Leštění hliníku

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: čištění hliníku

#16 Nový příspěvek od zde »

nasiel som nieco na nete

http://www.k1400.cz/forum/read.php?5,5164,25575
"Takže k tomu Sonaxu tady někdo někde psal že ji maj na každý velký benzince. Nijak usilovně jsem ji nesháněl, ale když jsem zastavil na nějaký velký i větší pumpě tak nikdy nic a že jsem projel těch pump mraky. Po sezoně už to začínalo bejt akutní tak jsem se dal na shánění po netu a našel jsem ji celkem rychle, cena 80 kč s DPH-pohoda, ale poštovný dalších 80 kč a to už pohoda neni. Jmenuje se to SONAX Pasta na chrom a hliník nabízí to třeba Auto Štangl ve svejch krámech. Tam jsem to zakoupil i já, sice to neměl na krámě, ale do druhýho dne do 8mi hodin ráno to měl na pultě. "

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění hliníku

#17 Nový příspěvek od kenybz »

ja to vidim na horkou wapku pak nastrikat nbejakym pripravkem na cisteni motoru a opakovat no a pak opiskovat a nebo ručně došudlit dratěnyma kotučkama do vrtačky a pak vyleštit pastou nebo to raději nasřikat barvu...protože až to bude konečně leskle tak to bude stejně brzo matne bez povrchove upravy jde to nalakovat PUR lakem
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

jirka h
Příspěvky: 421
Registrován: pon lis 26, 2007 6:38 am
Bydliště: Cejle

Re: čištění hliníku

#18 Nový příspěvek od jirka h »

je to od tebe trochu daleko, ale podívej se na firmu Král, kutná hora, dal mi na vyzkoušení trochu saj...u na mytí hliníku a zkusil jsem to na nádrži a musím říci, že jsem ji pouze nastříkal a spláchl vapkou a je jak nová
není umění udělat nové z nového, ale ze starého

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění hliníku

#19 Nový příspěvek od Terablick »

Já převodovky meju klasicky tech. benzínem (několikrát) a pak horkou Wapkou. Pokud to nestačí, musí přijít na řadu "mechanické" řešení. Kotouč do vrtačky nebo flexy, drátěný nebo měděný kartáč, filcový kotouč, případně leštící pasty na hliník (záleží jestli chceš jen čistou nebo i lesklou). Pokud ale chceš tu čistotu udržet trvale, nezbyde než nalakovat speciálním lakem nebo nastříkat barvou. Pro "běžné" očištění se používal tetrachlor nebo stará klasická (ne eko) Arva a pak horká Wapka ;-). Vždy je třeba chemii opravdu dobře omýt!
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění hliníku

#20 Nový příspěvek od Karel »

ještě sem měl upřesnit že to nechci na úaradu ale abych to mohl složit a pěkně nastřikat. ještě sem si řikal že tu převodvku poskladam beze střev a opiskuju. to by mohlo taky pěkně odstranit ten oxid tak jak na železe rez. dratěnym kotoučem do flexy sem už jeden kousek dělal ale na tom odlitku je mraky vystupku a nalitku a na některe mista se neda dostat tak sem uvažoval o nějake jednoduši cestě jak ocela do ruky a šuchtat

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění hliníku

#21 Nový příspěvek od Terablick »

Technickej benzín by měl stačit a na závěr horká Wapka. Nepustí to na poprvé.. Musí se to mýt několikrát čistým benzínem. kartáč v ruce neuškodí a na opravdu hrubé nečistoty šroubovák nebo tak něco... Co nepustí benzínem a nepůjde oškrábat bych tam nechal.. barva to schová a když to bude dobře odmaštěný, bude držet ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: čištění hliníku

#22 Nový příspěvek od Franta.cz »


Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění hliníku

#23 Nový příspěvek od Terablick »

Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: čištění hliníku

#24 Nový příspěvek od skolnik »

taky se přidám moje skušenost je hydroxid sodyný teda klasicky louch nesmí tě teda u toho nikdo načapat a musíš dávat pozor dále na čistění spotřebuješ asi dvoje gumový rukavice a nákej ten štětec ale výsledek je zaručen pár hlinikovejch bloků ze starech aut jsem takto čistil a vždy 100% účinek najlepší je celej blok do směsi louhu s vodou namočit třeba manželce do vany :) nechat cca 10min působit a uvidíš jak to jde ekologický to teda zrovna není ale funguje to 8)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění hliníku

#25 Nový příspěvek od kenybz »

nooo pouzivam novalon jako chemiji a ten taky obsahuje hydroxid a cistim ve vane v pradelce je tam stara vana ktera je potom taky pekne vypulirovana tak jak posledne kdyz jsem cistil motor ze sekacky akorat to tam nesmis zapomnet jinac ti tu prevodovku ten louh rozpusti...ten povrch je potom trochu matny ale pripraveny na dalsi lesteni ci lakovani
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Oživení zašlého hliníku nemá někdo tip?

#26 Nový příspěvek od zbynek_ »

Rád bych nějakým způsobem oživil nějakým způsobem zašlý hliník na karterech jawy 250. Už mi došly nápady tak to zkouším tady jestli se někdo nevěnoval něčemu podobnému. V práci máme takovou kyselinu co perfektně oživí nerez ale na hliník mi to nefunguje, akorát to trochu zčerná.Dále jsem zkoušel kysl.chlorovodíkovou a louh sodný ale má to podobný efekt. Vím že se tím zabývá nějaká firma ale to mi přijde dost drahé tak jestli třeba tady nemá někdo nějaký tip? :)

danyel
Příspěvky: 87
Registrován: ned bře 31, 2013 3:50 pm
Bydliště: vlašimsko

Re: Oživení zašlého hliníku nemá někdo tip?

#27 Nový příspěvek od danyel »

Na auta funguje čistič hliníkových disků od Coyta.Mají to skoro na každé benzince.Nejsem ale veteranista tak nevím co to udělá se starým hliníkem.Je vtom prý kyselina fosforečná.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Oživení zašlého hliníku nemá někdo tip?

#28 Nový příspěvek od pepa.traktor »

a co to prostě jenom vyleštit, hadrák a napastovat a leštit a leštit
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Oživení zašlého hliníku nemá někdo tip?

#29 Nový příspěvek od Killer Koly »

zadne kyseliny ani louhy!!!!!! na hlinik lestici kotouce a vypada to uzasne
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Oživení zašlého hliníku nemá někdo tip?

#30 Nový příspěvek od pepa.traktor »

zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“