Zabezpečení traktoru

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Strom
Příspěvky: 1131
Registrován: pon pro 28, 2009 6:29 pm
Bydliště: Šumperk

Zabezpečení traktoru

#1 Nový příspěvek od Strom »

Zajímá mě jak máte zabezpečené své mazlíky proti odcizení? :help:
Pravda vítězí, i když na čas poražena bývá!!!!!

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení traktoru!!

#2 Nový příspěvek od Terablick »

Počítám že nikdo nijak, ale pokud jde o maximální bezpečnost tak jedině GPS ve spojení s GSM a dobře schovat aby to nebylo hned vidět ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Zabezpečení traktoru!!

#3 Nový příspěvek od Mako4991 »

Vyberám baterku,keď parkuje mimo garáže a zakvaltujem,tak,že potom nemôžem ani ja vyradiť. Ono je to aj tak prd platné,lebo keď sa niekto naserie,tak ho aj vynesie. :smich:

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Zabezpečení traktoru!!

#4 Nový příspěvek od FandaP »

Terablick píše:Počítám že nikdo nijak, ale pokud jde o maximální bezpečnost tak jedině GPS ve spojení s GSM a dobře schovat aby to nebylo hned vidět ;-).
Tak to mám v bagru...

Uživatelský avatar
Strom
Příspěvky: 1131
Registrován: pon pro 28, 2009 6:29 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zabezpečení traktoru!!

#5 Nový příspěvek od Strom »

Nad GPS jsem taky přemýšlel, ale kde to sehnat, něco malého aby to nebylo vidět.
Pravda vítězí, i když na čas poražena bývá!!!!!

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zabezpečení traktoru!!

#6 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Nejjednoduší a nejlevnější GPS je nějaký starý mobil který se napojí na baterii aby se pořád dobíjel a někam se schová. A v případě odcizení stroje tě operátor řekne polohu
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení traktoru!!

#7 Nový příspěvek od Terablick »

Tak tak.. Ideální je buď speciální autoalarm s tohle funkcí (ale to je drahé) nebo mobil vybavený GPS který se někam schová a trvale napojí na nabíjení (samozřejmě se mu nechá i interní baterka) a dobré je vyvést externí anténu, ale tak aby nebyla vidět. Při správném nastavení se takový mobil dá použít jako odpovídač který odešle formou třeba sms údaje o své aktuální poloze GPS a při zapnutí automatického zvedání hovorů umožní i odposlech na dálku. Zapnutý mobil se také dá (ve spolupráci s operátorem nebo policií) zaměřit a vyhledat tak jeho poloha i bez GPS (ale ne tak přesně). Někteří (nevím jestli všichni) operátoři poskytují i funkci vyhledávání (odpovědní sms s polohou) u mobilů bez GPS, ale zaměření není tak přesné. Používá se o třeba pro určení místa pobytu u dětí a podobně. Je to spíš orientační, ale celkem to stačí. Když by policie věděla že ukradený stroj se nachází v prostoru třeba 10ti ulic, jistě už by se hledal snáž než "kdekoliv" ;-). Ty sms to umí samozřejmě posílat i přímo majiteli, který tak může pátrat i na vlastní pěst ;-). Ta služba má nějaký paušál, ale ne zase tak vysoký, a za odeslání každé sms s polohou se taky něco platí, ale to je samozřejmě pak otázka "až to bude potřeba" a pak je pár korun (i kdyby pár stovek) směšná suma za nalezení stroje ;-). Pokusím se najít nějaké odkazy na tyhle věci ;-).

Pochopitelně jde ty autoalarmy (specializované sady) doplnit i poplašnou funkcí při pohybu, nárazu, pohybu osob v bezprostředním okolí stroje, změně teploty atd.. To jsou pak běžné doplňky k alarmům ;-). Takový poplach pak samozřejmě jde hlásit i dálkově (na pager (levnější ale malý dosah - řádově stovky metrů) nebo jako sms nebo volání na mobil, a to i s určením polohy (pokud tato funkce je k dispozici).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení traktoru!!

#8 Nový příspěvek od Terablick »

Některé odkazy jsem namátkou našel. Neznám ty firmy, ale podobných je mraky. Také jsou firmy přímo na sledování osob nebo vozidel a to i online (placeně) tedy v reálném čase. Také ceny se budou lišit (jak pořizovací tak poplatky) podle typu přístroje/sady a firmy... Ten Jablotron je velmi kvalitní český výrobce zabezpečení pro auta i budovy... Máme od nich alarm v baráku ;-).

http://alarmtuning.cz/autoalarmy/gsm-gps-alarm.htm

http://www.9000.cz/autoalarmy/gps-sms-alarm-ts-gps

http://www.jablotron.cz/cz/Katalog/auto ... utoalarmy/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Zabezpečení traktoru!!

#9 Nový příspěvek od xxmm »

jo gsm gps je taky možnost aby to nebylo až tak dokonalý
každý lepší zloděj má rušičku

třeba
http://www.tayx.co.uk/gmt05-gps-gsm-jammer.html

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: Zabezpečení traktoru!!

#10 Nový příspěvek od halagacka1 »

ja som to zas vyriesil po starom o traktor sa stara 8rocna fena nemeckeho ovciaka a pred tou by som utekat nechcel a keby nepomohlo na skrini je vzduchovecka 5,5mm a krabica diaboliek :friends:
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zabezpečení traktoru!!

#11 Nový příspěvek od vasek775 »

no ja parkuji doma a po dvore mi beha ovcak a zatim zadný problem a to vedle bydlí černý bratři bal jsem se ze mi budou pres plot krast drevo tak jsem zatim namontoval alarm s cidlem a planuji natahnout ostnaty drat s eletrikou :)
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Zabezpečení traktoru!!

#12 Nový příspěvek od pepa.traktor »

taky parkuji doma ,kdyby musel zůtat v lese tak já sním,kromě odpojovače baterie a vostrého hada :smich: nic více,v dílně pohybový čidla s kraválem .
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: Zabezpečení traktoru!!

#13 Nový příspěvek od halagacka1 »

To tam mas vazne hadika to je dobre lepsie ako pes len aby si s neho neurobil niekdo potah na volant :D
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Zabezpečení traktoru!!

#14 Nový příspěvek od pepa.traktor »

dělal sem si srandu ,já bych na něj ani nešáhlnul -téhle havěti se štítím :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: Zabezpečení traktoru!!

#15 Nový příspěvek od halagacka1 »

ale napad velice dobry lepsi ako gps a gsm a potom pri tom vyhoriet takto by si uviazal hadika o volant chvostikom a je to chcel by vidiet zlodejov vyraz keby donho vhupol a zistil by ze namiesto rucnej brzdy stlacil snejka fakt super napad 8) :smich:
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“