Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušenosti

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#91 Nový příspěvek od romus145 »

Terablick píše:Zalepit 8 šroubů za 2 kila? Slušně drahý, ne? Když pro to nemám jiný využití a zatvrdne mi to akorát v lahvičce :-/
no 25kaček za šroub to je prostě jedno čerstvé čepované pivínko :pivo:
Věrný člen agresorů.com

michal4985
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 05, 2012 10:58 pm
Bydliště: nitra

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#92 Nový příspěvek od michal4985 »

inak na ZN 150 tie diery na sroby su neni prevrtane celkom az dovnutra tej olejovej vane takze cez ne nema ako unikat olej .dnes som to robral aj vycistil doobeda kym som mal cas pred robotou a zajtra to zlozim dohromady hadam,len to si treba natrenovat lebo neni uplna hracka to tam napasovat vsetky packy aby zapadli a pritom ako sa tym hybe aby sa ten silikon nepozotieral cely prec..
Přílohy
20141029_100740.jpg
20141029_120621.jpg

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#93 Nový příspěvek od kenybz »

no vida na zelendu neni třeba lepit šroubky bo díry nejsů skrz to je dobrá zpráva pro terablicka...
páček tam je dost no pomůže ti dat na spodek delší šrouby tak aby to víko bylo navlečené a oddálené na šroubcích a nesjíždělo dolu tím tam bude mezera a je možné nahlédat do mezery a korigovat páčky tak aby pěkně zapadly můžeš si to tam dat nasucho bez silikonu a fixem si označit polohu.
Ty spodní páčky jsou ponořené v oleji? tam by stálo za to to rozebrat je to skolíkované a pokud tam neni o kroužek ta by stálo zato udělat zápich do hřídelky a navléct o-kroužek a tím to utěsnit
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

michal4985
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 05, 2012 10:58 pm
Bydliště: nitra

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#94 Nový příspěvek od michal4985 »

len tie 2 spodne packy su v oleji ponorene pokial len tie budu trosicku slzit ako doteraz to problem nieje lebo to hlavne cez to papierove tesnenie dookola vane vytekalo tempom asi liter oleja rocne.dnes som to dal dokopy a necham to den vytvrdnut, zajtra tam nalejem novy olej a malo by to byt celkom bez problemov uz..
vdaka za tipy

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#95 Nový příspěvek od kenybz »

neni zač
ještě k tomu přetěsňování pokud je někde papír tak pozor na jednu věc tloušťka papíru je důležitá a počítá se s ní u celého montážního celku tady to nebude problém protože jen posunuješ kameny, které zapadají do přesuvných spojek a nebo posunují přímo kola ale například u převodovky, která má dělenou skříň tam ten papír musí být kvůli správné vůli
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Sadra17
Příspěvky: 6117
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#96 Nový příspěvek od Sadra17 »

Terablick píše:Ale jooo, lepší to je :) Jen ne každej má doma zajišťovač a on neni úplně zadarmo :)
10g zajištění za 136kč :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#97 Nový příspěvek od Terablick »

Od koho (jaký značky?) Já koupil kdysi takovou maličkou lahvičku asi za 250. Nepamatuju si gramy, ale bylo to fakt maličký... :-/ Dával jsem na šroub (přesně dle návodu) vždycky jen proužek po dýlce nebo dokola, takže by to jako těsnící prvek asi nefungovalo :) Ale to taky nebyl účel :) Jako lepidlo to fungovalo výborně :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

michal4985
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 05, 2012 10:58 pm
Bydliště: nitra

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#98 Nový příspěvek od michal4985 »

este trosku od veci sa spytam.nemas k tomu sustruhu aj lunetu a dojazd suportu alebo aspon nejaky napad ze kde to zohnat a hlavne podla coho to hladat?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#99 Nový příspěvek od Terablick »

Já nemám ani jedno a ani nevím kde bych to hledal :( Je nás tu ale víc co mají tenhle soustruh, tak třeba někdo poradí :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

morgreine
Příspěvky: 16
Registrován: čtv kvě 02, 2013 3:19 pm
Bydliště: Fryčovice

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#100 Nový příspěvek od morgreine »

zdravim po delsi dobe sem se tu kouknul na forum a vidim ze tu pribylo par prispevku :-)
co se tyce dorazu na posuv suportu asi nejrychlejsi vyroba je samodomo a mas dve moznosti oboji maji stejne to ze si sezenes dve kostky zeleza zmeris uhel rybyni ten preneses na kostku a ted prvni varianta je pokud mas doma frezku tak si to vyfrezujes a jen spodni dil udelas oddelitelny a budes to stahovat dvema srouby a jeden sroub si das skrz horni cast vuci suportu aby sis mohl nastavit doraz aspon trosku a nemusis porad povolovat srouby. Druha varianta je ze si kostku rozdelis na dve vrchni cast zacina stejne uhel ale vyrezes ho flexou a spodni cast vyrezes do tvaru L a znova prevrtat a stahovat srouby + doraz sroub nahore. Snad chapes jak to myslim kdyztak udelam nakres.

