Ako nahradiť deličku

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Ako nahradiť deličku

#16 Nový příspěvek od Pavel »

v praci mam sablony

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Ako nahradiť deličku

#17 Nový příspěvek od JardaCNC »

Já ji taky nemám na domě namalovanou. Ok :tyty:
Citace.
u nás ich po domoch vela nevidieť. :typek:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako nahradiť deličku

#18 Nový příspěvek od bourač »

nádrh je rýsovací nástroj, tím si udělám čáru přes střed podložky. Potom od této čáry 72° úhloměrem.
Nebo dle superobráběče oty. 8)

Kdo to potřebuje mít na setiny tak jedině nástrojařsky - vyvrtat a vystružit tech 5 děr, např 8mm + dva kalibry a měřit všech 5 rozměrů mezi děrami.
Tam kde to nehraje upravit díru pilníkem do příslušného směru. Vše převrtat a přestružit na průměr 10mm. A znovu, dva kalibry atd.
Až to bude všude stejné a na potřebném průměru vyvrtat pro šteft. :co?:
Naposledy upravil(a) bourač dne sob lis 07, 2020 8:21 pm, celkem upraveno 1 x.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako nahradiť deličku

#19 Nový příspěvek od oco13 »

Bude podla Ota , lebo stred nebude, vidieť to na tej fotke podložky čo som dal ako vzor. Uvidíme , či sa mi vobec bude chcieť do toho púšťať. Ako som zadal otázku tak som aj gúglil a našiel som firmu, čo ich robí na zakázku. cca 50 evri jedna. :hm: Takže už je to viac v rovine nakolko som lakomý. :typek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako nahradiť deličku

#20 Nový příspěvek od Atlan »

Oco namontij disk na nen vehment, zarad 1kvalt,vybal konecne plazmu, uoevni prevne horak a zmacni tlacidlo, potom staci naheftovat pas plechu a privarit zvysok obruce.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako nahradiť deličku

#21 Nový příspěvek od oco13 »

Plazma šlape jedna radosť, ako režem zgarbáky a všelikade po kútoch tak pomaly aby som objednával nové trysky z Ali. Možno aj druhý horák, v mojich rukách táto čína nejako trpí. :-/
S trávnikovými gumami som odkázaný na to čo ostane z mojho auta, alebo niečo lacné z bazoša. Original by som musel prevárať disky na šírku a ešte jedna guma stojí cca 130 eur.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Ako nahradiť deličku

#22 Nový příspěvek od 123 »

Sústruh by bol ale nemám deličku na navrtanie dier
Tak ono soustruh je zároveň i dělička a dobrá.
Dřív, ještě než jsem se dokopal a naindexoval si příruby pod univerzálama, tak jsem na něm dělil celkem jednoduše přes podélný posuv. Stoupání záv. šroubu mám 4mm, takže třeba na tvých na 5 děr bych si škrábnul na obrobku kružnici a zařadil 4mm posuv. S vypnutým motorem najel nožem k obrobku, zavřel matici a škrábnul si příčným čárku. Couvnul pomocným suportíkem a 0,8mm měrkou nastavil na podélném posuvu doraz, rukama univerzálou najel suportem na doraz, přijel suportíkem k obrobku, škrábnul, couvnul suportíkem, znova nastavit podélný doraz na 0,8mm měrku, přijet k dorazu suportem, přijet suportíkem k obrobku a škrábnout atd. a sedí to, rychlejší a přesnější než něco rozměřovat nebo lepit a tak.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako nahradiť deličku

#23 Nový příspěvek od oco13 »

123 - tak toto si budem musieť vytlačiť a nalepiť na vretenník, aby som šiel krok za krokom. Ale má to logiku a verím že to funguje. 8) Len mňa by to v živote nenapadlo :zapomel:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ako nahradiť deličku

