Barva na traktor

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hozzzi
Příspěvky: 1067
Registrován: pon zář 19, 2011 7:19 pm
Bydliště: 73994

Barva na traktor

#1 Nový příspěvek od Hozzzi »

Pánové máte někdo zkušenost s lakováním traktoru? Zajímalo by mě neco odolného proti poškrabani. Používám ty německé originál Granit Nopolux ale nic moc podle mého. Děkuju

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JAkou barvu na traktor?

#2 Nový příspěvek od pasa444 »

řekl bych dvousložkový polyuretan barvy, ty drží super, a dělají se i v pololesku nebo lesku ,nebo používám od krampa, to bude podobné jako granit, a nebo veterána stříkám autolaky dvousložkové a drží odstín ,ale podle mě nejsou tak odolné jako polyuretan..... je to ale jen můj názor, třeba bude mít někdo jiný ;-)

Uživatelský avatar
Hozzzi
Příspěvky: 1067
Registrován: pon zář 19, 2011 7:19 pm
Bydliště: 73994

Re: JAkou barvu na traktor?

#3 Nový příspěvek od Hozzzi »

6ádne další zkušenosti? Nikdo zde nený přímo lakyrník?

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: JAkou barvu na traktor?

#4 Nový příspěvek od pepa.traktor »

vše je spíše o možnostech a financích
akrylát a přelakovat ho a nechá se při lehkém škrábnutí ne do spodni vrstvy plniče a tmelu pěkně zaleštit leštičkou a ten lak to tvrdí ale bude to prostě dražší ale výsledek takový že to bude chráněný na hodně dlouho ale jsou lakýrníci co řeknou na akrylát zbytečný dávat lak ale vše je o potřebách konečného výsledku -vezmi to jako piáno taky se lakuje třeba 5 x a znovu zbrousit a leštit a jaký je výsledek panečku --taky jde o to jakou funkci traktor bude mít jestli bude na parádu nebo do :prace: ale asi spíš na parádu

postupy mám léta stejný a zatím se mi to dost vyplácí pořád základ plnič do tonu a vrchní email ve formě akrylát nebo polyuretan a to od značkové firmy co vyrábí autolaky z německa
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

SDZ
Příspěvky: 33
Registrován: pát dub 10, 2015 5:53 pm
Bydliště: Dačice

Re: JAkou barvu na traktor?

#5 Nový příspěvek od SDZ »

V případě traktoru jsem taky pro polyuretan.Pro auto,moto doporučuju barvy STANDOX (dávají 5 let záruku za stálost odstínu).

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: JAkou barvu na traktor?

#6 Nový příspěvek od DemprTraktor »

přidávám se k názoru že polyuretanová barva je nejlepší, jak na vleky kontejnery traktory, a když na to přijde i na ráfky :driver:
Výhoda je že lepší už to nebude

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“