soustruh

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: soustruh

#61 Nový příspěvek od vitex »

Na obráběcí stroje z RVHP nedám dopustit.Ať jsou vyrobeny v Korei,Bulharsku,Rusku a v České republice,vždy byly kvalitní a jsou to držáky.A je úplně jedno,zda je lože kalené,nebo není.Záleží pouze na čistotě ploch a jak se obsluha ke stroji chová.

gepoting
Příspěvky: 226
Registrován: sob pro 24, 2011 3:22 pm
Bydliště: 38773

Re: soustruh

#62 Nový příspěvek od gepoting »

díky za vaše reakce,mě by to prozatím stačilo okolo soustruhů ale mohli byste ještě pohovořit o centrálách.Měl jsem půjčenou 4 KW,už starší ročník,brigss motor,generátor bosch,ale svařovat invertorem s ní moc nešlo.2,5 elektrody ani náhodou a dvojkama jsem to jakš tak zasmrkal. Tak bych si pořídil svojí a jde o to,jestli benzín nebo naftu,invertor nebo klasiku,čínu nebo zbytek světa,na svařování nebo při výpadku el.proudu napájet celý domek,tak bych si rád přečetl vaše názory jaký s tim máte zkušenposti.Mám zatím na koupi ještě čas,čekám až připlujou kapříci.

palobobo
Příspěvky: 1926
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: soustruh

#63 Nový příspěvek od palobobo »

No ono xalezi aj na zvaracke ja mam zostavu cemtrala eisenman 2.8 a zvaracku kempi minarc a ide to spolu. Takze ta 4kw by to malo.ist bez problemu

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: soustruh

#64 Nový příspěvek od vitex »

Centrálu Ti můžu zapůjčit na zkoušku.

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: soustruh

#65 Nový příspěvek od Fizz »

Můžeš si pořídit centrálu s vestavěnou svářečkou.

Osobně centrálu na práci min na stavbu min 6kW a 400v. Záleží ale co děláš. To samé palivo. Benzínovou naučíš běhat aj na plyn což je dobré jako záloha na dom protože plyn se nezkazí a pořád do toho můžeš aj lit benzín.

Prostě musíš poskládat svý potřeby.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

palobobo
Příspěvky: 1926
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: soustruh

#66 Nový příspěvek od palobobo »

Ja teda trocha zadavatela zamotam. Ja by som do 3fazovej nesiel kolko je v dnesnej dobe na stavbe 3f spotrebicov? Miesacky su na 220 na drobne prace velke veci betonaze sa neopalati miesat doma. Velky cirkular tiez sa uz nepouziva postaci retazovka. A ked je lacna 3f centrala tak ma 6kw na troch fazach a jednu mozes zatazit len 2kw su aj lepsie genetatory ze je jedna faza viac zatazitelna.

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: soustruh

#67 Nový příspěvek od Fizz »

No jo, jsou tací co jedou celou stavbu na jednu 1f prodkuzku z Lidlu. Pak čumí proč jdou sbíječky flexi a jiný přímo do pi....

Velcí lidi mají ka stavbě taky pilu pásovou třeba. Nebo dvě i víc velkych sbijecek tj >3000w... Nebo se třeba lepí fólie, Leistner 3500w, 16A 230v. Když to lepí střechu ci bazén jedou často 2 souběžně permanentně atd. To jen tak na okraj.

K tomu dopočítej ztrátu vedením téma zmetkama co se na stavbě vydávají za prodluzky.

Od centrály táhnu 400, 32A, na vhodným místě na stavbě mám podružný rozvaděč se tasuvkama 6x230v a 16A400v.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“