Brzdy u vleku - brzdič

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
hyynekk
Příspěvky: 14
Registrován: ned dub 19, 2015 4:49 pm
Bydliště: Beroun

Brzdy u vleku - brzdič

#1 Nový příspěvek od hyynekk »

Dobrý den. Mám 9ti tunu, ale už dlouho se s ním nebrzdilo. Přesto sklápí výborně. Chci se zeptat, dole pod vozem je takový přepouštěč vedle jednoho z válců a ten se dá buď otevřít nebo zamáčknout. Nevíte na co ty polohy jsou jestli třeba jedna poloha fouká vzduch jen do zadních nebo tak něco ?
Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Brzdy u vozu

#2 Nový příspěvek od Šéďa »

Pokud je to to, co myslím, tak je to brzdič, když odpojíš vlek, tak se ti automaticky zabrzdí. Pokud by jsi ho chtěl ručně odbrzdit, právě zamáčkneš ten čudlík s páčkou a vlek se odbrzdí, můžeš pak manipulovat s ojí.

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Brzdy u vozu

#3 Nový příspěvek od honza461 »

:) ale ne ve stráni :)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Brzdy u vozu

#4 Nový příspěvek od Šéďa »

Ale klidně i ve stráni, chybama se člověk učí. :smich: Hned pochopíš, jak to funguje.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Brzdy u vozu

#5 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ty seš taky ale dobrá duše :smich: ale máš asi i pravdu.

hyynekk
Příspěvky: 14
Registrován: ned dub 19, 2015 4:49 pm
Bydliště: Beroun

Re: Brzdy u vozu

#6 Nový příspěvek od hyynekk »

Takže když foukám vůz tak mám myt ten knoflík vytažený je to tak ;-)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Brzdy u vozu

#7 Nový příspěvek od Šéďa »

On nemusí být vytažený, ale měl by tlakem vzduchu sám vyskočit. Respektive pokud máš vlek připojenej k traktoru a v traktoru vzduch, tak nejde čudlík zamáčknout. Namáčkneš ho a jamile pustíš, hned vyskočí. Takto by to mělo fungovat, někdy je, ale tak zaoxidovanej, že se ani nehne.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Brzdy u vozu

#8 Nový příspěvek od maruten1707 »

Zdravim tiež riešim na 2kolesovej vlečke že ak ju odpojím od traktora -zabrzdí sa a neviem cez čo ju mám odbrzdiť ak ju chcem dalej tahať -ten vypúšťací ventil tam nemám. Vypúšťam zatial cez spodnú zátku zduchojemu. Ale podla mna je zbytočné vyfukovať celý vzduchojem a potom ho pri napojení znova tlakovať traktorom.
Ten vyfukovací ventil vyzerá takto???prikladám foto
Obrázek


Alebo myslíte na tento rozvádzač-brzdič na vleku a na tento čudlík na páčke -šípka 1 änačo sa to vlastne používa???)
Obrázek

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Brzdy u vozu

#9 Nový příspěvek od padesátka »

Ten čudlík se používá právě na odbrždění vleku a můžeš ho pak opět zabrzdit.Pozor po zapojení za traktor a připojení vzduchu musí být čudlik vytažený jinak vlek nebude brzdit!!! Po zapojení vzduchu má správně sám vyskočit,ale většinou je zaoxidovany a sám nevyskočí!! Jak píše šeda

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Brzdy u vozu

#10 Nový příspěvek od maruten1707 »

ok diki už tomu rozumiem, a čudlik mi chodí celkom lahko-vyskakuje aj sám

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Brzdy u vozu

#11 Nový příspěvek od pajik »

Ahoj mel bych pro vetsinu asi uplne blbou otazku ... V patej jsem privezl domu ram s napravou ze samozberaku planujeme z toho udelat vlek jsou tam komplet brzdy ale zhnili hadice a ten cudlik na rozvadeci je zatuhlej nejde snim hejbat to teoreticky rozdelam namaznu rozhybu ale chtel bych se zeptat jak presne to s tema brzdama je ?? Pripojim traktor a brzdy jsou zabrzdeny ?? Popripade musi se zmacknout ten cudlik aby se to odbrzdilo ?? Nikdy jsem s takovim vozem nejezdil ani nejsem traktorista :( a vzduchojem je uprostred celkem neprehledne a nepristupne umysteny na casty mackani dekuji za odpovedi

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy u vozu

#12 Nový příspěvek od exot »

Zakže u tohohle jednohadicového systému s klasickými brzovými válci(ne s pružinovými jako jsou na nových strojích)se to má tak že pokud v systému není vzduch tak nic není zabržděno .Po připojení tlakové hadice k tažnému vozidlu dojde k nafoukání vzduchojemu a brzdí se tak že se vypouští tlakový vzduch z přívodní hadice(pokud se nebrzdí tak se plní vzduchojemy) to proto kdyby se vlek utrhl tak se sám zabrzdí.Pokud tedy vlek odpojíš sám se zabrzdí takže se musí odbrzdit brzdičem vleku pro další manipulaci.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Brzdy u vleku - brzdič

#13 Nový příspěvek od Hranostaj »

Trochu se sem přicpu at nemusim zakládat nový vlákno.
Mám pětitunu T5P bržděná jen zadní náprava.
Když přibrzdím strašně dlouho trvá než se vlek odbrzdí, největší problém je když si
člověk potřebuje lehce tuknout a on začne flekovat.
Nevíte na co se zaměřit. nemužu na nic přijít.
Ale tet když otom tak přemejšlím tak si říkám že to asi nebude vlekem ale traktorem.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Brzdy u vleku - brzdič

#14 Nový příspěvek od padesátka »

Asi budeš mít pravdu tohle se blbě hledá naštěstí není moc možností brzdič traktoru nebo ventil na voze.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Brzdy u vleku - brzdič

#15 Nový příspěvek od Šéďa »

Hranostaj tohle mi dělalo také, čím delší jízda = teplejší traktor zhoršovalo se to, zkoušeli jsme nechat postupně všechno a pak přišli na to že skrz skříň prochází ovládací hřídel a ta se přidírala. Nevím, co máš za traktor, ale zkoukni to zespodu.
Nebo zkus použít jinej traktor a poznáš hned, zda je problém ve vleku nebo v traktoru.

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“