Práce s nakladačem HON UN-053.1

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Bob21
Příspěvky: 20
Registrován: stř kvě 01, 2013 8:34 am
Bydliště: Louny

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#91 Nový příspěvek od Bob21 »

Bob21 píše::help:
Bob21 píše:
malotraktorpetr píše:ty my mame na statku takovou malou ale prodlouzenou na podestylky. 8)
ta zřejmě nenína prodej.
:help:

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#92 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ptalsem se pre´j mozna tak se skusim zeptat jeste pokud jo tak ti pisnu.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#93 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Zdravím kluci tak jsem to tady pečlivě pročetl ;-) Přemýšlím nebo zvažoval jsem že bych na příští rok koupil taky Un 053.1 domů na práci s balíkama a přehrnování plev do haly no samo sebou nějaký ty šuchračky kolem baráku 8) Co sem tak študoval tak se pohybujou kolem 60-70 tisíc což na ty lehčí práce si myslím by mě mohlo stačit. Najde se tam i hon za 100 nebo přes 100 tisíc hezkej udělanej ale to už se mě zdá moc za to dát na to občasné použítí doma nebo co myslíte :-/
Zas mám ale strach když to člověk přiveze domů a on to bude hotovej/vylágrovanej krám :( a hned to přestane jezdit a člověk se v tom bude vrtat a cpát peníze.
Když tomu nerozumím nebo jsem neměl možnost s tím nikdy pracovat a vědět o tom tak je to při koupi bohužel problém. To by asi chtělo vzít člověka kdo to za jzd opravoval a ví kam kouknout po čem jít co nejvíc trpělo a tak no.
Ještě uvidím jak to dopadne ale líbilo by se mi to na doma no ;-)

ras11
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 23, 2015 3:58 pm
Bydliště: SL, SK

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#94 Nový příspěvek od ras11 »

Zdar,

kúpil som UN 053.2, viacmenej všetko funguje ako má, ale nemáte niekto návod na použitie a údržbu?
Našiel som kdesi na HON 053, ale na UN 053 už nie. Videl som, že to prekupníci normálne predávajú, ale neviem či im chcem platiť za niečo čo nevytvorili...jedine ak nebude inej cesty.

Ja mám k dispozícií kompletný katalóg dielov v elektronickej podobe, ak by niekto chcel, kľudne pošlem.

Ďakujem.
UN 053.2
Desta DVHM3222
-----------------------------
http://www.comair.sk V zdravom dome zdravý vzduch
http://www.gardensystem.sk Čas na zmenu v záhrade

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#95 Nový příspěvek od frturek1 »

hon na lehci prace? unas dela jen to nejhorsi mam jeste teda ten starsi s mechanickou prevodovkou a nemenil bych

Kouba150
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 10, 2017 4:24 pm
Bydliště: Blansko

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#96 Nový příspěvek od Kouba150 »

Ahoj, mam problém s pojezdovim tlakem, dává jen 100atm a to jen do 2/3plynu pak spadne na nulu a divné to zakvici. A vic jak tech 100 nedá, a přitom tam ma byt 360atm. Nevíte někdo čím by to mohlo byt?

Uživatelský avatar
Pepanův Z 6718
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 02, 2012 5:12 pm
Bydliště: Maršov u Úpice

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#97 Nový příspěvek od Pepanův Z 6718 »

Koupím Hona UN 053 spíše 4*4 pouze v dobrém technickém stavu kdyby někdo o něčem věděl pište na SZ díky předem
Zetor 6718, Zetor 4011 ,Zetor 7245, , Massey Ferguson mf 30, UN 053.1

Dalf
Příspěvky: 44
Registrován: pon čer 03, 2013 11:07 am
Bydliště: Svitavy až Mohelnice

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#98 Nový příspěvek od Dalf »

Kouba150 píše:Ahoj, mam problém s pojezdovim tlakem, dává jen 100atm a to jen do 2/3plynu pak spadne na nulu a divné to zakvici. A vic jak tech 100 nedá, a přitom tam ma byt 360atm. Nevíte někdo čím by to mohlo byt?
Tak to Ti odešlo pojezdové čerpadlo. Minulý týden jsem ho taky měnil. Zkus se zvednout na lopatě a pustit pojezd. Zda se Ti točí kola a při spouštění kol na zem se Ti zastaví a začne mrčet čerpadlo, tak jsou jeho nejlepší léta v tahu.

