kvalita nafty

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: kvalita nafty

#16 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Já s bionaftou taky nemám dobré skušenosti. asi před pěti lety jsem na ní jezdil s traktoram byla lacinější a jezdilo to normálně, v zimě s ní nebyl problém, ale po dvou letech bylo po čerpadle. v motorárně kam to vozím mi ho udělali a řekli ať už na to nejezdím.byonafta prý absorbuje vlhkost a pak to v čerpadle rezatí a zadírá čerpadlo, ale každej tvrdí něco jinýho, každej si chválí svuj produkt, a tak se pravdu nikdo nedozví. Každopádně od té doby co jezdím na naftu od ONO tak nemám problém. mám ji totiž nejblíž.

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: kvalita nafty

#17 Nový příspěvek od myky »

Důležité jsou pojmy bionafta v podstatě neexistuje:
a) nafta s podílem MEŘO
b) MEŘO
a podíl nafty ku MEŘO může být různý a rozcházet se i podle ročních období, proto se můžou jednotlivé reference dosti rozcházet. Pokud leješ " čistou bionaftu- MEŘO", přidej i benzín a motorák a pak je to v klidu 8) .
Ta mazivost je závislá na teplotě, dokud motor neohřeješ, biosložka nemaže, schválně koukni jak maj v říši udělaný přestavby, klidně jezdí na čistej bio, ale až po ohřátí motoru.

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita nafty

#18 Nový příspěvek od bulanek88 »

Zdravím, nevíte někdo čim rozpustit zbytky po bionaftě?, obecní traktor na to jezdil 6 let, ale před pár měsícema začal motor houpat na volnoběh, tak jsem myslel že se seká regulátor, sundal jsem krytku od hřebenu a zjistil že při zastaveným motoru nepohnu elementama, tak jsem tam nalil normální naftu s hodně zimního aditiva a po pěti hodinách provozu bez zjevnýho zlepšení, někdo mi říká ať zkusím petrolej, jinej že to nepomůže, nemáte nějakej tip??

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: kvalita nafty

#19 Nový příspěvek od Britt »

Na tvém místě bych tento dotaz položil přímo výrobci. Schválně co ti odpoví :)

http://www.ceskarafinerska.cz/cz/motorova-nafta.aspx
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: kvalita nafty

#20 Nový příspěvek od tomous »

Mě naftu vozí ze skladu a zaplať bůh většinou bývá bez MĚŘA. Jinak aditiva dávám stejně,ale né pokaždý.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita nafty

#21 Nový příspěvek od elbarto »

Mozna si mel spis napsat kvalita nafty pro stare a nove motory. Ty starsi jsou happy, ze do nich neleju fritak, jako moji kamaradi. Kousnou vsechno a jsou stastny. Obecne nejvic tankujeme Globus Lukoil. I na dodavkach, ktere kousnou vsechno je obcas znat nizsi kvalita, protoze to proste vice zere a nejede. VW PDcka jsou s tim take docela spokojeny. Kdo dobrovolne tankuje bio sracky je blazen a za zpusobene problemy si muze sam. Nevim, jak ted ale pred casem jsem nekde videl stojan na bio a byla o 50 haleru levnejsi, smich :-(

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: kvalita nafty

#22 Nový příspěvek od z4011be »

Já beru z EUROOilu bez biosložky.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita nafty

#23 Nový příspěvek od Ondras83 »

celej zivot tankuju u ONO a nikdy jsem nemel problem...zrovna dneska mi dochazi nadrz, tak schvalne vezmu naftu u shelky, jestli najedu vic :)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: kvalita nafty

#24 Nový příspěvek od frturek1 »

ja ji beru v ZD Novosedli, jezdi tam na ni samej jelen manitou subaru forestr tak snad bude dobra. Jinak kamarad ma asi 3 holandy a na jednom mu padlo vstrikovaci cerpadlo a servisaci od NH mu rekli ze ma pridavat stihlacekej olej do nafty ze prej je sucha tak nevim no

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: kvalita nafty

#25 Nový příspěvek od ibanez5 »

Na Bio naftu jsem jezdil s před cca 10 rokama s Tatrou 815 a hnus. Výkon šel asi o 1/3 dolů a spotřeba nahoru ( což dává logiku ) . Sice ten motor co tam byl už tak nebyl nejlepší , ale když chtěl šefik ušetřit , tak se lilo bio a byl to hnus ... :typek: :typek: :typek:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kvalita nafty

#26 Nový příspěvek od vasek775 »

tak už nekdo ví čím se ten usazenej hnus po ty bionafte rozpustí a vyčistí?co tam nalejt benzin pomohlo by to ja mám také na mojí 6718 vše od toho zalepené jezdila na to pred 10l a ted už jí vytahnu jem obcas a je to vzdy neco hrozného musím to vzdy pročistit kohout od nadrze skleničku a td je to pokazdý zalepený takovou sračkou co se je jak lepidlo a hrozne to smrdí
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita nafty

#27 Nový příspěvek od bulanek88 »

Já jsem natankoval normální naftu a nalil do toho hodně, asi 5x víc Super diesel aditiv - zimní, a asi po měsíci se to zlepšilo, sice to neni skvělý, při nižší teplotě volnoběh někdy pohupuje, ale už se s tim dá normálně jezdit, startuje pěkně a uvidím v zimě, ale pravděpodobně už to dál řešit nebudu, a co se týče toho tankování v ZD, tak to co na to jezdí denně, tak nemá problém...ale třeba kombajny maji prej po roce v hajzlu filtry

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: kvalita nafty

#28 Nový příspěvek od frturek1 »

to je pravda jeden vedle ma jd a jen mel nasazeny rotacky a vubec je neviprahovali a po cca 4 letech slo cerpadloa cela soustava plna rezu, jak to stoji nafta vodnati a jde to do kopru

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: kvalita nafty

#29 Nový příspěvek od Brendak »

Asi to sem nepatří , ale pro zajímavost. https://www.garaz.cz/clanek/auto-na-dre ... -internetu

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: kvalita nafty

#30 Nový příspěvek od Pavel »

otec po valce taky jezdil nakladakem na drevo mel tam jankuv vyvijec

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“