zkracení plocheho remene

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

zkracení plocheho remene

#1 Nový příspěvek od vasek775 »

potreboval by jsem na kutru zkratit plochy remen zhruba o 5cm delal to uz nekdo a poradí jak na to dekuji za rady
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: zkracení plocheho remene

#2 Nový příspěvek od zde »

http://powerbelt.sk/category/mechanicke-spony
v robote mame takto spojeny dopravny pas široky 1350 mm x 6500 a ide 24h denne a je super zaťažený :)
/ paletizačna linka /

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: zkracení plocheho remene

#3 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Buď ty spojky nebo lepení. Možná taky záleží na tom, jakej minimální rádius řemen opásává aby to spojku nevylamovalo. U nás do dělaj v Nový Pace, teda to lepení. Princip je v tom, že plusmínus půlku tloušťky řemene na spoji odstraní a pak lepí aby spoj nevystupoval nad povrch řemene. Jsou docela vytížení, on to jen tak někdo neumí, placatý řemeny se dneska dělaj z umělotiny, kůže jsou speciál a docela drahý. Pro tebe ale jedině pošta tam i zpátky.
Kdysi jsem tam byl nechávat lepit řemen co honí posuv protahovačky, taky byl volnej.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: zkracení plocheho remene

#4 Nový příspěvek od Pavel »

sesit kozenym remynkem nebo spojka a lepeni ja znam tyto 3 zpusoby u kozenyho remene

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zkracení plocheho remene

#5 Nový příspěvek od vasek775 »

Dekuji a kde se daji ty sponky tady v cr obednat nikde jsem nic nenasel
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: zkracení plocheho remene

#6 Nový příspěvek od z4011be »

když je to jen o 5 cm, nešlo by to vyřešit jinak ? Např. posunem motoru ?
Z osobní zkušenosti jsem nechával spravit přetržený plochý řemen z hoblovky, poprvé to řešil dotyčný sešitím (což vydrželo na stroji asi hodinu práce), podruhé těmi sponkami a ty vydržely pár otáček než se vytrhly. Předělal jsem na klíňáky, neboť takový opravy stojí akorát čas, peníze a výsledek je nula.
Ale třeba dotyčný tohle moc neuměl, neumím posoudit, zda je to obecný problém nebo ne

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zkracení plocheho remene

#7 Nový příspěvek od vasek775 »

jedna se o kutr na mleti masa na výrobu klobás pusun motoru je vyloucen nelze proste predelani na klinaky by mozne bylo zalezi na kolik by to vyslo na novy remen psal kamarad a cena by byla zhruba 1000kč plus doprava to si myslím ze predelani by bylo dražšíí
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

salus
Příspěvky: 593
Registrován: ned lis 24, 2013 1:19 pm
Bydliště: zde

Re: zkracení plocheho remene

#8 Nový příspěvek od salus »

vasek775 píše:Dekuji a kde se daji ty sponky tady v cr obednat nikde jsem nic nenasel
Třeba tady je mají: http://www.reko-sro.cz/naradi-a-doplnkovy-sortiment.htm
Ale myslím si, že by bylo nejlepší zrovna objednat nový řemen potřebné šířky a délky a vyprdnout se na sponkování.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: zkracení plocheho remene

#9 Nový příspěvek od exot »

Jedině lepení sponky jsou vždy max nouzovým řešením!!!Zpravidla sponky nevydrzi dlouho. Mohou poškozovat řemenice a razy zpusobuji zbytečný hluk a další poškozováni koncu řemenu.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: zkracení plocheho remene

#10 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

salus: novej řemen né, vydojí se a musí se zkracovat.

fanko1
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 17, 2015 9:24 pm
Bydliště: pelhrimov

Re: zkracení plocheho remene

#11 Nový příspěvek od fanko1 »

Drazí přátelé . Měl jsem podobný problém u kamenného srotovniku .nu a přišel jsem na geniálně jednoduché řešení. Plochý řemen lze nahradit na obyčejné šicí mašině sesitym bezpečnostním pásem. stačí navštívit Kovošrot

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: zkracení plocheho remene

#12 Nový příspěvek od ola »

Ahoj, nevím lěsti je to také tak geniální a laciný nápad jak ten bezpečnostní šrák alě už nejakých třicet roků mám na posuvu u protahovačky hoděný místo plochého řemeňa, enom tak na téj plochéj řemenici, prachsprostý klíňák. Kurva, včiľ bych opravdu kecá lěsti je plochá řemenica aj důlě na motoře, nebo je to tam už předělané. Jo, včiľ sem si to vybavíl, že je tam hoděný motor s převodovků, tagže je tam řemenica na klíňák ahore to jede čistě enom po spodku teho klíňáka. No, tož nevím či by to tak jelo aj u teho masa tagže asi nic. Zálěží jaký je tam cosi převod, na tem posuvu je to hodně dopomala, tož to tam nahlavu stačí. A gdyby né, tož jich tam nakundím dva, tři vedľa sebe a muselo by to jeť jak kuna.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zkracení plocheho remene

#13 Nový příspěvek od vasek775 »

ja jsem ho zatim otocil jako na vrub tak uvidime jak dlouho vydrzi na prazdno to bezi dobre uvidime az se budou delat klobasky
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13114
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: zkracení plocheho remene

#14 Nový příspěvek od Čárls »

My objednáváme řemeny na 18 Ra zde http://www.reko-sro.cz/ sou umělohmotný a na 18 nám běhají bez problémů 17 let na 1 šichtu akorát při výměně muselo vřeteno ven aby se dostalo na řemenici
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: zkracení plocheho remene

#15 Nový příspěvek od exot »

A ani to neni treba protoze reko dodava remeny se sadou na slepeni .
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“