Uvolňování zarezlých dílů, odrezovaní, odstranění rzi,koroze

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Uvolňování zarezlých dílů

#46 Nový příspěvek od oco13 »

Páni a odhrdzenie nádrže zvnútra??? Ako na to?? :typek:

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvolňování zarezlých dílů

#47 Nový příspěvek od exot »

Dej do ni strepy a nadrz zabal do hadru a dej do michacky tu pust na par hodin a mas nadrz cistou.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvolňování zarezlých dílů

#48 Nový příspěvek od exot »

JARDY píše:Jako rady dobrý,ale jak by to fungovalo třeba na takový kus železa třeba univerzálka se soustruhu,nebo větší ozubené kolo?
Myslis elektrochenicke odrezovani? Jiste bude to fungovat vyzkoušeno;) Znamy mi prinesl vystruzniky ktere byly rezave mezi brity krasne je to odrezilo neni duvod aby to nefungovalo u univerzaly.Odrezuji takhle treba velke klice
Nebo kovarske kleště, remenice .Samozrejme povrch neni naprosto perfektne cisty ale po par tazich stetcem lehce opadnou zbytky rzi pokud po tomhle odrezeni nejake zustaly.

Nejlepe to funguje na stejnomerne orezlych vecech u veci orezlych jen misty vyrazne pomuze aspon lehke naruseni kartacem spachtli nebo sroubovakem.
Naposledy upravil(a) exot dne sob lis 26, 2016 7:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Uvolňování zarezlých dílů

#49 Nový příspěvek od oco13 »

exot píše:Dej do ni strepy a nadrz zabal do hadru a dej do michacky tu pust na par hodin a mas nadrz cistou.
črepy zo skla?

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvolňování zarezlých dílů

#50 Nový příspěvek od exot »

Jasne muzes treba i drceny sterk.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Zarezlý šroub

#51 Nový příspěvek od chuck77 »

Ahoj všem, po vyzkoušení všech možných "zázraků" ve spreji, které mi většinou smrdí po obyčejném petroleji v kombinaci s benzinem, jsem se vrátil k žluté nebo červené brzdovce. Pokud tam je hafo barvy a rezu je účinek v poměru k ceně fenomenální. Švajcu nemaje to občas nahřeji propanbutanem nebo rozpálím v kamnech. Podchlazení je blbost, páč to potřebuje roztáhnout a ne podchladit. Pokud lze díl koupit v normální ceně tak to radši zmrvím rozřezáním, než abych se s tím trápil..........S pozdravem chuck77
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Uvolňování zarezlých dílů

#52 Nový příspěvek od ford109 »

oco13 píše:
exot píše:Dej do ni strepy a nadrz zabal do hadru a dej do michacky tu pust na par hodin a mas nadrz cistou.
črepy zo skla?

Da sa to aj vyzsie popisanou metodou,foto nieje moje,pozical som si z ineho fora od otcovho znameho...

Obrázek

Obrázek
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: Uvolňování zarezlých dílů, odrezovaní, odstranění rzi,ko

#53 Nový příspěvek od chemic »

Odrezovani octem kys citronovou funguje ale pomalu
Fosforecna je vyborna
Uvolneni spoju je problem jde o to ze kapalina musi zatect do celiho spoje voda funguje pettolej taky ridky olej a jeho smesy s benzinem lihem viz wd a jine taky ale je to na dlouho pomaha poklepavani aby kapalina rychlej zatekla a rozvolnila rez
Elektroliza je vyborna
Ale hlavne po odrezeni v cemkoli poradne oplachnout to teda opravdu hodne a hodne ususit je to dulezity kvuli porezni vlhkosti a za tepla nakonzervovat ja to delam olejem s naftou nebo za tepla ridkou zakladovkou a pak hned normalni ten povrch je hrozne aktivni drzi se v nem vlhkost a proto hned oxiduje i po vysuseni rychle prima vzdusnou vlhkost
Kyselinu solnou radeji doma nezkouset zrezavi vsechno okolo povrch je potreba neztralizovat a i tak rychle zrezne
Tak zdar

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: odrezovaní,odstranění rzi,koroze

