Drtič větví Silent 626 od Hechtu

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#1 Nový příspěvek od Georgg »

Nazdar kluci,potřebuju poradit čím to může být,už podruhé se tchánovi vylámaly ozubená kola v převodovce štěpkovače,poprvé s ním naštěpkoval hodně,vyměnil jsem všechny špatné kola a teď to mám na ponku rozhozené znova,údajně postěpkoval jen menší fůrku a přestalo to jet,motor se točil ale převodovka nee. Znova očesané zuby na planetových kolech.Jsem z toho bezradný protože se mi nechce věřit že by si mohl Hecht dovolit kola udělat z bláta.
Máte někdo podobnou zkušenost? Díky

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#2 Nový příspěvek od Atlan »

Spotrebak, 2 roky a nove.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#3 Nový příspěvek od xxmm »

hecht čínský výrobek v českým brandu.
životnost = záruka + měsíc celkem běžná

kola jsou z plastu nebo činézia?

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#4 Nový příspěvek od duchodce »

Ale chlapci ,to jste družstevníci? Co se ho tak zeptat jestli tam tcháh nenacpal něco většího než je papírové maximum minus 25 procent ? A nebo je to mazané nebo ne a čím? Budete se divit dvě Baumaxové přiklepovky , z jedné po uvolnění příruby se vytlačila taková divná černá smradlavá hmota . Doplněno kvalitní vaselinou pro těžké zatížení a po krátkém čase z převodovky lezly špony. Druhá chodí dodnes ,do té doby zhruba tak stejné zatížení. Servis - no my nevíme co tam dávají my máme pouze náhradu.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#5 Nový příspěvek od thovt »

To bych si nikdy nekoupil, je to pseudo špalíčkovač.
Musí se dobře seřídit ozubený válec,aby jemně líznul desku, pak to funguje, je to pomalé.

https://cz.hecht.cz/info/jake-jsou-vyho ... y-v-drtici
Drtiče s nožovou hlavou jsou lepší.
Ostří jsem udělal z ložiska, nezastavím kotouč.
Chápu že někdo nechce štěpku, špalíčky oželím, radši mám svižné stroje než u toho trávit mládí.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Thovt - ten druhý princíp mám od Béďu Trávnička, dva x som ulomil tú dosku a potom som ho zasunul pod šopku - do vinohradu na prúty z viniča ok ale čokolvek viac to zabije. :tyty:

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#7 Nový příspěvek od ITS »

Podle toho, co píšeš, bude nejlepší, když silnější haluzí budeš řezat na pásovce z Lidlu a drtič necháš na věci, které jdou bez problémů provrtat tou vrtačkou z Lidlu.
:D :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#8 Nový příspěvek od oco13 »

Držal som sa presne návodu na použitie max.4cm priemer. Inak aj na tomto sersáme aj na Chroustalovi mám mierku na konáre. Nie som si istý odmeriam.
Jeden drobučký rozdiel tam je Chroustal je do 6cm a zvláda aj 8cm , Béďa je do 4cm a má problém aj s 3cm. :-/
Inak všetko nad 7cm režem na pokoske práve z Lídlu a tá je v pohode. Mám dojem, že stolárske veci majú o chlp lepšie ako zámočnícke. :D

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#9 Nový příspěvek od Atlan »

No neviem ale 4cm buk bude asi nieco ine ako 4cm vrba.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#10 Nový příspěvek od oco13 »

Béďa nemal v návode druh dreva, ale celkom to vyzerá ako dimenzované na bambus. To podla krajiny pôvodu.

Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#11 Nový příspěvek od Georgg »

Ozubená kola jsou nějaká slitina,není přeci normální když je pohladím pilníkem a zůstává na nich vryp,mazané to bylo ve vazelínové lázni,bůhví co do toho tchán narval za průměr klacků,ale budu mu věřit že jen do průměru 4cm

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Aj keď je to pod 4cm a chytí to uzol tak koleso povolí.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Drtič větví Silent 626 od Hechtu

#13 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Teda podle videa co jsem našel a zvuku co je na videu slyšet mám v podstatě to samý, jen to má dole plastovej koš. Taková pomaluběžná fréza. Když tam narvu něco, co už ta štěpkovací hlava a hlavně motor nezvládne, zastaví se to "elektricky" a všechno ostatní bez problémů přežije. Nikdy jsem to neměl rozebraný tak ani netuším, jak vevnitř převodovka vypadá a jestli je nutný ji nějak přimazávat po určitým množství hodin provozu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“