Kouba150
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 10, 2017 4:24 pm
Bydliště: Blansko

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#99 Nový příspěvek od Kouba150 »

Dalf píše:
Kouba150 píše:Ahoj, mam problém s pojezdovim tlakem, dává jen 100atm a to jen do 2/3plynu pak spadne na nulu a divné to zakvici. A vic jak tech 100 nedá, a přitom tam ma byt 360atm. Nevíte někdo čím by to mohlo byt?
Tak to Ti odešlo pojezdové čerpadlo. Minulý týden jsem ho taky měnil. Zkus se zvednout na lopatě a pustit pojezd. Zda se Ti točí kola a při spouštění kol na zem se Ti zastaví a začne mrčet čerpadlo, tak jsou jeho nejlepší léta v tahu.


No když to spustim jede to ale jak mile se to o něco opře tak to začne v hydromotoru mrcet a na dvojku to nechce jet vůbec. Napadlo me ze je asi v prdeli. Tak už ho mám venku i s čerpadlem a povezu je k Olomouci na repas :-), tak snad už to pak pojede.

Kouba150
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 10, 2017 4:24 pm
Bydliště: Blansko

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#100 Nový příspěvek od Kouba150 »

Ahoj, neporadi mi někdo. Nechal jsem zrepasovat čerpadlo pojezdu. A tet když se rozjezdu na plny plyn se hon duši az úplně zdechne. S naftou problém není na Pražmo šlape dobře. Je možné ze by se zde formoval olejový filtr? Dal jsem tam papirak. Děkuji za rady

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#101 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten papierovy filter vyhod. Ten tam nepatri.

Kouba150
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 10, 2017 4:24 pm
Bydliště: Blansko

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#102 Nový příspěvek od Kouba150 »

Perfektní už to frci i sílu to ma. Ale zas když dam na voliči pojezd dopředu nebo dozadu, tak chvíli trvá než se to rozjede cca 5-10s. Nevíte někdo co s tím?

zicar
Příspěvky: 14
Registrován: ned srp 19, 2012 12:07 pm
Bydliště: Děčín

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#103 Nový příspěvek od zicar »

Dobrý den
Mam k vam jeden dotaz ohledne Hona.Davame jeden dohromady a nastal problem ze pri zarazení do predu nebo do zadu se vubec nerozjede.Kdyz jsem si pod to vlezl a zmackl jsem to tahlo co je na ovladani pojezdu tak me zacal couvat.Nezkousel jsem to tahlo na druhu stranu jestli by jel dopredu.Olej je dolitej na max.Nevim jak zjistit jestli do toho ovladani jde vubec olej nebo jak se dostat k ty krabicce ke ktere je pripojene tahlo na prepinani smeru jizdy.Poradi nekdo na co mrknout ?Dekuji

NEXUSAS
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 21, 2018 7:37 pm
Bydliště: Praha

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#104 Nový příspěvek od NEXUSAS »

Zdravím všechny nadšence co udržují tyto stroje při životě. Jednoho jsem musel bohužel použít jako dárce orgánů. Když budete něco potřebovat napište trubičky, hadičky , kravinky zdarma, agregáty dohodou, ostatní za cenu šrotu. Držím všem palce ať to jezdí.

Pukin
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 10, 2018 8:57 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Práce s nakladačem HON UN-053.1

#105 Nový příspěvek od Pukin »

Zdravím, poradí mi někdo nějakého servisáka nebo servis na 053.1 Koupil jsem ho. Den předem měl sílu, že odtlačil stojící náklaďák a druhý den, kdy pro něj pošlu podal neměl sílu na pojezdu. Dolů jsme ho už museli brát na laně. Sám tomu nerozumím, tak hledám někoho, kdo mi k tomu přijede nejlépe od Prahy na sever. Já jsem z Rumburku okr Děčín. Tady jsem na nikoho nepřišel.
Díky

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“