ohýbačka

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: ohýbačka

#61 Nový příspěvek od jean »

Ota, prípravu si robím aj ja, to trvá dlhšie, ako to zváranie. Ono to tam nevidno, ale aj úkosy sú všade poctivo nabrúsené.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: ohýbačka

#62 Nový příspěvek od DanculSK »

Žán, ohybam nie zvaram akési konštrukcie :pohlavek:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: ohýbačka

#63 Nový příspěvek od jean »

Dancul, to ber ako ponuku, ze ak to chces spravit, ako radi Krajan, a mas cestu do Novych Sadov, ze to mozeme spachat. Mam tu 8 t ohybacku, takze by sa rezal len kusok....

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: ohýbačka

#64 Nový příspěvek od bourač »

Oto :shock: 8) s fleku můžeš dělat EWE nebo i IWE.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: ohýbačka

#65 Nový příspěvek od stanik84 »

sekalsemmalo píše: úte lis 29, 2022 4:02 pm at ti to někdo ohřeje a vohni to. a bude to nejlepší strojařský řešení.naký šablony ůhlu si připrav,důlčíkem nebo nákým znamenáčkem si naznač délku ohybu,at to pak vidíš.už bych zatápěl ve výhni...
To by bylo moc jednoduchý, takhle se o tom ještě aspoň na pěti stranách může psát :-)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: ohýbačka

#66 Nový příspěvek od DanculSK »

Staníku,,,, 8) a o tom to je :friends:
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: ohýbačka

#67 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

no já bych ještě diskuzi neukončoval.vono tam může dojít ještě k zajímavýmu vývoji s výkřiky,,au,au,pálí,,a instinktivním odhozům rozžhavenýho plocháče 60x 20.šabloně z plechu bych uříz ten vrcholovej roh.von tam bude nákej radius,netuším jakej,tak ať to můžeš dobře přiměřovat.délku ohybu naznačit třeba majzlíkem,důlčíkem,ať to pak na rozžhaveným dobře vidíš.klído si tam dej nákej přídavek na zaříznutí na čisto.nevím,o kolik a zda se to zkrátí..brejle,několik koženejch rukavic,kterýma neohřátej konec chytneš...jestli ve svěráku ohejbat,nebo kladivem přes něco nechám na tobě..
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: ohýbačka

#68 Nový příspěvek od DanculSK »

nik diskusiu neukončuje... zatial :smich:
jedine žeby ..... :red:
ono obrazok vysledku bude....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: ohýbačka

#69 Nový příspěvek od ota »

I já hlava děravá! Dneska jsem byl ve firmě a jel jsem s dodávkou na výlet do Práglu. Šel jsem pro dodávku k vratům a zastavil jsem se u kluků z vedlejší firmy. Mají tam ohraňovák a stáčečku. Nahýbali si na ohraňováku náběžné hrany u plíšků co pak strkají do stáčečky. Ono stáčejí jakousi formu pod roboty. Takovej ten potvorec manipulační a oni pod to dělají takovej kroužek kterej se zabetonuje do základu a na vršek se montuje ten manipulátor. Dane to by byl Tvůj rozměr! Mačkají ten náběh na 20 mm silným plechu. Některé jsou 300 mm a některé až 1000 mm široké. Oni si udělají podle metru čárky a třeba na 5 x to z každé strany zmáčknou. Ta stáčečka jak je velká, nechává třeba 200 mm z kraje, náběhu rovnejch. Jak jsou válce od sebe, nenaběhne to na stočení. Tak to předehnou na ohraňováku.
No kdybych měl dvě ty pasovinečičky o kterejch tu 5 stránek povídáme, strčil bych je tam takhle někde z kraje do toho ohraňováku a měl by Jsi co už ramena. 8) Ale spěchal jsem do Práglu na Smíchov. Tak jsem na to neměl čas a hlavně jsem si nevzpoměl. U pásovky by se jistě někde taková slabonká pásovina válela.
Jé Bourači zapoměl jsem blejsknout nějakou čumkartu co se válí věci po dílně. Jen jsem tam zahlídnul asi 4 kontejnery byly v patře na sobě. Pár válečkových tratí, tak XXXL. A takové svařenečky. Tak 2 t každej. Vypadaly jako vitrinky na obrázky. :D No děláme převážně těžké věci. Ale na druhou stranu jsem vezl na ten Smíchov 8 ks 4m dlouhého schodišťového zábradlí. Taky něco lehčího. Asi 800kg to mělo.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: ohýbačka

#70 Nový příspěvek od stanik84 »

ota: u kámoše dělají i takový malinký věci :-) .
https://www.rajce.idnes.cz/f1570366121

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: ohýbačka

#71 Nový příspěvek od Joe66 »

Dan to zbytocne preziva :D Keby tu nepisal tak uz to ma 2x krat spravene :smich: . Ale sa setri :zapomel: :)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: ohýbačka

#72 Nový příspěvek od DanculSK »

Vôbec to neprezivam,
Ale prečo to zabaliť, keď sa tu taká pekná debata rozbehla...
Len...
... ale radšej nič :typek:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: ohýbačka

#73 Nový příspěvek od Joe66 »

Tak si mal mat uz davno pasovinku narezanu a kladivom pobuchanu + zavarenu :smich: A teraz len citat a popijat nieco .... :vysmech:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: ohýbačka

#74 Nový příspěvek od ota »

To Staníku84 pěkná ,,bandaska". To už je dobrej kus nábytku! I ta hlubina co je na ní naložená bandaska, tak je pěkná. Kámoš má taky podobnou. Taky roztahovací a rozšiřuvací. Párkrát jsem mu ,,volantoval" dálkáčem ty zadní kola. Právě na té jeho mi vezl z H. Králové tu nástrojovou brusku N1! :smich: Bruska měla celou tu plochu návěsu jen pro sebe. Něco jako by vezl blechu tak to vypadalo. Že ,,nadrozměr". :D
Dane aspoň je tu o čem debatovat, no ne? Asi 8 příspěvků za celý den. Tak mám kam cpát ty moje keci. Teď mě naučil můj ctěnej soused novej ,,kec". V sobotu mě v dílně poctil svým luzným zjevem a něco jsme probírali. A on vytáhl z kapsy sekáč do zbiječky. A prej heleď co jsem ti přinesl! A použil ten novej výraz: povídal mi ,,minulej tejden jsi něco žvatlal o sekáči do zbiječky." Takže aspoň mám o čem ,,žvatlat" na foru. :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“