Zapsání majáku v techničáku

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Zapsání majáku v techničáku

#61 Nový příspěvek od Fidlla »

Lukashil píše:no jen o město dál už mi na STK řekli že stačí umístit dva majáky po stranách a se zapisováním si nelámat hlavu.......
mam taky maják,odnímatelní a v techničaku nic...
jinak v praci na žadném traktoru a aji JD nejsou majaky v techničáku a jsou i na pevno a v parech... hlavu bych si s tím nelamal...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zapsání majáku v techničáku

#62 Nový příspěvek od Lukashil »

o pokuty mi nejde (tady traktory nezastavují), ale kdyby se něco šustlo, pojišťovna by se mohla vykrucovat...
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
kovboj2000
Příspěvky: 136
Registrován: sob lis 26, 2011 2:21 pm
Bydliště: Levice, Slovensko

Re: Zapsání majáku v techničáku

#63 Nový příspěvek od kovboj2000 »

To máš dobrý že u vás traktory nezastavují, u nás kurvy policajti zastavuju aj traktory , traktoristov buzeruju a šikanuju kuli kadejakym blbostam... Až sa raz jeden nasral a dal policajtovi do držky... ale to nemal robiť, mal za to prokurátora, trest už neviem..

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zapsání majáku v techničáku

#64 Nový příspěvek od Lukashil »

chlapi zaměřil jsem se na majáky na tyč a zjistil jsem, že některé nové traktory mají maják sklápěcí.

Poptal jsem se u orgánů a nikdo mi nedokázal vysvětlit, zda když není maják v činnosti musí se sundat, nebo ho stačí pouze sklopit, aby neměnil rozměry vozidla.... :-/

jelikož asi nejsem sám, kdo nechce vozit maják na přístrojovce, je jistě zjištění odpovědi podstatné.
Kdyby prosím někdo věděl více, sem s tím.

moc děkuji.
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zapsání majáku v techničáku

#65 Nový příspěvek od Lukashil »

08. únor 2010 21:42:05




§ 24

Zvláštní výstražná světelná a zvuková zařízení

(K § 2 odst. 5, 6 a 7 zákona)

(1) Jedním nebo více zvláštními výstražnými světelnými zařízeními vyzařujícími světlo oranžové barvy schváleného typu (provedení) musí být kromě předepsaných světelných zařízení vnějšího osvětlení vybaveny

a)
pracovní stroje a speciální automobily vykonávající práci za jízdy nebo při stojícím vozidle na vozovce nebo krajnici,

b)
motorová a přípojná vozidla, která svými rozměry nebo hmotností přesahují míru stanovenou v § 15 a 16, pokud to stanoví ministerstvo schvalující technickou způsobilost typu vozidla nebo obecní úřad obce s rozšířenou působností v případě schválení technické způsobilosti jednotlivého vozidla,

c)
motorová a přípojná vozidla, která se svým nákladem přesahují limitní hodnoty stanovené v § 15 a 16, pokud to určí orgán, který vydal povolení k zvláštnímu užívání pozemní komunikace podle zvláštního právního předpisu,3)

d)
motorová a přípojná vozidla, pro něž to stanoví ministerstvo schvalující technickou způsobilost typu vozidla nebo obecní úřad obce s rozšířenou působností v případě schválení technické způsobilosti přestavby nebo jednotlivého vozidla,

e)
pracovní stroje samojízdné a přípojné, jejichž šířka přesahuje hodnotu 3,00 m nebo pro něž to stanoví ministerstvo schvalující technickou způsobilost typu vozidla nebo obecní úřad obce s rozšířenou působností v případě schválení technické způsobilosti jednotlivého vozidla.

(2) Traktory mohou mít trvale namontováno zvláštní výstražné světelné zařízení oranžové barvy, které však smí být uvedeno do činnosti, pouze nastane-li některý z případů uvedených v odstavci 1 písm. a) až e).

