Předělání brzd na nápravách Moskvič

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
kytka
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 02, 2018 4:37 pm
Bydliště: okres kladno

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#16 Nový příspěvek od kytka »

Obrázek

kytka
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 02, 2018 4:37 pm
Bydliště: okres kladno

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#17 Nový příspěvek od kytka »

Ale to jak to má udělaný Jarda-K s tou brzdou z Lady, tak tam žádný samostavy nemá? Nebo jsou taky v tom prasátku?Dík

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 306
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#18 Nový příspěvek od namor »

Ahoj Jakube.
Z čeho je ta spojková pumpa nevím, jenom si tipnu, jestli to neni z něčeho z bývalé NDR, ale je to opravdu jenom dohad.
Těch samostavů ze Škody 120 se neni třeba bát, když jim při montáži namázneš ty dva jejich čepy (kdybys je viděl naživo, pochopíš jaký) aby nezarezly, tak jsou spolehlivý a takřka nesmrtelný (což se nedá říct o některých samostavech z podstatně modernějších aut). Tyhle sice neumějí zároveň vymezovat vůli ruční brzdy,(ta se musí občas přištelovat, ale to platí i když tam budeš mít samostavy ve válečku nebo excentry), jako moderní samostavy, ale pro daný účel, jako jsou brzdy na traktoru, jsou více než dostačující a hlavně poměrně jednoduše implatovatelný na jiný pakny. Asi jejich největší nevýhoda bude ta, že se asi už budou blbě shánět.
Jarda-k má nápravu z nějakýho prvního Žigula, asi 2101, a ten má excentry. Když se pozorně podíváš na fotky jeho brzdy, tak uvidíš pod tou rozpěrkou, co je mezi paknama, takový dva válečky, o který se pakny opírají. Ty válečky jsou právě ty excentry. Kromě Žigula je měla třeba Škoda 100, Škoda 1203, první Trabanty atd. Je to velmi jednoduché řešení, ale občas, když se ojely pakny, se prostě s nima musely pakny seřídit. Nevim kolik toho traktůrkem najedeš a jak hodně brzdíš, ale myslim si, že kdyby si je tam měl, tak by si to seřizoval v řádech roků, a když si je nenecháš zareznout, tak je to úplně jednoduchá práce na pár chvil.
Samostavy v prasátku mají snad jenom rusové. Dělám automechanika, a nevybavuju si, by nějaký auto vyrobený po roce 1990 mělo samostav ve válečku, Takže se něco takovýho bude blbě shánět, vzláště v rozněru 25mm.
Kdyby jsi něco nepochopil, nebo ještě něco potřeboval vědět, tak se klidně zeptej.
Ahoj Roman.
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#19 Nový příspěvek od Atlan »

Niekde tu na fore je vlakno, ma tam brzdy zo zetora 4011? A su zo samostavom v valceku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

traktoristaPB
Příspěvky: 302
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#20 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Aj ja mam skúsenosť s touto nápravou dával som tam valčeky zo škody 120 ale nebolo to ono.

To je veľmi dobra inšpirácia na videách keby som to tak v tej dobe ako som to prerábal mal k dispozícii. 8) 4




Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 306
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#21 Nový příspěvek od namor »

Atlan píše:Niekde tu na fore je vlakno, ma tam brzdy zo zetora 4011? A su zo samostavom v valceku.

....aha, vidíš, já zetory moc neznám, tak to potom jo
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#22 Nový příspěvek od Atlan »

Mozno ze tam ma valcek z niecoho ineho.... Neviem ale niekde to tu je.

No hej kotucovky, aby malo kde padat blato, a kopec uprav koli montazi bubna. To fakt za to nestoji, radsej vymenit za vecsie praasiatko v bubnoch.
Excenter ide vyrobit, aj bez sustruhu, navarit matku pre excenter do bubna nieje problem. A potom si tam moze dat tie valceky z ducata.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 306
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#23 Nový příspěvek od namor »

...Atlan, úplně s Tebou souhlasím. Taky bych volil nějaké jednoduché řešení, a toto je jedno z nich. 8)
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

kytka
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 02, 2018 4:37 pm
Bydliště: okres kladno

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#24 Nový příspěvek od kytka »

Ahoj Romane, opět děkuji za obsáhlou odpověď. Dnes jsem se s tím mořil, původní válec jsem nakonec dal pryč a zkusil použitý prům asi 22 taky z moskviče musel jsem to různě upravit, aby se mi to tam vešlo, otočil jsem hlavní přívod do boku místo zezhora snad to nevadí, ale zavzdušňuje se to, možná jsou vymačkaný měděný podložky z obou stran oka na konci válce kde je odbočka k p. válečku a taky to asi utíká tím pomocným válečkem na motoru,ještě se obávám jestli to není prasklé v naletování oka u válce, zkusím nový podložky a manžetu do válečku nebo nový váleček a pak se uvidí uf mam sežraný ruce od brzdovky. Díky Kuba

kytka
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 02, 2018 4:37 pm
Bydliště: okres kladno

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#25 Nový příspěvek od kytka »

Ahoj Altan, taky moc děkuji za odpověď ale zasekl jsem se na tý spojce tak o brzdách se moc rád poradim hned jak dořeším tu spojku Díky.

kytka
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 02, 2018 4:37 pm
Bydliště: okres kladno

Re: Předělání brzd na nápravách Moskvič

#26 Nový příspěvek od kytka »

Tak spojkový válce už makaj Jupííí akorát je nějaká záhadně přilepená spojka.Zkusím popsat do jiného vlákna.

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“