nájezdová brzda

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

nájezdová brzda

#1 Nový příspěvek od pinkygsx »

zdar ve spolek. Mám možnost koupit nájezdovou brzdu na vozík. jen se mi to zdá nějaké neúplné. Mohl by se na to někdo podívat co tomu chybí? tady jsou fotky:
Přílohy
IMG_3293.JPG
IMG_3292.JPG
IMG_3291.JPG

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nájezdová brzda

#2 Nový příspěvek od pinkygsx »

nikdo? :shock:

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: nájezdová brzda

#3 Nový příspěvek od Japa »

Z těch fotek se špatně rozeznávají detaily, kdyžtak zkus to srovnat s mou nájezdovkou.
Přílohy
100-0010_IMG_3.JPG
100-0011_IMG_3.JPG
100-0009_IMG_2.JPG

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: nájezdová brzda

#4 Nový příspěvek od Terablick »

Z těch fotek těžko říct. princip je ten, že ta tyč v té trubce se zasouvá, a tím tlačí na páku, která tahá za táhla brzd. Může, ale nemusí v tom být vratná pružina (většinou je). Nic víc v tom nehledej. Celkem snadno se to vyrobí doma, takže pokud to nemáš na brzděnej vlek do provozu, kterej musí na STK, nebo neni cena obvzlášť zajímavá (funglovka vyjde asi na 6000,- Kč i s tou ruční brzdou), tak si to radši vyrob ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: nájezdová brzda

#5 Nový příspěvek od chavier »

od oka ti tam chybí žehlička a ruční brzda. :vysmech:

zde mas dily pro nové typy:
http://www.agados.cz/nahradni-dily/najezdove-brzdy

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nájezdová brzda

#6 Nový příspěvek od pinkygsx »

pán za to chtěl 150kč :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: nájezdová brzda

#7 Nový příspěvek od Terablick »

Za tu cenu to ber! 8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: nájezdová brzda

#8 Nový příspěvek od Terablick »

chavier píše:od oka ti tam chybí žehlička a ruční brzda. :vysmech:

zde mas dily pro nové typy:
http://www.agados.cz/nahradni-dily/najezdove-brzdy
Koukám, že ceny šly ještě dost dolu... :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: nájezdová brzda

#9 Nový příspěvek od Buggy »

Pánové, mám nájezdovku al-ko, 50 trubka, uvnitř je plynokapalinový tlumič, který někdo provrtal. Bude to jezdit na malém vozíku bez papírů, mám ten tlumič nějak látat, dát místo něj pružinu, nebo ho úplně vyhodit?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: nájezdová brzda

#10 Nový příspěvek od Terablick »

Koukni se dovnitř. Jestli je to jen tlumič (neni tam pero), můžeš buď použít jinej, nebo ho tam nedat vůbec. Jestli tam je pružina, zalátej ho a nalej do něj olej (nějakej) :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Forrest
Příspěvky: 343
Registrován: pon kvě 27, 2013 8:50 am
Bydliště: Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: nájezdová brzda

#11 Nový příspěvek od Forrest »

Když to tema tady je ... potrebuju radu, jak si tu najezdovku vyrobit doma. Ale ne mechanickou, brzdeni bude hydraulika. Vozik bude za trakturek, pouzita zehlicka na DIN50. Nějakou predstavu mam, ale preci jen tady je dost zkusenejsich. Resim i to, jak to bude brzdit, pokud to pojede skoro prazdny, protoze i kdyz se snazim to delat co nejlehci, tak kila pomalu pribejvaj :-)
Lepší si to posrat podle svýho, než po tom, co ti raděj druhý
http://www.forrestovo.com/fotky/traktur ... Navod.pdf1 - GutBrod Superior 2060 návod
Moje strojky:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 69&t=70601 - GutBrod Superior 2060
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 49&t=63453 - vozík
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 73&t=56090 - Trakturkosekačka Muray

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: nájezdová brzda

#12 Nový příspěvek od Terablick »

Nooo, ono já jsem taky kdysi chtěl na podval kapalinovou nájezdovku, ale pak jsem si jednou pučil vlek co jí měl, a už bych to nechtěl... Ona ta hydraulika má děsnou sílu, a i při malém přibrzdění jde vlek do smyku. Je to hodně necitlivý a hodně silně to brzdí. Zase u traktoru by to asi nebyl takovej problém, ale taky někde v kopci v lese asi neni dobrý aby vlek šel smykem... Asi by se to dalo vyladit aby to brzdilo tak akorát, ale nečekej od toho nějakou dynamiku. Tyhle brzdy buď nebrzdí, nebo brzdí na tvrdo :). Tak citlivý jako noha na pedálu to nikdy nebude.

