vzduchové brzdy na vleku

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: vzduchové brzdy na vleku

#46 Nový příspěvek od nabocklish »

ahoj! Po zapojení vzduchové zásuvky do traktoru mi všechen vzduch utíká přes rozvaděč vzduchu. Rozvaděč je úplně nový. Nevíte prosím proč a co s tím? Dík

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vzduchové brzdy na vleku

#47 Nový příspěvek od Martin90 »

Nemáš zamáčklé to šoupátko od ručního ovládání? (předpokládám, že ti jde o rozvaděč na přívěsu)
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vzduchové brzdy na vleku

#48 Nový příspěvek od Fidlla »

Pepa Brdy píše:Hodilo by se mi občas táhnout traktorovy vleky 5 a 9t za nákladákem. Jenže na něm jsou vyvedeny 2 hadice. Nechalo by se nějakým jednoduchým způsobem předělat na vleku system na 2 hadice. Např. Výměnou brzdiče a vzduchojemu? Je tu ještě problém že traktor fouká 6 a náklaďák 9- 10 atm.
v praci to mam udelani-zitra ti to muzu vyfotit...jednoduchy.
Zetor 6718 DEEP RED

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: vzduchové brzdy na vleku

#49 Nový příspěvek od nabocklish »

No to právě nemám. Zkoušel jsem s ním i několikrát hýbat, jestli to nějak nevisí a nepomohlo...

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vzduchové brzdy na vleku

#50 Nový příspěvek od Martin90 »

No tak jestli to utíká přes sítko i při vytaženém šoupátku, tak je ten rozvaděč vadný. Pokud můžeš, tak ho reklamuj.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: vzduchové brzdy na vleku

#51 Nový příspěvek od nabocklish »

Čím dál častěji se mi vyskytuje problém, že vlek nelze jemně přibrzďovat. Respektive lze, klíče vylezou, ale nevrátí se. Vlek pak přibrzďuje pořád i když na pedál nešlapu. Až při plném zašlápnutí silou si odfoukne vzduch a klíče se vrátí. Obdobný problém je s ruční brzdou. Chci si jen ověřit, jestli mám hledat závadu na brzdiči přívěsu na traktoru nebo na kostce na vleku. Dík!

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vzduchové brzdy na vleku

#52 Nový příspěvek od Fidlla »

Dela ti to jen jeden vlek ci vice? Cim to tahas? Vidim to na spatne serizeni brzdic vleku na traktoru.
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vzduchové brzdy na vleku

#53 Nový příspěvek od Fidlla »

Fidlla píše:
Pepa Brdy píše:Hodilo by se mi občas táhnout traktorovy vleky 5 a 9t za nákladákem. Jenže na něm jsou vyvedeny 2 hadice. Nechalo by se nějakým jednoduchým způsobem předělat na vleku system na 2 hadice. Např. Výměnou brzdiče a vzduchojemu? Je tu ještě problém že traktor fouká 6 a náklaďák 9- 10 atm.
v praci to mam udelani-zitra ti to muzu vyfotit...jednoduchy.
Staci zlutou koncovku vymenit nebo udelat redukci a vlek bude brzdit na jednookruhovych brzdach...
Zetor 6718 DEEP RED

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: vzduchové brzdy na vleku

#54 Nový příspěvek od nabocklish »

Fidlla píše:Dela ti to jen jeden vlek ci vice? Cim to tahas? Vidim to na spatne serizeni brzdic vleku na traktoru.
ok, dík. Ze třiceti fůr se to při posledních 5-10 začalo stávat. Asi ten brzdič odchází

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vzduchové brzdy na vleku

#55 Nový příspěvek od Fidlla »

No tak to bude jinde,u vleku odelej privodni trubku vzduchu do brzdice a vycisti vstup vzduchu ,je tam sitko tak pozor...

Typuju co pises,ze se ti oloupal rez a ucpal privod vzduchu,pak to i spatne a dlouho odbrzduje...
Zetor 6718 DEEP RED

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: vzduchové brzdy na vleku

#56 Nový příspěvek od nabocklish »

díky za radu. Provedu dle návodu :)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 969
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchové brzdy na vleku

#57 Nový příspěvek od Radek01 »

Už jsem to psal do fóra dopravní technika, ale sem to pasuje lépe:

Mám na vás takový dotaz, i když je možné, že se to tu už někdy řešilo. No prostě moje 3,5 tuna (čtyřkolka) vlečka zůstává zabrzděná. Když chci zabrzdit, lehce se dotknu brzdy a ona se natrvrdo zabrzdí a zůstane zabrzděná tak 20 - 60 sekund. Co je pěkný hnus, když jsem ve městě na křižovatce. Lidi na mne troubí, že mohu jet a ono to nejde a až mi to povolí, tak zase něco jede a tak dokola. No prostě se s tím nedá kloudně jezdit. Po poli je mi to v celku jedno, ale po cestě v provozu je to síla.
Stačí se dotknout pedálu brzdy a ona se natvrdo zabrzdí a po určité chvíli se zase odbrzdí, jakoby nic. Mám ještě další dvě vzduchem brzděné vlečky a ty mi brzdí úplně normálně, takže chyba není v traktoru, ale na vlečce. Už jsem zkoušel i vyměnit takový ten hliníkový "brzdič" na vlečce, ale bezúspěšně. Na traktoru jsem dal brzdič taky pro jistotu nový (ten starý stejně ucházel), ale na ostatních vlečkách funguje vše.
Tak se chci zeptat, čím by to mohlo být, co může být na té vlečce špatně, že to tak zlobí.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vzduchové brzdy na vleku

#58 Nový příspěvek od Fidlla »

Tak na tim jsem taky laboroval Radku,3,5t je dost lehka a ma bohuzel brdenou jen zadni napravu. Taky me to pomalu odbzdovalo,prazdny vlek si pokozde zahvizdal,cara na silnici 5-10m...
Jine vleky to nedelali 5,9t,ty maji kazdy 3brdice,2v predu a to my jsme ochuzeny.

Sehnal a namontoval hned za brzdovy valec vyfukovaci ventil a je klid. Brdi to krasne-ale to i pred tim,ted to i hodne rychle odbrzduje a hlavne muzu i pribrzdit bez hvizdani.....pokud nepodrzim pedal moc dlouho...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 969
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchové brzdy na vleku

#59 Nový příspěvek od Radek01 »

Díky za radu.
Aha, tak to je dobré řešení. Jen jestli se mohu zeptat, co to je ten vyfukovací ventil (jak to vypadá) a kam ho mám namontovat, aby mi to chodilo?
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vzduchové brzdy na vleku

#60 Nový příspěvek od Martin90 »

Radek01 : Připojovací hlavice (rychlospojka) je na přívěsu také nová? Když připojíš přívěs a odbrzdíš ruční brzdu, jak rychle ubývá vzduch ve vzduchojemu traktoru (jak rychle se plní vzduchojem přívěsu)? Podle toho co to dělá, to vypadá, že se nedostatečně zamáčkne záklopka na hlavici traktoru nebo že se špatně vrací píst v brzdovém válci.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“