#54 Nový příspěvek od Killer Koly »

exot píše:Občas donesu nějakou šrotovou věc (krasne odrezi i vrtaky pilniky a pod aniz by bylo pozkozeno ostri) pokud je ocelova nekdy je problem ji cistit.Obvlazst pokud je věc tvarově složitá.Zpravilda vec aspon nahrubo očistím a pokud je to třeba i odmastím.Pak postupuji tak že do nevodive nadoby(plast sklo)naleju vodu dam par lzic obycejne sody(kilo stoji par korun) dam do ni kus plechu a pricvaknu +pol nabijecky(svorka musi byt nad hladinou jinak ubyva) na – pol pricvaknu odrezovany predmet a zapnu nabijecku a na12-24 h (vetsinou ji jeden den odpolko zapnu a druhy den to vyndam ale kdyz tam zustane dyl nic se nestane)ji necham bezet potom vec vytahnu vyfoukam do sucha tlakovym vzduchem a hned potom ocistim houbove zelezo(cerne) coz jde velmi snadno s porovnanim s beznou rzí tím padem je casove mnohem mene narocne a stejne tak i lehčí.

Delal jsem takhle kolegovi i nadrz z veterana tu jsem delal asi 6 dni odrezit ocistit odrezit ocistit;) asi 3-4*dokola Vyhoda je ze se rez meni na houbove zelezo a zaklafni material zustava nedotceny.
Nakonec vec striknu zakladem nebo ji nakonzervuju(mam namichanou smes benzinu oleje a nejakeho vosku nebo rezistinu)

POZOR pri odrezovani se vyvíjí VODÍK a ten je vybušný zakže v blizkosti nesvářet a nebrousit nebo se nenahýbat s cigarem nad odrezovaci lazen.

Jinak zde je odkaz http://rucni-naradi.blog.cz/1006/elektr ... odrezovani.

Lze odrezovat i zredenou kyselinou fosforecnou nebo citronovou (nakonec obsahuje ji i vetsina odrezovaču a limonad) sice se pak musi oplachnout ale necha na oceli cernou patinu ta se nekdy hodi a jindy se musi odstranit.


Jeste poznamka na konec http://www.chromtechnik.cz/UserFiles/Im ... %20001.jpg
tyhle kotouče používam na odstranovani barvy třeba tam kde pozřebuji svařet idealni je na plechy nebo tam kde nechci brousit do zakladniho materialu.

vyborny 8) :pohar:
jen se chci zeptat, jestli muzu pouzit stejnosmernou svarecku s regulaci. mam totiz "inteligentni" nabijecku, ktera pozna baterku a kdyz ji pripojim na tohle, tak se nespusti. a plati uvahaze kdyz dam vetsi prouď=kratsi cas premeny rzi na houbu? a da se tento postup pouzit i na litinu?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvolňování zarezlých dílů, odrezovaní, odstranění rzi,ko

#55 Nový příspěvek od exot »

Ja na to pouzivam klasickou starou(nejakou ruskou) dobijecku a obavam se ze ti na to ta inteligentni nebude fungovat.Do jiste miry asi ano nicmene nikam nespecham takze to neresim co jsem se o tehle metode pokousel zjistit je to lepsi nechat dele a mensi proudy.Na litinu mi to fungovalo taky.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Uvolňování zarezlých dílů, odrezovaní, odstranění rzi,ko

#56 Nový příspěvek od Britt »

Mě se velice osvědčila kyselina citronová. Použil jsem ji na stará závitová očka velkých rozměrů, která byla ta ty desítky let v krabici lehce orezlá. Nechal jsem je v lázni do druhého dne a byla jako nová. Na silnou vrstvu lázeň ohřeju a to je fičák. Povrch pak ale bývá našedlý.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: Uvolňování zarezlých dílů, odrezovaní, odstranění rzi,ko

#57 Nový příspěvek od chemic »

Jeste sem zapomel
Pred odrezovanim je dobry odmastit treba v perchlorru nebo povarit v roztoku sody s trochou jaru
S tou nabijeckou to funguje i trochu mastny ale pozor se zvysovanim proudu hrozi navodikovani povrchu tensi veci by mohly zkrehnout vodik se odstrani zahrivanim a taky castecne ulezenim

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Uvolňování zarezlých dílů, odrezovaní, odstranění rzi,ko

#58 Nový příspěvek od krajan »

zaujimave
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14521
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Uvolňování zarezlých dílů, odrezovaní, odstranění rzi,ko

#59 Nový příspěvek od DanculSK »

8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Uvolňování zarezlých dílů, odrezovaní, odstranění rzi,ko

#60 Nový příspěvek od chuck77 »

jj, povření v sodový vodě pomáhá - potřeba to tam nechat pár hodin. před tím to nechat v nějakým nitro ředidle, acetonu nacucat do špíny a pak s tím šup do vody. chuck77
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“