posilovac brzd

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
dusanv3s
Příspěvky: 152
Registrován: úte lis 20, 2012 8:05 pm
Bydliště: Banská Bystrica

posilovac brzd

#1 Nový příspěvek od dusanv3s »

Zaujimal by ma názor na zapojenie posilovaca brzd na vzduchový kompresor. Mám nápravy v3s prerobene na kvapalinove brzdy ..prasiatka zetor .. 32-ky.. mám na kazdu nápravu jeden hlavny valec 19-ku. Je to prepákované a pomocou vahadla medzi oboma hlavnymi valcami brzdim obe napravy jedným pedálom,,,, ucinok brzd je rovnomerny ale pri plnej vlecke (3-4tony + traktor okolo 2,5t) v kopci je to na hrane... motor mam aviu a preto ako jedinu moznost tvorby podtlaku pre posilovac mám vzduchový kompresor,,, chcel by som sa preto opytat na nazor ci by bolo realne aby fungoval podtlakový posilovac zapojený na kompresor alebo bude podtlak nedostatočný ...dakjem za rady

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: posilovac brzd

#2 Nový příspěvek od sferos »

Mať k dispozícií kompresor, tak bolo podľa môjho názoru škoda prerobiť brzdy na kvapalinové. Ja som kvôli brzdám napasoval kompresor z Avie na motor Š-1203 a vzduchom brzdím traktor aj vlečky. Na vlečkách mám kvapalinové brzdy, ovládané vzduchokvapalinovým prevodníkom. Tak ako používa A-31T alebo Iveco. Kopce máme dobré a brzdy ma nesklamali ani po brodení v rieke. Stačí pár krát pribrzdiť a sú vysušené.

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“