těsnění nebo tmel

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: těsnění nebo tmel

#16 Nový příspěvek od Johny1490 »

Zdravím pánové,

nevím jestli už se tady na fóru v minulosti někdo tímto zabýval,ale přesto bych se rád zeptal čemu kdo dává přednost.při utěsňování převodových,motorových skříní a pod.Tak tedy moderní tmel nebo klasicky vystřihávané těsnění a těsnění na hermetik nebo jen tak nasucho?
Na niektorich miestach nemožeš vytvorit vrstvu tak tam kvalitný silikon. A tam kde vrstva nevadi tak tam je najlepšie tesnenie z klingeritu (je ich vela hrubiek a typov podla teploty atd. takže si vyberieš pre teba vhodný). On ten klingerit sa tažko vystrihuje a je trochu drahí, ale fakt drží perfekne 8)
Mne sa lubi tento silikon, velmi dobre sa snim robi, napatláš jednu stranu nechaš 10minut zavadnut spojiš dotiahneš a je hotovo. http://www.olejshop.sk/lepidla/p/versac ... l-ac-g017/
Samozrejme každy použiva inšie tak tažko povedat ja mam stimito dvoma vecami dobru skusenost tak som napisaal :friends:

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: těsnění nebo tmel

#17 Nový příspěvek od Franta.cz »

Laslou píše:zatím dík všem za odpovědi.Jde mi o to abych si udělal (a nejenom já)obrázek co by bylo nejvhodnější.Takže čím víc názorů tak bude ten "obrázek" ostřejší. 8) Ještě jednou dík všem za názor.
Ten papír se dává proto, abys těsněnou věc zase rozdělal.Když to pak demontuješ roztrhneš papír silikon zůstane na součástkách, tedy pokud byly součástky před montáží dobře odmaštěné.

Uživatelský avatar
peter769
Příspěvky: 366
Registrován: úte zář 29, 2009 6:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: těsnění nebo tmel

#18 Nový příspěvek od peter769 »

Jednoznačne silokon a papier tesnenie ak tesnenie nie je tak len silikon!Vlastná skusenost zacalo podfukovat pod hlavou motora uprostred roboty z biedou som dosiel domov zhodil hlavu odmastnil natrel červeným silikonom po 1 hodine prvý štart a podme na pole traktor v pohode. Zaschynal za jazdy vydržalo to rok ! To je extrem ale napovedá o kvalite lepidla.Bolo to na motore 350 z motorky.

Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 389
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: těsnění nebo tmel

#19 Nový příspěvek od Laslou »

takže většina je pro kombinaci těsnění +tmel.Díky za názory a za zkušenosti ze života 8)

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: těsnění nebo tmel

#20 Nový příspěvek od fastrac8250 »

ja pouzivam iba cisty silikon a ziaden problem 8)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: těsnění nebo tmel

#21 Nový příspěvek od Terablick »

Pokud je k dispozici origo těsnění, použiju ho, ale stejně ho pomažu z obou stran "silikonem" na motory (speciální - většinou červenej, ale jsou i bezbarvý, mobrý, šedý... , odolnej olejům a teplu) nebo třeba Paulinem (něco jako tekutá guma co na vzduchu vulkanizuje). Pokud těsnění nemám, použiju jen nějakej ten tmel...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: těsnění nebo tmel

#22 Nový příspěvek od chavier »

použil jsem teď na vanu tmel přímo k tomu určený, za jak dlouho tam můžu nalít olej a nastartovat? Na obalu píšou že po 1h to jde ořezávat.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: těsnění nebo tmel

#23 Nový příspěvek od hajney »

jak u kterého tmelu, některý hodinu dvě. Někdy víc. Když to jde tak to nechám do druhého dne, zrovna u vany aby to dobře zvulkanizovalo a nedostalo se to k čerpadlu.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: těsnění nebo tmel

#24 Nový příspěvek od Terablick »

Můžeš jak kdy, ale když počkáš 24 hodin, nic nezkazíš a budeš mít jistotu ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
hombre
Příspěvky: 234
Registrován: stř dub 08, 2009 6:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: těsnění nebo tmel

#25 Nový příspěvek od hombre »

Já používám tohle.Tuhne cca 6h ale raději do druhého dne.Podle toho jak je vlhko.
DSC00597.JPG


Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 389
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: těsnění nebo tmel

#27 Nový příspěvek od Laslou »

vidím (nebo čtu),že většina používá tmel nebo kombinaci s těsněním,což je řešení,které se mi zamlouvá nejvíc.
Ještě jednou dík všem za názor :)

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: těsnění nebo tmel

#28 Nový příspěvek od chavier »

já použil kartuši, myslel jsem že to je tmel, ale bylo napsáno silikon, ale vůbec to jako silikon nesmrdělo. Tvrdne po 5min, po hodině je ho možno ořezat, nechal jsem to jeden den a pohoda.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: těsnění nebo tmel

#29 Nový příspěvek od Atlan »

Budem rozoberat motor z motorky na poly treba menit ložisko (dufam že kluka to prežila) niekedy davno sa daval hermetik na zlepenie kartera.. .teraz už stači použit tmel na motory ? Na zatesnenie lavej casti kde je olej použijem asi paierove tesneie ..ak to bude slzit tak to potmelim. Može byť ? Dakujem
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
neboferus
Příspěvky: 805
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:20 am
Bydliště: poprad

Re: těsnění nebo tmel

#30 Nový příspěvek od neboferus »

ja tmel pouzivam skoro vsade a suhlasim s kombinaciou tmel-papier ale na vrch a spodok hydrauliky cisty papier pretoze ked som raz dal silikon a neskor som daval robit hydraulicke cerpadlo tak ten silikon sa mi dostal do cerpadla a sitko bolo cele zadrbane az sa mechanik cudoval ako to mohlo este fungovat.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“