Připojení subvoferu k televizi

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Připojení subvoferu k televizi

#1 Nový příspěvek od bourač »

Protože bydlím v dílně mám tam i televizi (inspirace :friends: ota)
přes kabelovku o2TV naladím nějakou hudbu na YT a pracuju.
Ta televize je malá plastová,(plasma) obraz super 8), ale zvuk, zejména hudba stojí za prd.
Mám taky nějaký subvofer, mladej to vozil v kufru, velikost asi jako KEGsud od piva.
Subvofer má pouze dva kontakty - šroubky s matkou - pro připojení drátu s očkem.
červenej + a černej.
Na foto je zadní strana televize.
Obrázek
Odkud mám z tv vytáhnout zvuk? Nějakou dvoulinkou přímo do subvoferu.
Nechci tady číst že potřebuju nějakej zesilovač, nebo nějaký jiný zařízení.
Pokud to bude hrát jen potichu - nevadí hlavně nějaký basy.
Dík.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Připojení subvoferu k televizi

#2 Nový příspěvek od krajan »

No pokiaľ nemá vidlicu do zásuvky tak je len pasívny čiže potrebuješ :vztek: zosilovač. Pokiaľ nemá v sebe nejakú výhybku tak zosilovač s aktívnou vyhykou to znamená že ti do repracika nepôjde od 20 Hz do 20 Khz ale len 20- 100 Hz
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Připojení subvoferu k televizi

#3 Nový příspěvek od Vlasatej »

jak mas na boku televize ty 3 barevny vstupy (bila , cervena ,žluta),tak pod nima vidim zrejme vystup na sluchatka jack 3,5mm to je tvuj vystup zvuku z TV.
Bedna bude asi jen reproduktor pokud na sobě nema dalsi konektory. ale muze to byt aktivni bedna s napajenim 12V a proto nema vidlicu 230V . Bednu prohlidni jestli nema nejake konektory nebo ovladace. pokud ne, kup si nejake lepsi aktivni repro k PC a pripoj k TV do sluchatkoveho vystupu.

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Připojení subvoferu k televizi

#4 Nový příspěvek od jedinecny »

Bourači, jak píšou ostatní, pravděpodobně potřebuješ ještě zesilovač.
Já to řešil starou věží AIWA s reproduktory za 500 - 1000,- z bazaru, k tomu jsem si dal starý notebook na hudbu a jedu z přes to. Propojené to je https://xevos.store/produkt/premiumcord ... m-m-15m-2/ . Některé věže mají výstup na subwoofer.
Případně se dá sehnat i celkem kvalitní zesilovač z bazaru, ale to už je tak kolem 2000,- do dílny nadstandard až luxus :)

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Připojení subvoferu k televizi

#5 Nový příspěvek od duchodce »

Ta velká bedna ti zesílí hl. basy a těm textům se zhorší srozumitelnost,pokud tam je podkres hudbou u filmu tak to mě dělalo vůbec největší problémy...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Připojení subvoferu k televizi

#6 Nový příspěvek od ota »

Bourači kdysi můj bejvalej kolega měl taky telku v dílně u soustruhu. A blbě slyšel zvuk. Tak mu děti k vánocům koupili sluchátka. Bezdrátové provedení. No ale choď s klaplama na uších půldne! Pak mu tedy koupili takový jen čučky do uší. Jako špunty, ale zase bezdrátový. Takže měl jen pohozený ty špunty v uších, aby mu nevypadly a poslouchal šlágr! :D Tam basy nepotřeboval, basa tvrdila muziku! :smich:
Hele tady jezdí kluk s takovým folcvágnem. Natuněným jako prase. Celej zadek u toho auta má černej od toho jak mu to hulí. Asi ten motor má nabunzírovanej maftou. A vevniř má plnej kufr těhle krámů. Takovej dospělej ,,spacák" tam leží. Když přijede už z návse ho slyším že ,,tuc, tuc, tuc" jede. Jednou jsme s ním jeli s klukama někam nás vezl. Tedy neměli jsme si kam dát bundy. Kufr plnej těhle krámů muzikantskejch. Jako když to měl jen maloučko puštěný, hrálo to slušně. Jinak džímsa hrozná. Má tam gumky jen takové šlupky a po cestě nám skoro drkotaly zuby. Musel se vyhýbat nerovnostem, prej je to tak nízký, že by dřel spodkem.
Tak takhle něco jako ty špunty to by nešlo? Jinak ,,veselou muziku" tu já mám rád! Mám z noťasu přez věž puštěnou! 8) Ále i 100/100 můžu poslouchat, i to se dá!

