Zná někdo tuhle zavářečku na duše?

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Zná někdo tuhle zavářečku na duše?

#1 Nový příspěvek od ota »

Potřeboval bych radu. Dostal jsem od známého tuhle zavářečku na duše. Je prej nová nepoužitá. Je sice staršího roku výroby, ale nemám k ní žádný návod ani zkušenosti jak to má pracovat. Neznáte někdo, nebo nepracoval jste s ní někdo? Jaké do toho koupit druhy záplat, nebo kde by to mohli prodávat? jak dlouho to nechat hřát, aby se to dobře chytlo?
Zrovna mám doma jednu duši 12x 20" a mám v ní 6 cm dlouhou díru. Na ní bych to chtěl vyzkoušet. Ale nevím co a jak.
Kdyby někdo znal a věděl, poraďte. Díky Ota.
Přílohy
P1012553.JPG
P1012555.JPG

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Zná někdo tuhle zavářečku na duše?

#2 Nový příspěvek od filip »

Tuhle neznám, ale asi byly všechny podobné. V práci máme nějakou dělanou, topná deska dole a proti destička s gumou, stahované šroubem.Doma to dělám na obyčejné staré žehličce. Tahle vypadá že topítko je nahoře a přitahuje se spodek - to je lepší, je na tu záplatu vidět a líp se to trefuje se záplatou na díru. Možná na té desce chybí guma, stačí tak 1 cm silná, ne moc tvrdá, udělá to jemný přechod kraje záplaty k povrchu duše. Duši kolem díry zlehka obrousit povrch, pak odmastit a navrch ustřihnout záplatu a odmaštěnou přiložit a přitáhnout. Až se prohřeje přitáhnout ještě trochu. Na záplatu ještě dávám papír, list novin aby se nepřilepila na topítko, ale nemusí to být, mám tu žehličku moc poškrábanou. Na propich stačí kolečko 2-3 cm, na delší díru to musí mít přesah tak 2cm kolem té díry po stranách. U těch 6 cm by bylo dobré zbrousit kraje té díry jakoby do ostří, aby tam nebyl schod a pod záplatu přesně do té díry po celé délce tak 0.5 cm uzký pásek. Duše se k sobě neslepí, tomu zamezí klouzek uvnitř a i kdyby se trochu slepila tak ještě vlažnou vyndat a lehce nafouknout, povolí. Nechám to hřát tak 20-30 minut a pak pomalu vychladnout, ještě v lisu. Vyndat až to bude vlažné, udrží se na tom ruka. Tomu materiálu se tady říkalo surová guma, byla to role na trubce, z jedné strany folie. Na duši to mělo přijít tou stranou kde se sundala folie, ale když se to odmastí benzínem nebo nitrem je to jedno. Na některé moderní duše to nejde, nedrží. Kde to dnes sehnat nevím, koupil jsem to před dvaceti lety v mototechně ve výprodeji za pár kaček, ale když nám to v práci došlo už to nikde neměli. Tak jsem tu roli přeřízl napůl, stačí mi to.
Přílohy
P1060557 [800x600].JPG
P1060555 [800x600].JPG
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zná někdo tuhle zavářečku na duše?

#3 Nový příspěvek od ota »

Díky za odpověď. Někde jsem možná kousek té surové gumy doma měl. Podívám se. Právě jsem si vzpoměl jak píšeš, že to mělo na sobě tu folii. Ještě se zeptám kámoše z pneuservisu, jestli by nevěděl, kde by se to sehnalo. Jestli najdu tu gumu, tak to zkusím. je to uplně nová zavářečka, nikdy nemakala. Přivezl jsem si od toho pána plnej kufr věcí, všelijakejch on vyklízel garáž. Vím, že když mám doma starý duše, tak jsou takhle zavařený, někdy na té záplatě je ještě papír z novin. Ty záplaty pořát po letech dobře drží. Proto bych to chtěl zkusit, když už to doma mám.
V tomhle chybí akorát baterky a taky to nedělalo.
Přílohy
P1012559.JPG

Uživatelský avatar
cartmanxv
Příspěvky: 535
Registrován: úte lis 06, 2007 7:59 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Zná někdo tuhle zavářečku na duše?

#4 Nový příspěvek od cartmanxv »

Tak tuhle svářečku na duše mám doma, ale už jsem ji hodně dlouho nepoužil, pokud už potřebuji zalepit nějakou duši, dám tam radši klasickou záplatu s lepidlem-minimálně je to rychlejší.
Dostal jsem k ní kus té červené záplaty a ještě skleničku s takouvou černou tekutou gumou, bylo mě řečeno, že tím mám tu záplatu před přivařením potřít, aby lépe přilnula. Lepil jsem s ní všehovšudy asi pětkrát, ale zase je pravda, že co jsem zalepil, tak drželo 8)
Tak dlouho jsem si stavěl malotraktory, až jsem si koupil Zetor.....
Zetor 5718

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zná někdo tuhle zavářečku na duše?

#5 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, já taky lepím záplatou a lepidlem. Ale najde se, že mám v duši díru třeba i do 10 cm dlouhou. Je škoda duši vyhodit a tímhle by to šlo zalepit. Právě si myslím, že by tou klasickou zalepovací záplatou blbě ta díra držela. Tímhle zavářením právě v ZD dělali i velký díry a drželo to. Proto když to mám doma, tak bych to chtěl zkusit. Našel jsem doma i kus té surové gumy a tou folii. Udělal jsem si tu podložku a zkusím to. O té vodičce mi to taky pantáta povídal, že to s ní potírají.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“