Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#31 Nový příspěvek od jawarmaniak »

tak sis ujasnil pojmy, tak prosím zkus to vlákno projít ještě jednou. Když píšu o uložení bubnu na ose, tak logicky nepíšu o bubnu na disku, ale o bubnu na ose. Už se chytáš?

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#32 Nový příspěvek od JardaCNC »

[quote="jawarmaniak"

BUBEN PIONÝR
OSA 10mm, uložení, vedení, trubka na ložiska, už nevím, jak ti to pojmenovat jinak, abys to konečně pochopil.. Prostě ten střed bubnu, ve kterém jsou nalisovaná ložiska je slabej[/quote]

No ale to tam vubec nemusis davat. Tobe staci jen to vicko s paknami. A kus trubky (jako buben) o prislusnem rozmeru co prichytis na disk toho Jacht klubu.
Psal jsem to uz v prvnim prispevku.
Zadny jinny kus z pionyra tam nedavej.

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#33 Nový příspěvek od jawarmaniak »

To možnost samozřejmě je. Tam by to ale asi chtělo svařit trubku i s nejakým čelem a přetočit, aby se to chytilo za šrouby, držící ráfek (disk) na náboji.
Štít s paknama by musel být uchycený ke klice nápravy až za nábojem musím se podívat, jestli je tam vůbec na to dost místa.

Právě proto jsem řešil vestavbu přímo bubnu. Odpadnul by náboj a bylo by více místa

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#34 Nový příspěvek od JardaCNC »

No uz jsem to asi pochopil. Ta tvoje druha fotka je pneu a disk z Jachtu a stred kola z pionyra ktery je vlozeny do Jacht disku. Nijak zatim spojeny. Jen vsunuty. Ja pochopil ze je to stred z jacht kola a na nem polozeny nejaky brzd. buben.
Ta trubka co o ni pisi hned na zacatku. Nikdy jsem nechtel abys pouzil stred kola z pionyra. Jen stit s brz. paknami.
Tudiz jsem nechapal proc jsou tam male diry. Tam doslo k nedorozumeni.
A proto se znovu odkazuji na muj prvni prizpevek v tomto tematu......

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#35 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jo jo .... Pochopil :D

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#36 Nový příspěvek od jawarmaniak »

tak ta možnost nabastlit brzdový štít a navařit trubku, coby brzdový buben v tuto chvíli neklapne. Na to tam není míst. Musely by se vytočit jiné, delší čepy a celé to předělat. Možná to tak nakonec i dopadne a čepy vyrobím, ale to už bych asi udělal jinak a pořádně, ale zatím hledám jednodušší cestu. Pořád jsou ve hře ta kola z vari, co tu je odkaz, ale to je v bratru 6000 pryč na vozík za traktůrek, který jeden pořídil za 200 :shock:
Uvidím..

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#37 Nový příspěvek od JardaCNC »

A co kola z prasete - cezet 175 ? Druhy obrazek z tohoto inzeratu:

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1126215 ... raktor.php

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#38 Nový příspěvek od jawarmaniak »

To by bylo lepší řešení, je to z oceli, ale zase prase má galusky 3,00-12" a myslím osky 15mm.

Asi bych spíš použil jen samotné bubny, než celá kola. Musím to poměřit, jak by to vyšlo na ráfek 4,00-8. Prase má totiž buben 140x35, tedy rozměr, použitý i na malých kývačkách.. A to se obávám, že už bude moc a nevejde se tam.
Spíš jsem uvažoval o tom, vyrobit si bubny sám na míru, tedy trubka, vypálit si čelo, vytočit střed na ložiska a jedno mezikruží s otvory na šrouby ráfku. Tím bych měl buben z oceli, který presně bude pasovat místo originál náboje a bude zachovaná demontovatelnost kola.

Taky jsem uvažoval o montáži kotoučových brzd z motorky, rozměrově by pasovalo něco z čínských čtyřkolek, ale zase tady narážím, na to, jak to ovládat z traktůrku, Nájezdovou brzdu nechci. Chci, aby to bylo ovládané pedálem od brzdy traktoru. A na to asi hydrauliku nenapojím, tam bych byl schopný napasovat jen mechaniku, tedy lanka od táhla.
Přílohy
buben2.jpg
buben2.jpg (10 KiB) Zobrazeno 2391 x
Naposledy upravil(a) jawarmaniak dne úte pro 03, 2019 1:18 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#39 Nový příspěvek od Veteranista! »

A co koupit vozík k Vari? než jen objednávat kola to asi i vyjde levněji.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#40 Nový příspěvek od jawarmaniak »

tak koupit lze, ale na co mi bude, když jachtlub mám doma. A stejně bych ho musel překopat, protože origo vari vozík má sedačku, pedál a dlouhoj oj.. Rozuměj, já to chci za trakturek 4x2, ne za jednonápravovej. :)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#41 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já vím za to chceš, už jsme slintal nad ním.

To bylo spíš k tomu, že Vari kola stojí 6 tis. Kč.

A když uvažuješ o předělání osy, nebylo by leší tam dát rovnou větší kola než 8"?

Stejně skončíš u toho, že potřebuješ sklápěcí vlečku :typek:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#42 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Sklápěcí vlečku? Nooo, to je asi další krok ;-)
Tak já teda půjdu na to od lesa.. K tomu vozíku mám doklady, takže do nápravy, jako takové, moc hrabat nechci. Prostě, aby bylo možné, vrátit vše zpátky tak, jak to bylo - minimálně na pohled. Takže čepy se upravit mohou, když ale na ně půjde nasadit zpátky zase 8" kola.

Nemám v plánu to tahat za autem, Na to mám 2 jiné přívěsy na velkých kolech, ale je mi lito tohle úplně znehodnotit. Chápeš?

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#43 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Teď tam mám dané lité disky, bez náboje. V jednom kuse. Doma je dost ráfků ocelových, dělených. Takže bych do nich chtěl napasovat nějaký buben a vyměnit prostě jen kus za kus. Jde jen o to, najít něco vhodného rozměru, co by bylo možné s trochou úsilí dopasovat.
Přílohy
002.jpg
002.jpg (9.45 KiB) Zobrazeno 2384 x

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#44 Nový příspěvek od Veteranista! »

Jo, já to chápu.
A nebylo by řešení koutouč např z nějakého skůtru?
Ale asi chceš mechanické brzdy, co?
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy na továrenský vozík SPORT JACHT

#45 Nový příspěvek od jawarmaniak »

to jsem už psal nahoře. Do kotouče bych klidně šel. Pásnul by tam nějaký z čínské čtyřkolky, ale nenapadá mne žádná možnost, jak to ovládat mechanicky. Kotouče jsou, resp. třmeny v hydraulice. Mechanické třmeny jsem nikde neobjevil. A nájezdovou brzdu nechci. Rád bych to ovládal od pedálu brzdy na traktůrku

Pokud máš nápad, jak hydrauliku ovládat rozumným způsobem mechanicky (přes lanko, tedy tahem), tak sem s tím. nějaké přepákování na hydraulický válec asi nebude mít moc velkou tuhost, protože lanka se natahují. Anebo to už někdo zkoušel a funguje mu to?

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“