Pastorek startéru 10 zubů

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Mira1111
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 20, 2022 7:00 pm
Bydliště: Hodonín

Pastorek startéru 10 zubů

#1 Nový příspěvek od Mira1111 »

Zdarec chlapi potřebuju Pastorek startéru na michacku a nevím z čeho má 10 zubu pravdepodobne nějaký Zetor nebo starý náklaďák. Neví někdo z čeho by to mohlo být?Co jsem koukal všechno má skoro 11 zubů ale možná by to nevadilo pokud to sedne do zubů na tom setrvačníku tak upravím vzdálenost hřídele.. Otázka je nevali se někomu na veselsku Hodonínsku nějaký Pastorek co klidně prokluzuje? Dávat litr za Pastorek který znehodnotim abych ho použil na michacku je mě líto. Za nějaký symbolicky peníz nebo za něco výměnou? Dik i za tip.

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#2 Nový příspěvek od *123 »

Nebuť línej a napiš modul zubu na věnci

Mira1111
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 20, 2022 7:00 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#3 Nový příspěvek od Mira1111 »

Myslíš že jsem líný? Ono asi něco co někdo vyrobil z bůhví čeho se zuby které už taky něco pamatují a na čem rozhodně nenajdeš nic čitelného se hledá hodně blbě.. Pro informaci Pastorek je ojetý na padrť vevnitř upravený na soustruhu aby seděl na hřídel vyfrézována drážka na klínek podle něho poznáš kulové. Věnec je na tom lépe ale z téhle strany vidíš prd a z druhé je buben Míchačky kterou rozhodně do šroubku rozebírat nebudu. Pro informaci porovnával jsem nějakou dobu s obrázky na netu ale ani strejda Google nic nenašel ono je to buď z něčeho co je staré jak Rakousko a nebo je to tak moc upravené. Jediná rozumná možnost je přiložit do toho Pastorek který tam sedne a upravit to ...

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#4 Nový příspěvek od *123 »

Došlo asi k nedorozumnění ale já to myslel dobře. Nic nemusíš rozebírat, stačí změřit věnec a pohledat třeba výpočet modulu ozubeného kola s čelními zuby nebo tak podobně. Na počítání Ti stačí pytlík od cukru a inkoustovka. A budeš vědět, co vlastně sháníš a ostatní, co Ti případně můžou nabídnout, aby Ti to sedělo. Upřímně mě mrzí, že jsem to napsal asi špatně. Zamýšlel jsem si konečně odškrtnout dnešní okénko v Modrém životě. No nepovedlo se ale to je život, takže se i tohle se může stát, no co nadělám ...

Mira1111
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 20, 2022 7:00 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#5 Nový příspěvek od Mira1111 »

Jo v pohodě když jsi to myslel takhle beru to 8) , problém je trošku jinde ten věnec už pohledem taky nemá zuby v originálním stavu.... Vím že někdo může namítat smysluplnost opravy ale myslím že na věnci jsou zuby sice trošku chytré ale ne zas tolik aby to nevydrželo a je to jen míchačka a ne traktor. Ono zas tolik se na tom už pokazit nedá ...

Mira1111
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 20, 2022 7:00 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#6 Nový příspěvek od Mira1111 »

Pro představu vypadá to nějak takhle setrvačník má průměr cca 45 cm nejde to úplně dobře změřit když je na něm hridel
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#7 Nový příspěvek od JardaCNC »

Spočítej počet zubů a přičti 2 zuby. A vyděl je průměrem.
Získaš modul. A ten stejný by měl být i na pastorku.
Tuším už od 0 do 11 zubů nejsou frézy na výrobu nového ozubení.
Menší počet zubů se u přímého ozubení nedoporučuje.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#8 Nový příspěvek od mufik »

Na setrváku změř metrem obvod. Obvod v mm:3.14=průměr. Potom postup dle jardy cnc. Je ale docela možné že ozubení je korigované, právě kvůli malému počtu zubů na pastorku. Na autech to často bývá.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#9 Nový příspěvek od DanculSK »

to je na miešačke?
my tam tuším mame z v3s :zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#10 Nový příspěvek od Lišák1 »

Podle průměru setrvačníkového věnce usuzuji, že je z osobáku, startery na osobáky byly běžně dělané 10 zubové, třeba pro motory škoda 1,9 D od fi Bosch.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Mira1111
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 20, 2022 7:00 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#11 Nový příspěvek od Mira1111 »

Z osobáku? Když má v průměru cca 45 cm? To asi těžko, a počítám že to bude minimálně z něčeho 50 let starého jelikož to nejspíš udělali z nějakych dílů na dílnách v JZD co vím . Snažím se hledat a něco tam prostě pripasovat těžko už zjistím z čeho tam byl Pastorek původně...

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#12 Nový příspěvek od DanculSK »

Skús vypočítať ten modul
Ako písal JardaCNC
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Pastorek startéru 10 zubů

#13 Nový příspěvek od *123 »

DanculSK píše: pon bře 27, 2023 8:21 pm Skús vypočítať ten modul
Ako písal JardaCNC
K tomu ho neukecáš, protože je línej. A ani mu nevysvětlíš, že místo pastorku tam může a možná s daleko menšíma úpravama použít ozubené kolo, když bude modul stejný. Tak se nesnaž, máš to marný :tyty:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“