Jinak konstrukce samotná je stejná jako každá nájezdovka. Trubka v trubce, s dorazama chodu v obou koncích, namazat, a na konec dáš páku která tlačí na brzdovej válec. Samozřejmě pružina (takovej ten speciální plynokapalinovej píst) co to drží vytažený a klade počáteční odpor aby to nebrzdilo při každým řazení atd :). Plus zarážka na couvání nebo couvací automaty v kolech. Složitý neni to vyrobit, ale vyladit brzdnej účinek a citlivost :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: nájezdová brzda

#13 Nový příspěvek od jiriSBS »

Přidám se také do debaty,jelikož mám barák na kopci a když se něco vyváží,tak z kopce dolů.Pod kopcem se napojují na silnici ,takže před vjezdem na silnici se musí zastavit a to byl s plně naloženým vlekem za traktůrkem problém-proto jsem si vyrobil nájezdovou brzdu na vlek.Na oje vleku jsem namontoval průchozí pouzdro ze silnostěnné trubky,do něj se zasunul hřídel, z jedné strany doraz a oko na zavěšení k traktůku a na druhé straně zajišťovací matice M24 ,ve středu závitu jsem vyvrtal díru se závitem M10 pro trn ,který tlačil do brzdového válce, připevněného na oji,za hřídeli s tažným okem.Na brzdovém válci je připevněná nádobka na brzdovou kapalinu a brzdový válec je připojen trubkou do brzdového systému vleku.Mezi držák brzdového válce a čelo hřídele najezdové brzdy,je vložena pružina(pružina je nasazena na středících podložkách,jedna je nasazena na trnu a druhá připevněna na držáku brzd.válce)Předpětím pružiny a délkou ovlad.trnu jsem nastavil brzdný účinek tak ,aby při prázdném vleku při normálním zastavování vlek nebrzdil,brzdil pouze při prudkém brzdění nebo,když bylo na vleku cca 150kg(vlek cca 150kg, traktůrek cca 900kg).Při jízdě vlek necukal ,brzdil pouze při požití brzdy traktoru,se soupravou se dalo bez problému zastavi s naloženým vlekem při jízdě z kopce.Mezi nosníkem oje a tažným okem byla zarážka pro couvání a celé toto zařízení je schováno pod krytem ,je to přizpusobeno na montáž ruční brzdy vleku,která, ale není namontováná,není promě nutná-spoléhám na zakladací klíny.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: nájezdová brzda

#14 Nový příspěvek od Terablick »

Jasně, to je přesně to co píšu, ale u vozíku o váze 150kg to celkem jde nastavit, ale když má vlek 2 tuny, je to horší... Ta váha prostě proti tomu brzdovému válci zatlačí i při lehkém zabrzdění naplno a kola jdou smykem... Když dáš silnější pružinu, jen oddálíš nástup, ale ne následné blokování kol...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: nájezdová brzda

#15 Nový příspěvek od Chip&Dale »

...bejva dobry jeste nezapomenout na blokovaci kolik pro couvani. Ja jsem si ho na voziku urval a vzdycky, kdyz potrebuju couvnout si rikam, ze uz bych ho tam mel konecne dovarit...

Mimochodem, muj vozik ma prazdny 350 kg, nalozeny 1350 kg a nikdy se mi kola nesmykujou. Brzdi to, jak ma. Najezdovka je mechanicka, ale mel jsem stejnej vozik s hydraulikou a bylo to uplne stejne. Podle mne je to o nastaveni.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Chip&Dale dne úte úno 04, 2014 11:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“