(3) Činnost zvláštního výstražného světelného zařízení vyzařující světlo modré nebo oranžové barvy a činnost doplňkových zvláštních výstražných svítilen vyzařující přerušovaný tok světla modré nebo oranžové barvy jsou nezávislé na ostatních světelných zařízeních vnějšího osvětlení vozidla a jsou snadno a spolehlivě kontrolovatelná z místa řidiče sdělovačem žluté barvy, mimo světel oranžové barvy upevněných na karoserii vozidla pomocí magnetu nebo vakuové přísavky bez samostatného vypínače.

(4) Barvou zvláštního výstražného světla modré nebo oranžové barvy se vyjadřuje zvláštní povaha vozidel a jejich postavení vůči všem účastníkům provozu na pozemních komunikacích.

(5) Zvláštní výstražné světelné zařízení je umístěno, pokud je to možné, na nejvyšším místě karoserie nebo nástavby nebo co nejblíže nejvyššímu místu, a to přibližně v podélné střední rovině vozidla nebo přibližně symetricky po obou stranách této roviny.

(6) Zvláštní výstražná světelná zařízení jsou umístěna na vozidle tak, aby vždy jedno bylo přímo viditelné z kteréhokoliv místa na vodorovné rovině 1 m nad vozovkou, vzdáleného 20 m od tohoto světelného zdroje.

(7) Zvláštní výstražná světelná zařízení vyzařující světlo modré barvy mohou být na vozidle doplněna nejvíce jedním párem doplňkových zvláštních výstražných svítilen vyzařujících přerušovaný tok světla modré barvy schváleného typu vpředu svítících a umístěných symetricky k podélné svislé rovině, které jsou umístěny svým nejnižším bodem činné svítící plochy ne níže než 400 mm a svým nejvyšším bodem činné svítící plochy ne výše než 1500 mm nad rovinou vozovky. Zvláštní výstražné světelné zařízení vyzařující světlo modré barvy je vždy doplněno zvláštním zvukovým výstražným zařízením vydávajícím zvukové znamení se spojitě proměnnou výškou tónu (sirénou). Frekvence změn výšky tónu mohou být proměnné.

(8) Zvláštní výstražná světelná zařízení vyzařující světlo oranžové barvy mohou být doplněna nejvíce pěti kusy doplňkových zvláštních výstražných svítilen vyzařujících přerušovaný tok světla oranžové barvy schváleného typu vpředu a vzadu umístěných symetricky k podélné svislé rovině. Umísťují se svým nejnižším bodem činné svítící plochy ne níže než 400 mm nad rovinou vozovky. Svítilny je nutno na vozidle uspořádat v jedné řadě horizontálně tak, že horní hrana činné svítící plochy svítilen může přesahovat horní obrys vozidla nejvýše o svoji výšku. Mohou být nahrazeny třinácti kusy doplňkových zvláštních výstražných svítilen schváleného typu vyzařujících přerušovaný tok světla oranžové barvy vpředu a vzadu umístěných symetricky k podélné svislé rovině. Svítilny musí být umístěny svým nejnižším bodem činné svítící plochy ne níže než 400 mm nad rovinou vozovky. Uspořádání svítilen může být do čtverce s boční a spodní hranou nejvíce se čtyřmi svítilnami. Čtverec je umístěn na vozidle tak, že horní hrana činné svítící plochy horních svítilen nesmí přesahovat horní obrys vozidla. Pokud jsou svítilny použity také na přípojném vozidle, může být jejich počet až 24. Zvláštní výstražné světelné zařízení vyzařující světlo oranžové barvy nemůže být doplněno zvláštním zvukovým výstražným zařízením.

