těsnění nebo tmel

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: těsnění nebo tmel

#76 Nový příspěvek od Britt »

Já bych těsnící papír nezatracoval. Když jsem na Svoboďákovi nechal přebrousit kliku a dával jsem to dohromady, tak jsem taky nastoupil s tmelem ( kdo se bude srát s vystřihováním těsnění :) ) a pak jsem se nestačil divit, protože s tím skoro nešlo otočit. Na klice jsou kuželíkové ložiska a papírem se vymezuje vůle, takže rozborka, očištění, spárovkama změřit sílu těsnění a montáž. Než jsem sehnal správnou sílu papíru a vyseknul těsnění, byl den v pr... a já měl nasportováno, protože setrvák váží 130Kg.
Plechová olejová vana mě taky pěkně vycvičila, když jsem místo originál těsnění použil to tekuté.
Papírové těsnění mezi kartery u fichtla má také svůj význam, ale na takové věci musí každý přijít sám. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: těsnění nebo tmel

#77 Nový příspěvek od Brendak »

Na portály u Zetoru dám ten Silax a i papírové těsnění. Sice tam o rozměr nejde , ale těsnění už mám koupené , tak by to mělo držet.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: těsnění nebo tmel

#78 Nový příspěvek od koprkam »

Já tohle dělám u Krystala, papírový těsnění a z obou stran tam dávám tmel, ono to pak neteče. Třeba u UNC to dělám taky tak protože se tam nedá na nic dostat. zatím mě tohle nikdy nezklamalo.
Třeba u 6711 jsem zase dal na papír a vazelínu. Taky to neteče 8)
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“