#24 Nový příspěvek od vitex »

oco13 píše:Bude podla Ota , lebo stred nebude, vidieť to na tej fotke podložky čo som dal ako vzor. Uvidíme , či sa mi vobec bude chcieť do toho púšťať. Ako som zadal otázku tak som aj gúglil a našiel som firmu, čo ich robí na zakázku. cca 50 evri jedna. :hm: Takže už je to viac v rovine nakolko som lakomý. :typek:
Roman,já bych se do toho taky nepouštěl sám.Uděláš pár desetin chybu na každém otvoru,matice(šrouby) si nesednou dobře na dosedací kužely a budeš mít zbytečné problémy.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako nahradiť deličku

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Zajtra budem premeriavať či 215mm je dosť na trávnu gumu https://auto.bazos.sk/inzerat/117841625/vitara-r16.php
Toto by som len obul a som vysmiaty jak lečo Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ako nahradiť deličku

#26 Nový příspěvek od ota »

Oco mám doma jak děličku, tak otočný stůl. Asi 2x jsem to na tom rozměřoval. Protože je to pracnější, než nahodíš třeba otočný stůl na frézku a to mám jeřáb po celé dílně. Nebo v děličce to dělám nádrhem u menších věcí. Ale rychlejší je to jak jsem popisoval. Na kružítko to ocelové zapoměň. To je prevít, jak na něj trochu zatlačíš, nebo párkrát přejedeš přez ten zápich, stane se že se kousínek pohnou špičky a Jsi nakonci o milimetr jinde. Tou šuplerou zaaretuju tím šroubečkem a je to bez problému. Není třeba hlídat deseťinky uplně na fous. Ale chce si dát záležet. Dělal jsem jak do duralu, ocelový, i hliníkový blemtavý. Ale ty hliníkový a duralový baly prošroubovat zkrz. To byly rozšiřovací. Dělal jsem i díry do bubnů. Převrtával větší šrouby, větší závity přeřezával. Do unašečů dělal jiný závity. Do jednejch podložek co měly už v sobě 8 děr jsem ještě dělal 4 další. Ementál hotovej. Kdo co přinese, to mu udělám. Dělal jsem největší asi na Pragovku jo a na veterány protáčel i plechový bubny brzd. Musel jsem je vyplňit a z venku omotat hadrama, protože se to chvělo jak sulc. Všechno jde, je třeba si to promyslet aby to bylo jednoduše. Pořát stůňu po té souřadnici. Tam by se tyhle věci dělaly dobře. Ale zase to počítání!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako nahradiť deličku

#27 Nový příspěvek od oco13 »

Kukni na ten inzerát - a je to bez roboty len tri hodinky za volantom. :hm: Já ti nevím Karle. :-/
Určite mi napíšeš, že ty to zmákneš za hodinku aj s desiatou. :smich:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako nahradiť deličku

#28 Nový příspěvek od bourač »

:smich: Víťo Roman předělává traktor, spíš než nějaká desetina by chtělo ohlídat provedení matic, ty spodní i ty vrchní.
Dosedací plochy - rovná, kužel, koule. :zapomel:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ako nahradiť deličku

#29 Nový příspěvek od oco13 »

To sú detaily ktoré mňa nerozhádžu. Chroustal má podvozok kde som dal kolesá opačne ako na aute (aby sa neprekacoval) a dotiahol obyčajnými 12kami maticami. Čo tam po kuželoch alebo stúpaní závitu - metrová trubka to dala. Inak aj tieto disky pojdu opačne ako na aute aby som bol širší a nekotúlal sa bokom zo svahu. Je to domadel tak jakýpak pročpak babičko. :typek:
Napadla ma jedna príhoda :smich:
V robote máme babu 2m 140kg :smich:. Robila na lise kde sa matice kontrolujú kalibrom.Samozrejme zobrala UNF závit namiesto klasického 1,5mm stúpania. Došiel tam kvalitár - kua čo to robíš? Kontrolujem závit :shock: :shock: :shock: No prvý krát ide horšie ale potom už dobre. :smich: :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ako nahradiť deličku

#30 Nový příspěvek od ota »