Jinak mam taky par dotazu shanim redukci kuzele do vretene pokud ji nekdo ma a nepotrebuje a samozrejme proda budu moc rad :-)
druhy shanim konika na zn 150 a nebo kdo nafoti a komplet ho omeri a udela mi nakres samozrejme ne zadarmo. Diky za odpovedi

michal4985
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 05, 2012 10:58 pm
Bydliště: nitra

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#101 Nový příspěvek od michal4985 »

videl som videa na youtube kde tie dorazy si vyrabali doma ako pises z 2 casti zosrobovanych len tu v drazku frezovali ,frezu nemam to by som si aj spodnu upinaciu cast lunety vyfrezoval oko vysustrusil a bud zvaril alebo zosroboval lebo ani lunetu pevnu ci pohyblivu neviem ani na bazosi zohnat uz dlhu dobu . flexou by to hadam aj slo ten doraz suportu tam o presnost velmi nejde len aby to pevne drzalo a neposuvalo sa.konika mozem nafotit a rozmery hlavne dat ked bude cas

morgreine
Příspěvky: 16
Registrován: čtv kvě 02, 2013 3:19 pm
Bydliště: Fryčovice

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#102 Nový příspěvek od morgreine »

ja to delal prave taky flexou je to rychle a kdyz si stim pohrajes tak to i drzi pevne :-) co se tyce lunety tu mam ale upravenou z jineho soustruhu uz nevim presne ze ktereho ale udelal sem spodek na loze jedna strana byla vpohode protoze je to rovina ale druhou sem shanel po sbernach a jen sem urezal spodek lunety a prisrouboval sem to k tomu spodku co jsem vyrobil takze mam pohyblivou ta se da dobre vystelovat. Ani nevim zda se delaly lunety primo pro zelendu zadnou sem nikde nevidel. Za ten vykres toho konika bych byl moc rad akorat bych to potreboval mit jako vykres ktery bych prekreslil v autocadu abych to mohl dat nekde udelat na cnc pripadne takze by to muselo byt docela presne omerene. Protoze sehnat origi konika bude asi problem tak jak s lunetou nebo i s tou redukci do vretene. Osobne mam ted konika pouziteho z frezky ale nemam spodni bocni posun takze to neni presne coz je na dve veci a taky neni tak masivni.takze spise pouzivam pripravek do nozovky jak na vrtani tak i na vystredovani sice pro vrtani je to super protoze muzu pouzit i suport a s nastavenym dorazem se vrta krasne ale konik je konik :-)

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#103 Nový příspěvek od pasa444 »

tohle by ti mělo vyhovovat, používám a funguje, dokonce s tím těsním i šroubení na kompresoru a je to ok. http://www.autokelly.cz/#|LWfd4H0TvP2Ix ... APS9HRRjoF

Terablick píše:Od koho (jaký značky?) Já koupil kdysi takovou maličkou lahvičku asi za 250. Nepamatuju si gramy, ale bylo to fakt maličký... :-/ Dával jsem na šroub (přesně dle návodu) vždycky jen proužek po dýlce nebo dokola, takže by to jako těsnící prvek asi nefungovalo :) Ale to taky nebyl účel :) Jako lepidlo to fungovalo výborně :)

tomasbocan
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 18, 2015 12:10 am
Bydliště: Bechyně

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#104 Nový příspěvek od tomasbocan »

Ahoj lidi, tak jsem taktéž novým majitelem zn 150, i když já mám stroj od TOSu, nevím jestli to TOS vyráběl dřív nebo dýl než ZELENDA, každopádně doufám že udělá hodně parády. TEď jsem se pustil do repasování celého stroje. udělal jsem i na PC nové štítky včetně nové NORtonovy tabulky a nechal jsem si to vytisknout na plech. Ještě přemýšlím, že se pustím do výmeny ložisek v převodové skříni, jelikož je nějaká hlučná. Prosím písněte někdo, abych věděl, že to tu neumřelo. :) :) :)

PetrPT
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 01, 2015 10:00 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Soustruh ZN 150 (Zelenda, pak TOS) manuál, rady, zkušeno

#105 Nový příspěvek od PetrPT »

Zdravím všechny fachmany,
také jsem se stal majitelem tohoto kousku litiny (ZN150) a zrovna ho rozebírám a narazil jsem na problém. Nemůžu oddělit vodící šroub na řezání zavitů od převodovky, žádný količek tam není a přesto to nejde od sebe. Pravěpodobně tam bude hřídel, pero a náboj, ale nejde to. Nevíte, prosím, někdo jak to rozdělat? Posuvový šestihranný hřídel šel v pohodě.
Dík
Petr

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“