Zadní náprava V3S - brzdy

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3940
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Brzdy

#211 Nový příspěvek od rezis »

Toto mě právě donutilo přejít k jinému systému brždění. Ale moc lidí jak já nebrodí :)
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Brzdy

#212 Nový příspěvek od jirik610 »

tak to máš pravdu moc lidí nebrodí tak často , nebrodí tak hluboko a nebrodí s takovou radostí z brodění vlastního , z krátka takovy pobroděníčko co si užijou nápravy u tebe si neužily za celej život v armádě :D :D :D :D :D :friends:

mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Zadní náprava V3S - brzdy

#213 Nový příspěvek od mato3 »

zdravim
som na fore novy
ale zaujali ma tieto brzdy
chem sa opytat ci by mi tam vosli aj valceky z majora tiez maju priemer 32 mm
ale maju 11 cm na dlzku
vojde to tam ?
ake dlhe su valceky z UAZ, GAZ ?
dakujem za odpoved

mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Zadní náprava V3S - brzdy

#214 Nový příspěvek od mato3 »

hanzdj píše:Dostal jsem to tam docela v pohodě, pakny jsem musel malinko seříznout a navařit tam kulatinu s vybroušeným kuželem na konci. Jak to bude brzdit nevím, ale řekl bych že jak hovado 8) Hlavní válec budu mít cca 22mm asi z favorita nebo tak něco. Foto najdeš v odkaze na mé vlákno Hanze 4x4 :)
Zdravim tak ako to nakoniec brzdi ?
akeho priemeru a z coho mas hlavny valec ?
diki.

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zadní náprava V3S - brzdy

#215 Nový příspěvek od traktorfanda »

Já mám hlavní válec z favoša průměr 19mm a brzdí to perfektně.

mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Zadní náprava V3S - brzdy

#216 Nový příspěvek od mato3 »

slo by to aj s valcom priemeru 22 ? (asi spojka LIAZ)
dakujem.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Zadní náprava V3S - brzdy

#217 Nový příspěvek od BohousSPE »

Doporučuji pročíst sedmou stránku tohoto tématu - tam jsou uvedeny příklady s 19mm i 22mm.

goliaš
Příspěvky: 25
Registrován: pát lis 09, 2012 12:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Zadní náprava V3S - brzdy

#218 Nový příspěvek od goliaš »

Ahoj píšu o pomoc :help: dělám na zadní V3S nápravě kapalinové brzdy prasátka mám z avie a 21t zadní ,brzdový válec s posilovačem jsem použil ze škody 105 má jen dva vývody a průměr 19 mm co by asi mělo podle toho co jsem se tu dočetl být dobře dnes jsem s kamarádem pokoušel brzdy odvzdušnit ale z odvzdušňováku jen slabý tlak a kapalina jen kape ,ve škodovce je ten brzdový válec jakoby nastojato já ho dal rovně jako to má většina aut jestli třeba tu není ta chyba ?Děkuji za každou radu , 8)

goliaš
Příspěvky: 25
Registrován: pát lis 09, 2012 12:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Zadní náprava V3S - brzdy

#219 Nový příspěvek od goliaš »

Tak mi to nedalo a ještě jsem to vyskoušel vyndal jsem prasátko z kola připojil na trubku a sám šlapal a odvzdušňoval a aby vyjel pístek prasátka musel jsem sešlápnout 4x

Uživatelský avatar
paja52
Příspěvky: 303
Registrován: stř říj 22, 2008 4:34 pm
Bydliště: Praha

Re: Zadní náprava V3S - brzdy

#220 Nový příspěvek od paja52 »

Ahoj, pokud musíš několikrát za sebou sešlápnout brzdový pedál máš to nejspíš stále zavzdušněné. Skus tomu válečku znemožnit možnost se vysouvat, třeba nějakou svěrkou a pak odvzdušňuj až budeš mít tvrdý pedál. Nesmí pružit.
Jj, pořád se něco děje.

http://youtu.be/6xRw4jJ6CMM

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Brzdy P V3S

#221 Nový příspěvek od Toreto »

Prečo sú na zadných nápravách dlhé brzdové klúče, a na prednej cca polovičnej džky ? Je to iné aj v systéme pakní atd vnútri bubnov, alebo sú inakšie vzduchové valce v predu ako vzadu alebo aký to ma iný dvovod ?

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Brzdy P V3S

#222 Nový příspěvek od Toreto »

Nikto nevie ?

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Brzdy P V3S

#223 Nový příspěvek od Novis »

No válce jsou stejný, pakny a buben myslim taky, ale asi počítaly s tím že bude vzadu zatížená, tak aby přední kola nebrzdily smykem a zadní nejely dál, tady jeden kluk ve vedlejší vesnici má udělanej traktor ze dvouch předních náprav, a musel shánět zadní klíče protože to nebrzdilo

maatej
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 07, 2017 11:17 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Zadní náprava V3S - brzdy

#224 Nový příspěvek od maatej »

zdravím mám takový problém. Předělal jsem brzdy na v3s na hydraulické, prasátka mám z gaze ze samostavem průměr 32mm hlavní brzdový válec mám Zetor 19mm takže poměry by měly být dobré. Už mám vše hotové odvzdušnil jsem to ale když sem šlapnul na pedál tak šel tak do dvou třetin až potom ztvrdnul když jsem třeba párkrát šlápnul hned po sobě tak byl tvrdý hned zkoušel jsem to i projíždět aby si to sedlo ale když jsem šlápnul tak to bylo prostě takové tupé skoro jsem na tom stál a moc to nebrzdilo teda skoro vůbec. vypadalo to že je to špatně odvzdušněné tak jsem to odvzušnoval tlakem mám víčko z ventilkem protlačil jsem to celé ale žádný vzduch. A efekt žádný pořád to samé. ještě mě napadlo že ty originální pružiny co jsou na paknách jsou moc silné a to prasátko to přetlačí zpátky na doraz že to ani ty samostavy neudrží ale možná je to blbost chci to zítra zkusit. Jinak už nevím. jestli máte někdo zkušenost nebo někoho něco napadá tak budu rád za každou radu.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Zadní náprava V3S - brzdy

#225 Nový příspěvek od Chose11 »

jaký máš hlavní válec, není náhodou spojkový, to by pak nedrželo mírný přetlak a budeš mít dlouhý chod
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“