Zapsání majáku v techničáku

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Zapsání majáku v techničáku

#76 Nový příspěvek od Levi »

Díky za všechno. Po čvení Lišákovi zprávy jsem mile překvapen co všechno tam mám dobře postavené ať už úplnou náhodou, nebo nevím. Ale ty cedulky označení fakt nemám ani je asi zrovna shánět nechci. Kvůli tomu by mě snad nemuseli otáčet. Ale ty zástěrky radši asi seženu. Jen kvůli TK, jinak pro mě nemají význam.. Jezdím po silnici a z louky toho moc nenatahám, protože když je mokro tak tam nemám co dělat. Vzorky na předních kolech snad taky překoušou, nechce se mi to měnit v zimě. I když stejně budou nový. Jsou tam protektory. :)
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1169
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání majáku v techničáku

#77 Nový příspěvek od Lišák1 »

Zástěrky máš tady hotové i s odrazkami, jsou podle normy, jdou rychle přišroubovat, po technický je zase odděláš, hrozně překáží. Rozhodně si sežeň aspoň tu 25, potřebují to na fotku.
https://www.zetor-shop.cz/zasterky-zadni-par-1883cz72/
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Zapsání majáku v techničáku

#78 Nový příspěvek od Levi »

Díky za info. Samolepku tedy raději seženu a odrazky mám snad i dobře dané na blatníkách. Jsou podepřené hliníkovou pásovinou do rádoby svislé polohy viz. foto.
http://postimg.cc/image/xa1l2yrhv/
Gumu na zástěrky mám a nerezový háček jsem si udělal včera v práci. Je nějak dané jak vysoko mají bý zástěrky od země? Díky :)
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6597
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zapsání majáku v techničáku

#79 Nový příspěvek od Lukashil »

pozor na některých stk vadí ta odrazka na zástěrce i když je pod zástěrkou ten plech!
prý že se furt může mírně hýbat
Stydím se za tuto zem

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Zapsání majáku v techničáku

#80 Nový příspěvek od honzauta »

Odrazky na zástěrkách nesmí být, jelikož se prý při jízdě míhají, jak se houpou zástěrky.

Já jsem je musel na STK sundat

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zapsání majáku v techničáku

#81 Nový příspěvek od DYK »

Ale ty odrazky jsou ve výšce, kde je ještě pod zástěrkou prodloužení - ucho blatníku - prodlužovací nástavec, takže tato část se nemůže pohybovat, jak je uvedeno. Ta, co se pohybovat může není už opatřena odrazkou. Zástěrka je k tomu uchu na jeho konci přichycena. Kdo nemá ucho má smůlu. Má tam být. I proto, aby podepíralo a fixovalo zástěrku. Suma sumárum místo, kde mám odrazky na plechu se nekýve jak zbytek zástěrky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6597
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zapsání majáku v techničáku

#82 Nový příspěvek od Lukashil »

plech pod zástěrkou mám, držák zástěrky pevně prošroubován, přendaval jsem na stk, nevyhovovalo......
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1169
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání majáku v techničáku

#83 Nový příspěvek od Lišák1 »

Na odrazku na zástěrce si nemohou na STK nijak stěžovat, zástěrka je schváleného typu, legálně vyráběná jako náhradní díl a koupíš to i s odrazkou.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zapsání majáku v techničáku

#84 Nový příspěvek od DYK »

Přesně!!! To jen nějakej chudák z STK si potřeboval hodit hrbem, tak Lukashil musel šroubovat. Navíc a znova zopakuju. Přesně takto ten traktor byl vyroben tak o co mu jde? Navíc když teda argumentují s tím, že po zástěrkách jdou proto, že tam z výroby mají být. Tak ať si čuráci laskavě rozmyslí, co chtějí. Nějaký relevantní text o těch odrazkách určo nikdo ze zákazníků STK nikdy neviděl.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6597
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zapsání majáku v techničáku

#85 Nový příspěvek od Lukashil »

a tak víš jak, když už ho nic jiného neštvalo, emise ok, brzdy ok, tak jsem mu odrazky přendal, a sundal tykadla z předních blatníků a háčky na řetěz z rámu vepředu, lepší než ho rozdráždit, aby našel další chyby.

po stk jsem vše dal zpátky a jezdím zase 4 roky :friends:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Zapsání majáku v techničáku

#86 Nový příspěvek od Šéďa »

Tak pánové zastavila mi dopravka a bylo to za 100,-Kč za maják.
Prý, že ho nemám zapsaný v techničáku. Tak jsem mu ukázal techničák od radlice a tam je napsáno, že maják je součástí radlice a vozidlo jím musí být vybaveno. Tak prý OK, dobře, ale není v podélné ose vozidla a není vidět ze všech stran. (Teď ho mám jen zastrčenej za oknem a je vidět jen zezadu.)
Za 100,-Kč a mám si ho přidělat doprostřed na střechu a nebo mám mít dva, na každý straně vozidla, aby byly stejně daleko od kraje.
Obrázek

Uživatelský avatar
Petrin
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 15, 2011 9:51 pm

Re: Zapsání majáku v techničáku

#87 Nový příspěvek od Petrin »

INSTRUKCE PRO STK č. 3/2015
Hodnocení montáže zvláštních výstražných světelných zařízení u motorových a přípojných vozidel
Tato instrukce je vydána z důvodu sjednocení hodnocení montáže zvláštních výstražných světelných zařízení oranžové barvy (dále jen „výstražná světla“) u silničním motorových vozidel kategorie N2 a N3. Praktické zkušenosti z posuzování montáže výstražných světel u nových vozidel s harmonizovaným schválením typu (tzv. globální homologace) dochází k případům, že tato vozidla mají namontována výstražná světla a tato výstražná světla nejsou zapsána v technickém průkaze silničního vozidla (dále jen „TP“) ani v osvědčení o registraci silničního vozidla (dále jen „ORV“). Do registru silničních vozidel a tím i do TP (a následně do ORV) se u vozidel s globální homologací pouze uvádí technické údaje v rozsahu uvedeného v prohlášení o shodě (dále jen „COC list“). COC list neuvádí žádné údaje týkající se vybavení vozidla výstražnými světly, případně o jejich montáži na vozidle. Dále může nastat situace, kdy COC list u kategorie vozidel N2 a N3 neobsahuje ani údaje týkající se celkové výšky vozidla.
Na závěr uvádíme, že montáž výstražných světel pevně spojených s vozidlem se zapisuje do TP pouze v případě, kdy se jejich montáží změní výška vozidla.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“