korunkový vrtáky do železa

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: korunkový vrtáky do železa

#16 Nový příspěvek od Atlan »

No hej maju teraz za 20E plus vypalne tak ze za 32E skoda ze to nemaju v sklade v EU.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: korunkový vrtáky do železa

#17 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »


Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: korunkový vrtáky do železa

#18 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »


Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: korunkový vrtáky do železa

#19 Nový příspěvek od DanculSK »

Vladimír Šimo píše: pon čer 21, 2021 8:43 pm https://dum.bazos.cz/inzerat/138039807/ ... 2530mm.php
Pro kolegy ze slovače
Tieto mám tiež, ale nem dobré....
:-/
Podľa mňa...
A stáli má cca 8€
Tieto isté
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15755
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: korunkový vrtáky do železa

#20 Nový příspěvek od oco13 »

Dano raz si dával link na nejaké z Aliexpresu, ja som ich bral tiež a som spokojný. 8)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: korunkový vrtáky do železa

#21 Nový příspěvek od DanculSK »

Roman....
šak te zubaté pár príspevkov vyššie....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 94
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: korunkový vrtáky do železa

#22 Nový příspěvek od Shaolin »

Zaujímalo by ma či niekto skúšal na opotrebovanú korunku navariť nové zuby (staré by sa odpichli na sústruhu). Napríklad z prasknutého pásu z pásovej píly. Mám ich niekoľko so zubami M42 a takto by sa tie pásy dali ešte použiť. Akurát si neviem predstaviť ako by som ten pás zakružil na tak malé priemey aby nepraskol.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: korunkový vrtáky do železa

#23 Nový příspěvek od Britt »

To by bylo dobré akorát tak na dřevo a nevím, jestli by se to vyplatilo vyrábět.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: korunkový vrtáky do železa

#24 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: korunkový vrtáky do železa

#25 Nový příspěvek od DanculSK »

Mám aj tieto plechové....
A stoja za......
Akurát tak do plastu,dreva......
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20821
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: korunkový vrtáky do železa

#26 Nový příspěvek od ota »

No však oni to tam také v popisu píšou, vhodné na vrtání dřeva, plastu a měkého kovu.
Všechny tyhle ,,plechový" jsou tak do dřeva a plastu. Zajedno jsou dělaný ne tak přesně a v průběhu vrtání dost dřou o materiál a tedy do kovu jsou nevhodné. Některé mají ,,šraňk" ale i tak to není na kovy.
Ty do kovu jsou uplně jinak stavěné. Mají naletované destičky. Ne třeba tak jako na Danově fotce z Ali či jakýho Číňana, jako kdybych to pájel doma já. :vysmech: Ale precizně. Mám tu tyhle korunky a tam není skoro vidno ten pájecí materiál. Je to pájené asi strojově. Kvalitně a poté naostřené ze všech stran. Tím dosáhneš kvalitního vrtání do kovu. S minimálním třeňím a odporem vrtání. Od té kvality korunky se to pak odvijí.
V bývalé firmě kupovali korunky a s níma se magnetkou vrtalo do nerzu. Kolikrát to tu korunku roztrhlo napůl. Byly to plechové korunky se zušlechtěnýmy zuby a do šraňku. Když jsem s tím šel vrtat dal mi skladník vrtačku a rovnou ty korunky dvě. Byl předpoklad, že jedna to nedá. Samozřejmě se nalila kapalina do nádobky a pustilo přikapávání na korunku.
Byly k tomu i ty Cobaltové korunky. Ale ty měl skladník vzadu v šupleťi jako že napotom. Kdyby to nevzala ta plechovice a ani druhá, no co už půjčil tu Cobaltovou. Kvičel jak pacient s bolavým zubem, ale půjčil. Spotřeba korunek pelechovejch byla celkem velká. Ale většinou šlo o nějakou upravu, opravu. Tak se to dalo asi přežít. Byla tam taková sada v kufru. Docela dost rozměrů a kusů. A v šupleťi rezervní doobědnané.

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: korunkový vrtáky do železa

#27 Nový příspěvek od Fizz »

Oto, jak jsem psal, mam ruko, bahco, průměry podle toho co bylo zrovna potřeba, rekl bych že dobrých 20 mám. Největší asi 125mm, všema jsem vrtal jekly nebo plechy, jen tou 125kou jsem dělal dřevotřísku, diry na světla, zvětšení menších a srovnání do osy.

