Triodyna

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Triodyna

#31 Nový příspěvek od Chose11 »

jestli máš jako já tu s posuvnou regulací, tak to rozeber a tu spirálu očisti a postříkej vše kontaktolem, pořádně, mě to pak začalo svařovat výborně
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Triodyna

#32 Nový příspěvek od poulm »

Ano,mám posuvnou regulaci, tu jsem ještě nerozebíral,dík ;-)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Triodyna

#33 Nový příspěvek od Baťa1 »

eště to zkus skratovat, jako kusem drátu a do té zásuvky co se zapiná ten odpor, neboj nic se nestane akorád v případě že je odpor vadné tak tě to hodí maximální pród, je to tak napsany v návodu k obsluze jako zjištění závady odporu nebo svářečky, pokud ty dvě dírky v zásuvce skratuješ a nic tak je vada ve svářečce asi to odmagnetování
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Triodyna

#34 Nový příspěvek od poulm »

Tak závada odstraněna,to se namějete,budete si myslet,že jsem největší blbec pod sluncem.
Jak jsem si pročítal návod k obsluze,tak jsem tam narazil na větu,že je potřeba dát pozor na směr otáčení,když se svářečka točí obráceně,tak nesvařuje. No a najednou mi to docvaklo,nedávno se mi elektrikáři hrabali v hlavním rozvaděči a přehodili mi fáze. :vztek: :D :smich: :vysmech:
Bohužel mi to nedošlo,klasicky jsem připojil ke svářečce automaticky kabel a snažil se dělat,trafo mi běželo normálně,protože to mi běhá na jednu fázi. :pistol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Triodyna

#35 Nový příspěvek od Baťa1 »

aha, tak to moc k smíchu není, takto podobně přišel kamoš o čerpadlo a kdo platil opravu, elektrikáři? jinak temu trafu je to jedno (teda většinou) ať je jednofázovy dvoufázovy nebo třífázovy tam se nic netočí, oni ti elektrikáři si myslijó že dyž přehodí fáze tak že to nevadí asi a kor dyž se to nikemu neřekne tak to si dotyčný NEelektrikář pak dodělá a opraví sám nebo co
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Triodyna

#36 Nový příspěvek od BohousSPE »

Co znamená "elektrikáři se mi hrabali v rozvaděči"? :D Asi k tomu musel být nějaký důvod....výměna elektroměru, změna rezervovaného příkonu, změna dodavatele? Taky je dost možný, že doposud to bylo vlastně "špatně" a oni nastavili správný - pravotočivý sled fází, ale tím, jak bylo v objektu vše přizpůsobeno původnímu řešení (stroje, prodlužovačky), teď se to jeví jako že to zmrvili :) Nemyslím si, že by elektrikáři nevěděli co to může mít za následek.....ale každopádně je smutné, že nedali o takové změně nikomu vědět :(

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Triodyna

#37 Nový příspěvek od Baťa1 »

Chose11 píše:jestli máš jako já tu s posuvnou regulací, tak to rozeber a tu spirálu očisti a postříkej vše kontaktolem, pořádně, mě to pak začalo svařovat výborně
čoveče já to taky čimsi potento a pak po jakési době to zas nešlo a dyž sem to rozdělal tak to bylo obaleny mastnym prachem tak proto sem tu psal že by to melo byt spiš suchy

no.. elektrikář šel zapojit fáze do pravotočivého sledu které je v rodinym baráku uplně nepodstatné a zničil elektrospotřebič to je taky nesmysl todle, dyť doma je to uplně fuk jak která fáza je namontovaná, fungovalo to tak buhvi jak dlóho a eště hóódně dlóho by to fungovalo bez nejakyho nebezpečí ale né, to se musí zpřeházet u elektroměru aby pak lidi lezli do zástrček (protože do elektroměru se bez porušení plomby nedostane) a štárali si tam ty dráty sami a to dyž má padesát spotřebičů tak aby to všecko podrátoval tak si nato musi vzit téden dovolené :evil:
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Triodyna

#38 Nový příspěvek od BohousSPE »

Baťa1 píše:.. elektrikář šel zapojit fáze do pravotočivého sledu které je v rodinym baráku uplně nepodstatné...
To není až tak úplně pravda :tyty: Třífázový elektroměr musí mít správné pořadí fází, jinak by to nefungovalo. Jinak to je běžná praxe, že "něco" na baráku bylo x let, ale jakmile se do toho musí z nějakého důvodu zasáhnout, myslím do měřené části (elektroměr a hl.jistič), pak se to musí udělat už podle nejnovějších pravidel, jinak to elektrárny nebudou chtít zaplombovat :jazyk: Proto jsem se ptal, co tam ty elektrikáři dělali....
Jinak názor typu léta to fungovalo a nikdy se nic nestalo nemam rád :nene: Zrovna před pár týdny jsem musel udělat zásah do elektroměrové části a předělat to po novu, po mě přišel revizák a teď ve středu přijel jouda z elektráren a zaplomboval to. Jednalo se o cca 60 let starý barák. Jo sice to fungovalo (do poslední chvíle), ale takovýhle baráky jsou časovaný bomby - nikdy nevíš, kdy se něco stane :pistol: Narazil jsem hned na několik fatálních nedostatků, takže elektroinstalace byla velice nebezpečná - ještě, že se nic nestalo! Takže to jestli máš starý barák, který Ti dobře slouží, tak Ti to přeju :friends: Ale ještě to neznamená, že je bezpečný a nebo neporouchatelný. Pak stačí jen drobet a tragédie je na světě....

Abych to uzavřel - pokud museli udělat energetici zásah a z nějakého důvodu změnit pořadí fází, je to v pořádku. V ten moment Ti opravdu nezbyde nic jiného, než projít všechny okruhy a zásuvky a překontrolovat / upravit co je potřeba. Na druhou stranu vidím, jako veliký nedostatek, že o takovéhle změně nedali vědět nebo na to aspoň neupozornili :(

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Triodyna

#39 Nový příspěvek od Baťa1 »

no ať je to jak chce ale to že neinformovali odběratela je nedbalost která muže mět fatální následky napřiklad požár od elektromotoru které se točí naopak a spínač které neregistruje povel k vypnutí tak nevypne a motor se točí až se po delší době dotočí a o rozžhavený motor se zahoří, prostě majitel teda odběratel elektřiny by měl vědět o nejaké té opravě-úpravě a měl by se skontrolovat aji vývod od elektroměru k zásuvká nejenom přívod jinak ta provotočivá norma potom absolutně postrádá smysl protože elektroměr funguje ať je připojení fází jakékoliv (teda ten staré analog určitě digitál možná né to nevim)
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“