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Připojení subvoferu k televizi

#7 Nový příspěvek od bourač »

krajan píše: úte lis 29, 2022 6:32 am pokiaľ nemá vidlicu do zásuvky tak je len pasívny čiže potrebuješ :vztek: zosilovač.
čiže - nemám to vůbec ani zkoušet?
I kdybych zkusil - něco v TV shoří?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Připojení subvoferu k televizi

#8 Nový příspěvek od jenicek »

Pokud ten subvófr nemá napájení, tak to ani nemusíš zkoušet. Výkon si z prstu nevycucáš.
Vysvětlený po Bouračsku: Zapalovačem taky traverzu neuřízneš, byť tam hoří plamínek jako na autogenu. :smich:
Pokud bys jel Jirko na lyže, stav se, zesilovač Ti k tomu dám :friends:

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Připojení subvoferu k televizi

#9 Nový příspěvek od ibanez5 »

Bourači. I kdybyjsi ten subwofer nakrmil s televize nějakým vztupem,tak Ti to bude hrát blbě. Je tam jenom basák. Já to třeba řeším tak,že seženu starší domácí kino a k tomu nějaké bedny. A domácí kina mají i výstup na subwofer. Mám doma Panasonic,který mi táhne ve sklepě 8 beden,které si přepínám podle toho v které místnosti chci mít zrovna hudbu...a nebo když je pařba tak všude :D utáhne to opravdu dost ;-)
Jestli to chceš mít udělané pořádně a levně,doporučuju si sehnat starší domácí kino a k tomu hodit bedny z Wifi...nebo Tesla dělala taky slušné bedničky dřevěné... napojit na televizi a máš zvuk jak víno 8) :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Připojení subvoferu k televizi

#10 Nový příspěvek od Navarson »

Jak píše Vlasatej: estli má tuta TV výstup na sluchadla, pořiď repro k PC, a máš po starostech. No posuď sám, stojí Ti těch 170,- kaček za odpálenej zesilovač v TV? :-/
Jo, a pěknej avatar, až teď jsem si všimnul, žes to Ty :friends:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Připojení subvoferu k televizi

#11 Nový příspěvek od Chose11 »

Vím že je to mimo dotaz, ale tohle jsem pořešil tímhle

https://www.czc.cz/fenda-f-d-f7700x-4-1 ... E1EALw_wcB

nestojí to raketu, TV jsem propojil optickým kabelem, bluetooth propojím s mobilem a poslouchám rádio Kiss, nebo to má svoje rádio FM, USB a hraje to jako prase, v dílně si to vyloženě užívám při práci. Jo a má to i klasicky sluchátkový konektor, takže starší TV propojíš tím.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Připojení subvoferu k televizi

#12 Nový příspěvek od bourač »

Chosé pěkný no, ale já v té dílně svařuju, brousím flexou atd. ;-)
Díky všem za reakce, mám tady i nějaký kino, i tu soupravičku k PC (joystik do sluchátek) akorát to má malinkej subvofřík. :-/
Asi se na to vyprdnu. :zapomel:

Jo - Kiss, dle mne nejlepší hudba, akorát ty kecy by si mohli odpustit. Hlavně ten Majkl :pohlavek:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Připojení subvoferu k televizi

#13 Nový příspěvek od ota »

Bourači tyhle radia vůbec ani neznám. Tohle jsem neměl ani nikdy naladěný. Tuhle jsem byl ve firmě a tam velké radio, kus věže. A tam naladěná takováhle podobná sračka. Pustili nějakou ,,dechovku" a když ještě nebyl konec začali tam dva nějací débové kecat. Prostě jakože vtipný aby byli. Jdu asi za hodinu a oni ten stejnej kousek hráli znova? No to si dělaji prdel ne? A klučina co pod tím hracím verkem ,,rubal balgarkou" povídal, že za den to dají i 4x tu stejnou muziku. A prej je asi dobrá, proto hrajou furt.
Jedu z noťasu internetové radio. Mají nějakej potvor, co prej hlídá, aby nehráli ten den skladbu 2x. No a jednou za hodinu řeknou ,,posloucháte rádio ...... a jinak vůbec nemluví. Žádné zprávy, keci, reklama. Jedou hodně českejch i veselejch muzik.
Než ty zprávy a keci o bojích té jakože skoro ,,naší zpřátelené armády" to raději vypnu a mám ticho. Ale to doma nehrozí.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Připojení subvoferu k televizi

#14 Nový příspěvek od Joe66 »

Jirko kup z bazosa receiver. Cena od 100do 300eur aj s dialkovym . A vystup z televizora -vacsinou cinch 2krat zapojis do neakeho vstupu v receiveri-napriklad pod video-oznacenie.A basak pripojis na vystup toho receivera. A bonus mas k tomu aj radio v receiveru. Ideal keby si mal este 2x dvojpasmove bednicky k tomu receiveru :)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Připojení subvoferu k televizi

#15 Nový příspěvek od bourač »

reciever bude ten subvofer napájet? Dodávat signál + napájet?
resívr - teda jestli je to ta krabice k televizi pro příjem "nového" signálu tak tech tady několik mám taky.
Jsou jinak úplně k hovnu ale jestli by šly použít na toto... :shock: ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“