dílenský zvedák - žirafa

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
aga1001
Příspěvky: 33
Registrován: stř čer 24, 2015 11:24 am
Bydliště: Praha

Re: dílenský zvedák - žirafa

#16 Nový příspěvek od aga1001 »

co mu to radite za nesmysly??? :zly: hlavne to s nicim nemixovat, petrolej rozhodne NE!!!! do techto zarizeni patri pouze hydraulicky olej o predepsane viskozite.
v praci jsme meli sklapeci valnik NS za TK, bylo to na rucni pumpu. chytrolin tam taky nalil petrolej, ze to bude lip sklapet. pak se desne divil, kdyz mu to vystriklo mailerem ven a spadlo na palici. byl z toho pruser a pak se zjistilo, ze jsou vadne prepousteci ventilky, byly krive a sekaly se v tech komorach.

Neviem prečo by mu radil nezmysly, keď na zdviháku je to jasne uvedené.

Sadra17
Příspěvky: 6106
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: dílenský zvedák - žirafa

#17 Nový příspěvek od Sadra17 »

olej ředěný petrolejem, ne čistý
malej traktorista v malým traktoru

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: dílenský zvedák - žirafa

#18 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak jsem dneska nalil olej s petrolejem. Pod pístky evidentně natejká víc oleje ale furt málo. Rameno se přizvedne a pomaličku klesá. Tak nějak mi vrtá hlavou, jestli tam někde nezůstává vzduch. Odvzdušňuje se to nějak nebo je nějakej postup při plnění prázdnýho zvedáku? Poraďte.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: dílenský zvedák - žirafa

#19 Nový příspěvek od chuck77 »

mám ji taky a výrobce KOVO Cheb tam rozhodně doporučovalo jen čistej hydraulickej olej. rozhodně ne s petrolínem, ten se dává do malejch heverů....to mi poradili z nástupce původního výrobce-pídil sem se po rozměrech těsnění do pumpy a pístnice.....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4798
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: dílenský zvedák - žirafa

#20 Nový příspěvek od imaginaro »

Možná vás trochu rozsoudím - není hydraulickej olej jako hydraulickej olej. Napři máme v práci do mašin tři druhy viskozity. Tedy je možné ťe za komárů byl jen hustej a ředil se petrolejem a dnes už se dávâ nějakej řiďounkej.
Jinak jsem zvědavej čím to bude, měl jsem v práci stejnej problem s hýbačkou trubek a nepřišel jsem na příčinu. Chvilku tlačila a chvilku ne, všechno vyčištěny, zkontrolovany a :-/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“