Nejtlustší zelezo jsem s tim ve stojanovxe dekal myslim 8mm prumer 52, asi 30 děr, diry pro přístup k rektifikačním šroubům. Korunka ztratila akorát trochu barvy, ta byla ruko, poslední dve díry jsem bral nějakou tou lidlackou kvuli trošku jinymu průměru, měla o trochu horší tvar jak píšeš ale Proma si s tím poradila. Myslím že na doma, 20der ročně bohatě stačí, a k tomu sprej s dobrým řezným olejem.

Samozřejmě nerezové veci to nesmí ani vidět.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20821
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: korunkový vrtáky do železa

#28 Nový příspěvek od ota »

No na doma jo. Když já to pořát vidím z toho pohledu, že s tím vrtám těch děr za rok hromadu. 8) Proto raději koupím sice dražší, ale na pohled lépe zpracovanou věc. Protože pak otevřu šuple chmátnu a jedu. Uklidím a jedu něco jinýho. Až přijde zase na řadu díry, chmátnu a jedu.
Vždycky uplně teču ve firmě. Přijedu tam a brácha mi dá výkres a tohle udělej. A já tam třeba 3 hodiny chodím a hledám. Dávám dohromady věci, šrouby, naostřím si vrtáky a tak. A pak jen 20 minut vrtám a je hotovo. Třeba 4 hodiny mi to trvá. On vždycky říká, jsi nasranej, proč? No protože doma otevřu šuple, vyndám, nasadím. Chmátnu do almárky tam upínky šrouby všech délak. Upnu a vyvrtám. Za 40 min hotovo. Protože ty věci na to doma všechny mám a vím kde. Nikdo mi je nezkurví.
Ve firmě hledám korunku. Ptám se jó támhle možná na stole něco leží. Najdu věc a ona uplně zjebaný zuby. Hledám dál, najdu druhou a ta je vyšťípaná. A kluci no jó touhle vrtáme. Cože tím? Jo nic jinýho není, už jsmne všechny zkurvili. Když vím co budu dělat, beru si vercajk svůj. Tuhle jsem vrtal na sloupovce. Svoje věci sebou. Jdu na oběd a přijdu z oběda a jeden vrták chyběl. Začal jsem řvát, ale alou ať je tady hned ten můj vrták! Samozřejmě už ho měli tím Morse kuželem narvanej v ruční vrtačce v hlavičce. :cert: No když on je tak ještě dlouhej a ostrej!
Proto je můj pohled trochu posunutej jiným směrem.
Teď schválně koukám na tu co jsem vrtával na té magnetce ten nerez a je na ní napsáno akorát ,,Lenox" a 25mm. Kouknu schválně, jestli na netu něco objevím.
Ale tady je to! Našli naši rádcové. Tak vcelku ten nerez vrtaly dobře. 8)
https://lenox-cz.cz/

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: korunkový vrtáky do železa

#29 Nový příspěvek od Fizz »

:D

Proto mám do svý dilny pristup jen já.

Na stavbu jedu dělat kravinu, a kolikrát mam plnou dodavku. Jak rikas 2 hodiny chystat, pul hodiny makas, a pak doma zas 2hodiny, čistit uklízet. A zakaznik se sklíbí za fakturu na litr, v do dávce máš veci za desetitisíce, musíš tam dojet, vědět co čím, většinou děláš co se nikomu nechtělo, takže oser, nebo co nekdo zjebal, větší oser.

A vercajk nepustit z dohledu, už jsem viděl Ukrajince s pujcenyma nuzkama na PPR, zkoušet stříhat roxory.

Kvůli dvoum diram jsem kupoval magnetku, i nějaký ty korunky. Byla tam plošina. Dodnes nezaplacena faktura. Prý za dvě díry moc, nj ale že ve 14metrech, do 20mm zeleza, průměr 65mm, to už zapomněli. Že se to mohlo udělat dokud tam byla plosina na montování světel? To by stavoš musel přiznat že na celou stavbu sral.

Proto, ve svým, na svym....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: korunkový vrtáky do železa

#30 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak nakonec to, co se mi líbilo. Snad to bude fungovat. Těch pár děr co za rok potřebuju... Nějaký rady? Chladit, nechladit (a čím?), tlačit moc, tlačit málo...
https://www.zbozi.cz/vyrobek/korunka-vr ... o-yt-3381/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“