Oco zrovna příhoda ze soboty. Syn přijel s jeho autem dom a má tu zimáky v garáži. Tak že je nasadí. Začal povolovat kola ještě na zemi. První kolo utažený jako štolverk. Přišel za chvíli za mnou do dílny. Nemáš nějakej silnější ořech 17? No tady mám tenhle podal jsem mu Golovej 17 ořech. Hm, odešl. Za chvíli přišel a nemáš ještě jeden? Cože další ořech? Hned mě bleskal hlavou příhoda z dávných dob s komiňíkem a 4mm vrtáčkem ve fabryce. No to jsi ho někam zašantročil či co? Ne hele. Ořech ruplej a vyndal z kapsy druhej a ten ruplej tyky. Cože ,,moje ořechy s příběhem" a ruplí!! :vztek: Co s tím děláš! Jdeme se na to podívat. Vyštrachal jsem z pod ponku střičkej hodobožovej Německej křížák. Ten vydrží všechno. Nasadíme na šroub a nic. Kurva dej sem trubky. Na každou stranu 120 cm trubku. Pod klíč špalek a prkýnko. Se synem proti sobě vezmeme za trubky a nic. Začal se nám krouťi křížák. Ptám se ho, který hovado ťi utahovalo kola? No ten známej v pneuservisu. Tak víš co, dojeď k němu, ať ťi ty kola povolí. Jo měl to na RSu oktávce. Už jsem čekal že ten šroub musí uletět. Neulít ale ani se nehnul. Prej druhej syn pojď sjedeme k nám na dílnu tam máme vzduchovej bouchák na kola na traktor. Tak naložili zimáky do kufru a odjeli. Za dobu přijeli a kola na autě. Povídal syn, to byla doba, než ten bouchák ty šrouby povolil. To je mašinysta, kterej když je to razezlí urve 22 šroub. No naštěstí neurvali ani jeden. A syn že ten gumař to dotáhne tím pneumatickým utahovákem a pak to přejde momenťákem. No ale jak to přechází momenťákem tak ho nasadí vezme za něj a hned cvakne. No jasně on to utáhne na knop utahovákem a pak dělá jen na oko, že je to na moment. Povídám, taky všechny kola na mojem autě přechízím momenťákem při výměně. A třeba s ním otočím 1x dokola než to cvakne. A to mám nastavenou spodní hranici síly. A nikdy nemám problém s tím.
No to jen že jsem si vzpoměl o těch šroubech. Letos jsem opravoval pánovi vedle ze vsi urvaný šrouby v maťicích na Jeep. V pneuservisu mu je taky dotáhnul a on pak jel a křuplo to a kolo vlítlo do blatníku. Naštěstí jel jen 50 km/h. Ale masakr to byl slušnej. Šrouby ulítly jak kdyby je ukrojil. Pak když ho odvezli odtahovkou do servisu, zkoušeli povolit ty maťice na ostatních kolech a 1,5 m trubka toho měla plnou prdel. Ž člověče kterej gumař to takhle utahoval? Ten se asi zbláznil. No že on měl strach, aby mi někde neupadlo kolo! :vysmech: No někdy méně je lépe než více.
Jé Oco ještě k silný ženám! :vysmech: Pod náma jsou noví sousedé. Bude to asi půl roku když se stěhovali. Vozili různé věci na vozíku. Pak přijeli s takovou dlouhou dodávkou. Uvnitř kuchyňskou linku. Za dodávkou přijel osobák a z něho vylezla taková velká paní. Jak píšeš, do 2 m a váhově ,,těžká váha". Otevřeli dodávku a tam koukala deska kuchyňské linky. Nevím, asi mramorová podle toho jak s ní manipulovali. Do dodávky vlezli 4 chlapi. Venku zůstala ta paňí. Všichni chlapi stoupli ke konci desky. Byla to deska s rohem. Tak jak vingl. A paňí vzala tu desku z venku sama. :vysmech: No a nesli tu desku ven z dodávky. Dobře snad 4m dlouhá deska. Vylezli s tím ven. Chlapi na konci šli jak připosraňí ve 4 a na druhém konci tahle paňí nesla ten konec sama. Povídám si kruci ta má páru! Pak stěhovali apmary. Na jedné straně ona a na druhé dva chlapi. No asi nějaká stěhovačka, či co. Tak jak píšeš podobná, ale silačka! :vysmech:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“