Barva na traktor

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jakou barvu na traktor? (jaký typ nebo značku použít)

#16 Nový příspěvek od Petr 55 »

Já tedy nevím jak velký vztah ke svým domadělům máte ale používat na nějakou doma dělanou potvoru, drahé barvy, by se mi nechtělo. Moje barvy jsou penetrák a konev čtyřicet let staré olejové barvy, ze které jsem odstranil škraloup a ztvrdlé kusy a nalil do ní šest litrů použitého fritovacího oleje. :smich: Akorát kapotu jsem nastříkal dvacet let starým nitroemailem. :wink:
Ferda Mravenec - můj vzor.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou barvu na traktor? (jaký typ nebo značku použít)

#17 Nový příspěvek od Terablick »

Já se ptám hlavně kvůli tej odtahovce ;-). Na traktor dám "něco" ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
martinPec
Příspěvky: 263
Registrován: pon lis 12, 2007 4:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou barvu na traktor? (jaký typ nebo značku použít)

#18 Nový příspěvek od martinPec »

Me hammerite neprijde jako extra draha barva,ale co se tyce vztahu k domadelu,tak kdyz se s tim seru takovych hodin,tak to natru kvalitne,aby to nerezlo a dobre vypadalo,jinej uz asi stavet nebudu,tak to udelam poradne.
TRAKTOR FOREVER..:-)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jakou barvu na traktor? (jaký typ nebo značku použít)

#19 Nový příspěvek od staník »

Souhlas na sto procent 8)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou barvu na traktor? (jaký typ nebo značku použít)

#20 Nový příspěvek od Terablick »

Tak tak.. Když už něco dělám, tak pořádně. Bylo by mi líto práce i času a nakonec i peněz které bych dal do něčeho "odfláklého". A když už to dělám pořádně, tak chci aby to i vypadalo a vydrželo = použiju kvalitní barvu ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
linaevelina
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 22, 2011 2:17 pm
Bydliště: Olomouc

Barva na malotraktor

#21 Nový příspěvek od linaevelina »

Jsem manželkou šílence jako jste tu asi všichni. Zajímají ho traktory "home made" a sám takového má. Je to sice výkonná mašinka, ale je taková potvora rezavá a mně by se líbila khaki natřená. Hoši, co a kde mu mám pořídit za nátěr??? Aby to drželo, v lese aby se to moc neodřelo a aby se to i mně líbilo??? Kde se dají sehnat nějaké prkotiny na tuning takového samodělu (třeba super nálepka). Poradíte nešťastnici (když on prostě knížku nepřečte a parfémy nechce :vztek: ). Jsem tu registrovaná sotva chvilku,tak jestli něco blbě vkládám,stačí slušně upozornit, zdá se mi to tady nepřehledné :jazyk: tak pa.e
Přílohy
Když se k nám nastěhovala...
Když se k nám nastěhovala...
Pravda,nějakou práci zastane...
Pravda,nějakou práci zastane...
takovou asi aby měla potvora barvu
takovou asi aby měla potvora barvu

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Prosím o pomoc s dárkem

#22 Nový příspěvek od Daddy »

Stačí ještě chvilku nechat stát venku a khaki barva se dotvoří sama :) :)

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Prosím o pomoc s dárkem

#23 Nový příspěvek od ola »

Ahoj a proč zrovna khaki,že Ty budeš nejaký četař z povolání, :smich: tož čohni piksľu v kasárnách,tam jí bývalo dycky dosť alě to už je sakra dávno,dneska už to asi nebude pravda.Né,sranda,Já mám triála fíklého prachobyčéjnů sintetiku a hodně ogarů co znám také,tož mu ju kup také,furt to bude lěpší jak ta rez a odstím si už vybereš v barvách ľakách.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc s dárkem

#24 Nový příspěvek od Atlan »

Doporucujem nejaku zakladnu s antikoro ochranou a na to k tomu vrchnu farbu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Prosím o pomoc s dárkem

#25 Nový příspěvek od vlk »

ola: Já mám takový pocit,že to je robka tak to by mohla být maximálně četařka a nebo je trampík :D :smich: :vysmech:

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Prosím o pomoc s dárkem

#26 Nový příspěvek od filip »

Atlan píše:Doporucujem nejaku zakladnu s antikoro ochranou a na to k tomu vrchnu farbu.
Tak, a předtím odrbat kartáčem a nějakým šmirgl papírem aby ta základovka pěkně držela. Traktůrek je pěknej. Nebyla by lepší červená s bílými nebo hliníkovými koly? Prostě stejné jako na vozíku?
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prosím o pomoc s dárkem

#27 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, no nejdřív bych to nějak očistil. Ty díly co jdou sundat odšroubovat bych odmontoval a odvezl opískovat. Ostatní bych očistil doma. Věci jako světla, sedačka a podobně bych odmontoval a uložil stranou. Ostatní pořádně očistit. Potom bych použil antikorozní barvu. Buď syntetickou ( následné barvy by měly být zase syntetické ) Nebo tu co používám já a to poliuretanovou barvu základní ta drží na všem ( nechá se na ní potom stříkat skoro jakými koli barvami, nehrozí oloupávání) Na tu základní barvu bych použil vrchní barvu. Zase záleží na tom základu. Na syntetiku, syntetickou. Na tu poliuretanovou bych dal barvu poliuretanovou, nebo třeba barvu autobal s tužidlem. Tam je to o ceně. Navrch bych to ještě do lepkavého nastříkal lekem. Zase podle barvy syntetickým, nebo na ten poliuretan lakem třeba na metalízu. To proto, že to takhle fakt vydrží. Ten lak je na vrch dobrej!
Je to o ceně barev. Takhle to vyjde sice dráž, než když se to natře običejnou barvou najednou ale potom to drží leta a nerezne to. Vlastní zkušenost.
Potom to je asi takhle: fotky tak jak jsme ho přivezli a postupně dostával ,,kabát"
Přílohy
1206219755_1.jpg
P1010008.JPG
P1010006.JPG
P1010019.JPG
P1010003.JPG
P1010006.JPG

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Prosím o pomoc s dárkem

#28 Nový příspěvek od sychrovak »

A hlavně samolepku ,,Našetraktory" 8)
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prosím o pomoc s dárkem

#29 Nový příspěvek od hajney »

Jestli jsem to správně pochopil tak paní traktůrek nebude natírat, chce jen manžela obdarovat barvou.

1.možnost: výše zmíněná syntetická barva. Základní barva + vrchní celkem cca 350,-

2.možnost: polyuretanová barva. Základ + vrchní barva cca 800,-

k tomu přihodit nějaký kartáč, šmirgl papír, ředidlo, štětec... je to o penězích. Polyuretanovou barvu namíchají v prodejně barev. Můžete si podle vzorníku vybrat odstín.

Uživatelský avatar
linaevelina
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 22, 2011 2:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Prosím o pomoc s dárkem

#30 Nový příspěvek od linaevelina »

Ano, Vy jste mě pochopil naprosto správně. Já ten traktůrek nebudu ani rozmontovávat, ani opískovávat ani brousit a natírat.Já chci opravdu jen koupit praktickou věc,která udělá chlapovi radost. Nemáte představu kolik polyuretanové barvy bude na tu potvoru potřeba? (5kg?) fakt nemám odhad a našla jsem parádní vzorník.http://www.eshop-barvy.cz/vzorkovnice.a ... ARD&rada=8 .Jinak co se týče mé volby khaki odstínu: V armádě jsem nikdy nepracovala ,nesympatizuji s ní a mám antimilitantní názory. 8) Díky moc za Váš čas a ochotu pomoci. e

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“