Alkyton Penetrator zakladovka

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#16 Nový příspěvek od ota »

Jak píše Britt o těch okapech, tak dám svoji zkušenost s okapem. Když už to tu vypadlo. Kdysi mi dal kámoš z práce kybl barvy Eternal. On to měl na něco ve firmě a kvůli ISU se barvy které byly po záruce musely vyhodit. Tak on si vzal kdruhej lakýra si vzal a jednu dal mě. No a já jsem s ní natíral plechování na střeše když jsem dělal nástavbu budník. Psali tam že je to barva vhodná na čerstvej pozink. Tak jsem to s tím natřel. A jak natírám, koukal jsem na okap, kterej je na baráku z roku 1956. A schválně jsem ho natřel 2 x tak jak byl. Ani jsem na to nechmátnul ocelákem ani to neometl od pavučin. Vzal jsem štětku a natřel hnusnej chlupatej starej okap. Když na něj teď kouknu je pořát stejnej. Vůbec to nic nedělá ani to nerezne ani se to neloupe. Tak jak jsem natřel tak to pořát je. A je to natřený nejmíň 10 roků. Jistě to bude víc, ale nevím, musel bych to podle něčeho spočítat a odvodit.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#17 Nový příspěvek od mastnacek »

jo! eternal mam na baraku a kulnu a okapy na statku jsem tenkrat natira ja. je to myslim vodou reditelny. tech 10 let by sedelo.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#18 Nový příspěvek od ota »

Jo je to vodou ředitelný. Ale kolega tenkrát když mi to dával, tak povídal snaž se to neředit. Když se to naředí vodou tak to pak při uskladnění sedne a voda se vytlačí na vrch a začne to hnít, díky bakteriím ve vodě. A smrdí to pak a strácí to trvanlivost. Tak to mám v původním stavu neředěný a zatím je to pořát stejný. Myslím, že zase vytáhnu kýbl a natřu s tím věci u střechy tady na té kůlně. Zatím se mi to nejvíc osvědčilo na ven. Jasně že traktůrek bych si tím nenatřel. Ale okapy a plechování na baráku jo. 8)

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#19 Nový příspěvek od mastnacek »

Koukam ze eternal dela i verzi na strechi s COOL efektem. Ale dovi jestli ty marketingovy reci jsou zalozeny na aspon castecne pravdivym zaklade.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#20 Nový příspěvek od Britt »

Já dostal ke skleníku barvu Eterfix a můžu říci, že je to první vodou ředitelná barva, která se mi zamlouvá. Potřebuji natřít plechovou střechu u garáže a půju na to s touhle značkou.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#21 Nový příspěvek od ota »

No já myslím, že ten Eterfix je jakoby novější dokonalejší pro ještě náročnější použití a i pro styk s potravinami a vodou promakanější použití než Eternal. Já jsem s tím Eternalem schválně namatlal všechno možný na zkoušku. Ten klučina mi povídal, že když s tím dělal tak to drželo na všem. I na klacku kterým to míchal. Na tom čerstvím pozinku to tzenkrát taky sedlo. Drží do dnes. Akorát mi povídal, nenatírat v parnym dni na sluníčku. Lepší pod mrakem a teplota spíš kolem 15-20°C. Jinak se to prej při pařáku na plnym slunci rádo loupe.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#22 Nový příspěvek od ITS »

Vždyť Eternal a Eterfix jsou jen obchodní názvy dvou úplně rozdílných výrobců. Oboje jsou to klasické akrylátové disperze typu " Až to budu po druhé natírat, tak už tady babičko nebudete. " Přídržnost akrylátu na ČEMKOLIV je excelentní ! Byla a je !! Ale věčná není !!!!! Proto - například - malíři v interiéru základují cokoliv latexem. Ten poslední tím latexem u nás nazákladoval olejovku na schodech i zábradlí. Vše pak natíral syntetikou. To základování bylo samosebou takové průsvitné polízání , něco jako když se pod omítku špricuje. Jakákoliv sranda s akryláty končí, když se ve venkovním prostředí začnou po čase odlupovat. Z toho není cesty ven . Odstranit to nejde a přetření ty velké šupiny neudrží. Takovou pakárnu umí jen akryláty. Normální barvy se rozpadají a sprašují.
Také výraz " vodou ředitelný" je zavádějící. Vodou ředitelné jsou i dvousložkové barvy a jiné kombinace epoxydů a polyuretanů.
Ty eternaly a eterfixy a jim podobné jsou dobré pro rychlý výsledek pro rychlou fakturaci u firem. Doma to nechci.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#23 Nový příspěvek od Britt »

A která barva je věčná? Uvědom si, že pro domácí použití na střechu kurníku nebo sloupky u plotu, nikdo nebude kupovat barvy od Servindu a vodou ředitelná barva znamená mimo jiné i úsporu za ředidla. Ota psal, že se barva po naředění vodou kazí. Já ji ředím destilkou a nepozoroval jsem žádný zápach během 3 týdnů, než sdělám plechovku.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#24 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak ja si taky necham poradit ale chci pak razitko na papir :)) na strechu si radsi priplatim protoze je to pakarna.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#25 Nový příspěvek od elbarto »

Jen doplnim tusim Otu. Mam Alkyton rad, obzvlast, kdyz je treba stetkovat. Na strojich mi to drzi i na oleji, nektere druhy emulze to bohuzel sundaji. Zaklad primer Body 1 nebo 2K, nic jineho uz nepouzivam, je skvelej.
O tom suriku casto uvazuju, obcas narazim na starou klempirinu, kde drzi 50 roku. Na nakup prasku jsou na foru myslim i nejake odkazy. Spis bych tim, ale pachal veci co uz zustanou v zakladu. Mam obavu, ze moderni barvy na tom nemusi drzet ??
Kdyz se rekne Penetrator stejne si nejdriv vzdycky predstavim Guru Jaru hi,hi,hi :-) Nyni bohuzel ve Thajskem vezeni.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#26 Nový příspěvek od imaginaro »

neví někdo jakej bezbarvej lak se snese s alkytonem? Dal bych ho na povrch kvuli lesku.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#27 Nový příspěvek od jafi »

normalny synteticky, uz som to robieval aj ja
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkyton Penetrator zakladovka

#28 Nový příspěvek od Atlan »

Okartacovat flexou, nattiet odhrdzovacom, a potom mate na vyber zakladna farba a vrchna. Alebo dvojzloskovu farbu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“