Šrotovník

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: pls help se šrotovníčkem ...

#16 Nový příspěvek od Pavel »

po dovce se podivam ty srotaky tam byly v laboratori 3 a mozna i nejaky věci ma se to rusit

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: pls help se šrotovníčkem ...

#17 Nový příspěvek od kuligrado »

ještě jednou všem děkuju, takto to dopadlo, na poslední fatce je taková skříňka barvy slonokosti, tak tam bydlí motorový spouštěč, jinak o řemenici jsem ukecal švagra, drážku jsem vypiloval - sem myslel že to je můj poslední hrdinský počin. Jinak spouštění se neprovádí vypínačem, ale jističem nadvakrát :). Motor je 4kw/1400pt, po půl hodině provozu studený, ale u toho startu udělá špičku, kterou B charakteristika nedá .... převod na řemenicách je na cca 4500 ot na šrotovníkové hřídeli a lítá to z něho suprově :)

Obrázek

Obrázek


Obrázek
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: pls help se šrotovníčkem ...

#18 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, nedivím se, že při rozběhu vypíná spouštěč, s takto těžkou řemenicí se jedná o těžký rozběh. Chtělo by to jí razantně odlehčit . Standa.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: pls help se šrotovníčkem ...

#19 Nový příspěvek od kuligrado »

jasně, + našponované řemeny a zátěž v podobě hřídele šrotovníku s kladívky. Řemenice váží 20kg a lehčit se nebude bo nejsou lidi a stroje. Tadle se kolotočila 300km od chalupy a jsem rád, že mám dvě drážky na řemen ... a kvůli okopání řemenice nebudu ztrácet zbytky vlasů s dalším sháněním kolotočáře :)
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: pls help se šrotovníčkem ...

#20 Nový příspěvek od jiriSBS »

Kvalita šrotování nezavisí jen na obvodové rychlostí kladiv(otáčkách),ale také na opotřebování kladiv,které musí mít hrany(většinou se dají 4x otočit).Na statoru šrotovníku je vhodné,aby byly vystouplé drážky-hrany(navařit a vybrousit),může to být na vloženém plechu ,který se přišroubuje na obvod,pak šrotovník mele jemnějí i při větším sítu.Každá hrana na vnitřním obvodu šrotovníku zlepšuje kvalitu šrotování. Na šroťáku ,který měl výkon 6tun/hod(šrotování pro prasata) se běžně použivalo síto prům. 3,5mm,ale po výměně,nebo otočení kladiv, se použivalo síto prům. 4mm,při stejné kvalitě šrotu.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: pls help se šrotovníčkem ...

#21 Nový příspěvek od kuligrado »

8) hrany v oblouku heyké a o kladívka jsem se málem zařízl :), ale máš pravdu v tomto - jo jo všecko souvisí se vším
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

Re: Šrotovník

#22 Nový příspěvek od silvia95 »

zdravim

prosim o pomoc , a akeho materialu alebo z coho sa da vysustruzit os kladim srotovnika je to priemer 8mm, pevnostny srob 8,8 je vhodny material?

dakujem

jo88
Příspěvky: 115
Registrován: úte dub 09, 2013 8:40 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Šrotovník

#23 Nový příspěvek od jo88 »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, uvažuji, že bych pořídil nějaký menší šrotovník, hlavně šrotování obilí pro slepice cca kolem 15 kusů (možná budu dokupovat slépky). Koukal jsem se na internetu a zaujal mě tento šrotovník. Budu rád za Vaše názory na šrotovník či odkazy na jiné. Děkuji
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Šrotovník

#24 Nový příspěvek od Leo »

Co jsem dát celý odkaz na šrotovník? Fotky nejsou všechno.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

jo88
Příspěvky: 115
Registrován: úte dub 09, 2013 8:40 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Šrotovník

#25 Nový příspěvek od jo88 »

Dobrý den, mám vyhlídnutý tento šrotovník
https://www.lihneme.cz/srotovniky-na-ob ... -hp-1-5kw/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“