(9) Zvláštní výstražná světelná zařízení musí splňovat podmínky stanovené technickým předpisem EHK č. 65 a musí být podle něho homologována. Doplňkové výstražné svítilny musí být schváleny. Vozidla, která mohou být vybavena zvláštním zvukovým zařízením doplněným zvláštním výstražným světelným zařízením modré barvy, stanoví zvláštní právní předpis.4)

(10) K montáži na vozidlo může být použito jen schválené zvláštní zvukové výstražné zařízení. Na vozidle se umísťuje tak, aby při provozu za jakýchkoliv podmínek nedocházelo k jeho poškození nebo změně zvukových vlastností. Spodní úroveň hladiny zvuku těchto zařízení je stanovena nejméně na 105 dB(A).

(11) Vozidla vybavená zvláštním výstražným zvukovým zařízením doplněným zvláštním výstražným světelným zařízením modré barvy mohou být dále vybavena obrysovým značením s vratným odrazem homologovaným podle předpisu EHK č. 104 v zájmu viditelnosti těchto vozidel s ohledem na zvláštní charakter jejich užívání v provozu na pozemních komunikacích.
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Zapsání majáku v techničáku

#66 Nový příspěvek od Levi »

Toto stále platí? Pojedu na TK a mám maják snímatelný na držáku s maticí. Buď sundám maják a zbyde mi tam držák s konektorem, nebo sundám i držák s konektorem a zbyde mi tam kabel který zastrčím do střechy a navařená podložka na kabině. Jak to dneska je, ví to někdo prosím? Mám strach z TK i z toho když mě v zimě někde zastaví s majákem při vyhrnování sněhu, nebo jen pohybu s radlicí po komunikaci. Jak bych to měl řešit? Děkuji za veškeré rady. Nikde jsem nic aktuálního nenašel. :'(
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zapsání majáku v techničáku

#67 Nový příspěvek od Lukashil »

za mě bych ho tam vozil, pokud na něj máš v zorném poli kontrolku nechal bych ho tam.
když bude někdo buzerovat sundáš ho jednoduché

a když bys měl nehodu, museli by právníci dokázat že ten maják měl zásadní vliv na průběh nehody
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Zapsání majáku v techničáku

#68 Nový příspěvek od Levi »

Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zapsání majáku v techničáku

#69 Nový příspěvek od Lukashil »

neřešil bych na magnumovi mám dva a nejsou zapsané a jelikož jsou sundavací tak to i stk prošlo.
a když ne sundáš ho, ta tyč rozměry traktoru nemění tak bych neřešil
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Zapsání majáku v techničáku

#70 Nový příspěvek od Šéďa »

Na STK mi na maják nic neřekly. Zapínám ho jen, když mám radlici nebo třeba stojím na silnici a natahuju kontejner. V TP od radlice je napsáno, že maják musí být součástí vozidla na kterém je radlice namontována. Mám ho zastrčenej jen za sklem a šel by snadno sundat, ale mám ho celoročně.
Obrázek

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Zapsání majáku v techničáku

#71 Nový příspěvek od Levi »

Díky mnohokrát :)
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Zapsání majáku v techničáku

#72 Nový příspěvek od Levi »

A Lukáši, prosím tě zástěrky na STK požadují? Diky
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zapsání majáku v techničáku

#73 Nový příspěvek od Lukashil »

podle předpisu platného od roku 97 by údajně neměli ale vyžadují, na 3011 stačily 1m nad zemí
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání majáku v techničáku

#74 Nový příspěvek od Lišák1 »

Zástěrky se vyžadují striktně, ale pouze na staré traktory. Je to písemný požadavek z ministerstva dopravy.
Podle nich bys měl mít zástěrky, zpětná zrcátka na obě strany, 20cm kolečko s max. rychlostí, cedulku s max. tažnou silou pro přívěs, kulaté červené odrazky, kolmo postavené k silnici, tedy ne na šikmém blatníku, kolmo postavený trojúhelník a pikantnost na konec, vnitřní clonu proti slunci.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zapsání majáku v techničáku

#75 Nový příspěvek od DYK »

Můj traktor nemá z výroby pravé vnější zrcátko, co s tím? Ale clonu mám!!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“