GO kovoobráběcích mašin

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

GO kovoobráběcích mašin

#1 Nový příspěvek od Fizz »

Protože je zde spousta lidí které považuju za odborníky ve svem oboru a v obrábění zkusím dotaz i tady.

Dlouhodobě občasně poptávám opravu staršího stroje, kterým si chci vybavit dílnu "na starý kolena", aktuálně se jedná o sloupovou vrtačku, soustruh SU50, VS20, frezku FWA 41, a jeste jednu malou mk2 aso 80let starou,... Pořadí a časový harmonogram není podstatný, všechny fungují. Moje představa je celková revize, oprava s ohledem na dlouhou životnost, pak tomu dát pěkný kabát. Pokud by někdo zdatný v tomto smyslu měl zájem o práci rad se s ním domluvím víceméně za jeho podmínek (pokud to finančně ustojim). Neni třeba aby vše delal jeden člověk.

Mašiny nepůjdou do výroby ani na kšeft, spíš bych jim chtěl dopřát důstojný důchod s občasnou lehkou prací.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: GO kovoobráběcích mašin

#2 Nový příspěvek od bourač »

v oboru GO obráběcích strojů jsem kdysi dááávno chvíli pracoval. Jak je to dnes nevím, tenkrát to byla práce u tebou uváděných strojů na několik měsíců / stroj.
K tomu příslušně vybavená dílna + zkušení mechanici. Třeba jen zaškrábat lože nějakého stroje tak aby to hrálo na 0,001 ve všech osách pochybuju že se tím ještě dneska někdo zabývá. Cena takové GO, skutečné GO nejen štětkou musí dnes převyšovat cenou pořízení nového stroje stejné kategorie. :chytry:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: GO kovoobráběcích mašin

#3 Nový příspěvek od Fizz »

Zrovna dnes jsem viděl SUI40 po celkové, cenovka mašiny 35, cena opravy 250.
Ta byla asi lepší než nová.
Jo jsou to palby, já ale vím kdo to dělal, na kolik to vyšlo v nákladech a ten zisk byl řekněme dost nadstandardní.

Mám teď podobně v opravě bagr, pres skorem celou republiku, u borca co dělá dobrou práci, a nemá sekretářku ani dvanáct kávovarů... A cena je taky jinde než v "autorizovaném" servisu...

Ber to jako možnou pobídku pro nekoho kdo by to třeba rád dělal... Nebo má tu možnost...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

MILOŠAK
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 28, 2013 6:27 pm
Bydliště: HLINSKO

Re: GO kovoobráběcích mašin

#4 Nový příspěvek od MILOŠAK »

Bratr si nechaval generalkovat SU50 Taky ale neco pres 250 tisic a koupe ho stala ale 40,ale tet to je masina,neverim ze ti to nekdo doma po praci udela.todle musi bejt firma ktera se tim zabejva a hodinova sazba bude na 800 stovkach.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“