Zapsání majáku v techničáku

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
traktorista52
Příspěvky: 347
Registrován: sob bře 20, 2010 11:07 am
Bydliště: česká Lípa

Zapsání majáku v techničáku

#1 Nový příspěvek od traktorista52 »

Chlapy když si dam na traktor maják, musim si ho nechat napsat do techničáku?? díky za odpoved.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Zapsání majáku v techničáku

#2 Nový příspěvek od pepa.traktor »

určitě ano, stávalo to kolek 50kč pár let na zpět
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

traktorista52
Příspěvky: 347
Registrován: sob bře 20, 2010 11:07 am
Bydliště: česká Lípa

Re: Zapsání majáku v techničáku

#3 Nový příspěvek od traktorista52 »

a budou po mě neco na dopravaku chtit??

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Zapsání majáku v techničáku

#4 Nový příspěvek od pepa.traktor »

po mě nic nechtěli při zapsání ale při možné kontrole od :typek: pomáhat chránit možná můžou chtít šklolení na obsluhu majáku -výstražného zařízení ale nikdy to po mě nechtěli --nemám
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání majáku v techničáku

#5 Nový příspěvek od Terablick »

Myslím, že hlavně budou chtít znát důvod proč ho chceš, a ještě je tam něco o tom, kdy ho můžeš použít (Ale to se TP asi až tak netýká)...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Zapsání majáku v techničáku

#6 Nový příspěvek od AlexTc »

Na vyvážečce ho máme zapsaný v malým techničáku, máme jen magnetický, ten by snad ani být zapsaný nemusel. S žádným školením nikdo neprudil.

autotommy
Příspěvky: 22
Registrován: pát pro 09, 2011 8:26 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zapsání majáku v techničáku

#7 Nový příspěvek od autotommy »

Maják(oranžový), který je namontován či magnetický a je používán na veřejných komunikací musí být zapsán do TP. Na majáky již není potřeba profesního osvědčení jako tomu bylo dříve , ale stále pro něj platí vyhláška o užívání majáků na veřejných komunikací .Doporučuji přečíst neopravňuje k absolutní přednosti. Jen pozor na vozidla vybavené majákem, řádně zapsané v TP se stahuje platnost STK 1 rok aspoň tedy u osobních a nákladních vozidel.

Uživatelský avatar
Zdenál2
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 28, 2011 10:41 pm
Bydliště: Tábor

Re: Zapsání majáku v techničáku

#8 Nový příspěvek od Zdenál2 »

To s těmi majáky není zas tak jednoznačné, protože, když přijdeš na STK, tak ti řekne, že musí být zapsaný v TP ale je taková finta, zeptej se ho podle čeho a neodpoví ti ani policajt na silnici. Udělal jsem fintu a na školení o profesním osvědčení jsem si počkal na diskuzi a hodil to do placu (řeším to také, protože mám štěpkovač za traktor a na silnici bych chtěl být vidět, než do mě někdo vlétne) a světe div se učitel autoškoly to bravurně ihned delegoval na vyšší přítomné odborníky a zkušební komisař autoškoly dostal škytku - nevěděl, úředník z úřadu se oháněl, že to musí být podle zákona zapsáno ale na můj zásadní dotaz, ve kterém zákoně to je nebyl po cca 2 hodinách telefonování a zjišťování přijít na nic: Já jsem se ptal kolegy od PČR a ten zjistil to samé bylo i na tom profesku, pokud máš jeden maják, musí být ve středu vozidla ale viditelný jak ze předu, tak zezadu, takže žádný jeden na boku- a fakt technické podmínky pro jejich instalaci jsou v zákoně o technických podmínkách provozu na pozemních komunikacích. A policajt tě může nachytat na hruškách pokud máš "kožaka" - snímatelný oranžový maják a nemáš u toho kontrolku:( zní to divně ale je to tak).
Takže pokud to zjednodušíme je v tom docela pěkný čurbez a ty co by o tom měli vědět, tak vaří z vody......

Uživatelský avatar
stovkaa
Příspěvky: 92
Registrován: úte kvě 24, 2011 8:44 pm
Bydliště: Jeseník

Re: Zapsání majáku v techničáku

#9 Nový příspěvek od stovkaa »

U nás na dotaz výstražného majáku, jsem dostal otázku : účel používání. Odpověď úředníka, kupte si z magnetem a dejte ho na vyditelné místo.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1651
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Zapsání majáku v techničáku

#10 Nový příspěvek od Přemo »

Tak ze kdyz s moji feldou delam doprovod nasi 512 mam magneticky hodim s okna a jedu a zastavili byme PČR tak bymi jako rekli co? :shock:
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání majáku v techničáku

#11 Nový příspěvek od Terablick »

Řekněme to tak, že inteligentní nic, pedant a prudič tě může opálkovat a poslat na STK... Užívání magnetických majáků je v zákoně velice nejasně řešeno... :-/ Sám jsem solidní výklad "jak a proč" nenašel... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Zapsání majáku v techničáku

#12 Nový příspěvek od romus145 »

kup si magnetický homologovaný maják a zkus si to nechat zapsat do papírů. :friends:
Věrný člen agresorů.com

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Zapsání majáku v techničáku

#13 Nový příspěvek od petr laz »

Nemel jsem chut psat ale : na silnici kdyz me delali kontrolu dopravaci a chteli trojuhelnik rekl jsem je vzadu v aute ze mam magneticky majak jedine co chel potom jestli je funkcni a mam nahradni zarovku.
Pak sem delal doprovod kombajnu a bez problemu. Jen jedna osoba me rekla ze nesmim.
Pak brachoj schorelo auto prijel sem na odtah a policajt ze nesmim ze mam vystrazna svetla ja mu rekl jak budu odbocovat a davat znameni o smeru jizdy on na to tak ja se nebudu divat hlavne si ten blbec pockal az privazeme trojuhelnik dozadu na auto.

Ajelikoz me to nakrklo sel jsem hned na prestupkovou jak to je: tam se rekl ze rosvicena svetla jak se drive pouzivalo tak je knicemu blinkry jsou akorad vystraha kdyz auto stoji, Takze bilo receno ze nato se zapomelo dale pokud delam doprovod muzu dale oznaceni nebezpeci naklad atd a jine ano nesmim zneuzivat jezdit jen tak a blikad. Chtel jsem abi meto dali pisemne beze vseho dal do kopirky zakon skopiroval a podtrhl. a jeste pokud bi bil problem ze mam volat.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání majáku v techničáku

#14 Nový příspěvek od Terablick »

Tak sem dej tu kopii co ti dali :). Ať vidíme aspoň nějakej oficiální text :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání majáku v techničáku

#15 Nový příspěvek od Terablick »

romus145: Tim si naběhne - musí pak na STK každej rok :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“