Vrtanie nerezu

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Vrtanie nerezu

#16 Nový příspěvek od jean »

Ja mám takú skúsenosť, že ak to nechytí šponu okamžite, tak bude problém, lepšie prestať, dať si kávičku a skúsiť znovu. A stáva sa mi, že napr. 5 dier ide pekne a jedna ani za piču - v tom istom plechu.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Vrtanie nerezu

#17 Nový příspěvek od krajan »

Vrták co8 čo je 8 percent cobaltu. Chladiť a malé otáčky :wink:
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vrtanie nerezu

#18 Nový příspěvek od ota »

To Jean uplně jsem vždycky ristl, když v palírně vypálili třeba 20 ks ze zbytků, nebo to k něčemu přidali. Kolikrát jsem roztřídil z 20 ks 4 hromádky. Někdy byly výpalky klidně na 45° přez vlákna a to byl porod. Musel jsem korigivat každej ohyb. Už kdysi jsem tu dával fotky. Výrobek z 5 nerezu. Po ohnutí velikost palety. Ohýbal jsem třeba 3+3 ks. Tedy L+P. Na každém 11 ohybů. Všechno necelé uhly a necelé rozměry. Jakože 22,5°, nebo délkově 85,6 mm. No pakec všek pakáren. A to jsem to ohýbal na 4 nářadí. To poslední jsem měl speciál lisovník ve dvou držákách, abych dostal skrz okolní ohyby. Až tím 11 ohybem jsem po ohnutí zjistil, jestli to vyjde a nebo to vyhodím do kontejneru a zaplatím srážkou ze mzdy zkurvený plech! Jak mi mistr řekl ,,ohni 3 grosrole dneska" měl jsem skaženej celej den a klepal se, aby to vyšlo. Vůbec mě to nebavilo. :( Však jsem vydržel v té firmě přesně na den, jen jeden rok a šel pryč. No a ještě i kvůli kolegovi a mistrivi. Nešlo to.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vrtanie nerezu

#19 Nový příspěvek od ota »

Tak kousek čumkarty čím vrtám ty nerezáky. Teď koukám že je to Reca Ultra HSS-0 a nebo HSCo-5. No jde to tím dobře.
A závitníky třeba Dormer zase HSS-E, nebo HSS-F-FM. No je třeba s citem ty závity. Pár závitů jsem za svojí drahu po téhle placce říznul. Pokažde je to jiné. A není to o tom, že nasadíš novej zavitník a jede jako hutě. Na některé materialy jde líp trochu už jetej.
Takhle asi tu nemám jedinej novodobej Čínskej závitník. Tak s ním nemám zkušenost. Samej starej Narax a nebo ty Dormery, Waltry, Holex, a nějaký OSG Japan? Zatím jsem nakonec vyšmoulal všechno co bylo třeba.
Čumkarta z mého ponku.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Juke
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 05, 2011 6:40 pm
Bydliště: OL-PV

Re: Vrtanie nerezu

#20 Nový příspěvek od Juke »

Na nerezové trubky používám tohle. Výhoda je, že se plech natvaruje a délka závitu je potom delší

https://umakov.cz/vrtak-fdrill-tc-cut-l ... 001b8405e5

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrtanie nerezu

#21 Nový příspěvek od Atlan »

No tak som zabrusil cierny vrtak 3mm ako radil ota, (pac tie kobaltove tupe co si odkladam na neskorsie brusenie neviem kde su), male otacky, no dal som tam 580otacok a pritlacil, a ono to vytvorilo sponu, hned som vrtol dalsie 3 a hotovo. Blbe 4 diery, odmontovat 1km,vyvrtat,1km namontovat.... Ach jaj.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vrtanie nerezu

#22 Nový příspěvek od Fizz »

3mm by šlo i stromečkem co mam na nerez. Je to sice ranec, tuším stál 5,5t bez daně, vyhoda je ale ze ho nezalomis pri projíždění tenkých plechů.

Jinak kobalty a pomalu, delal jsem nějaký upínací desky na stopkovou frezku, na maflika a podobně aby to šlo upnout do stolku. Vše jak do másla. Mažu červeným řezným olejem Berner.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“