vzduchové brzdy na vleku

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchové brzdy na vleku

#61 Nový příspěvek od Radek01 »

Tak tu ruční brzdu vyzkouším, to jsem ještě nezkoušel. Mně totiž v traktoru ruční brzda moc nefunguje, když mám za sebou vlečku a potřebuji někde zastavit (dát ruční brzdu), tak zastavím ventil vzduchu co mám na výstupu z traktoru, vlečka se zabrzdí a drží zabrzděná.
Co se týče nafoukání vlečky vzduchem, tak to netrvá dlouho, mám nastavený tlak 4 bary. Musel bych to změřit, jak dlouho to fouká, ale typuji, že tak do minuty mám natlakováno. Připojovací hlavici mám novou, ale musel bych se podívat jestli s ní něco není, ale při zapojení neuchází.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchové brzdy na vleku

#62 Nový příspěvek od Radek01 »

Fidlla píše:Tak na tim jsem taky laboroval Radku,3,5t je dost lehka a ma bohuzel brdenou jen zadni napravu. Taky me to pomalu odbzdovalo,prazdny vlek si pokozde zahvizdal,cara na silnici 5-10m...
Jine vleky to nedelali 5,9t,ty maji kazdy 3brdice,2v predu a to my jsme ochuzeny.

Sehnal a namontoval hned za brzdovy valec vyfukovaci ventil a je klid. Brdi to krasne-ale to i pred tim,ted to i hodne rychle odbrzduje a hlavne muzu i pribrzdit bez hvizdani.....pokud nepodrzim pedal moc dlouho...
Ale zajímavé je to, že další dvě vlečky mám dvoukolky (takže mají jen dva brzdiče) a ty brzdí normálně i bez odfuku.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vzduchové brzdy na vleku

#63 Nový příspěvek od Fidlla »

Tlak 4bary je docela malo,mel by byt kolem 5,5-6 ,ja ho mam nastaven na 7....
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vzduchové brzdy na vleku

#64 Nový příspěvek od Fidlla »

Tak budes muset udelat rozborku brdoveho valce,bud bordel,rez,nebo manzeta praskla,aspon ho vycistis a promaznes kdyz nic.
Me to delalo taky na vlecce,mela zpozdene reakce na brdovy pedal,novy brdovy valce se daly,novy redulator vzduchu a i koncovka,delalo to stejne. Pak uz nasrany shodil bubny,(pakny s oblozenim jak novy) schodil taky,brdovy paky,vybouchal i klice brzdam. Vse vycistil od rezu,obrousil a poskladal na zpet ,pak namazal..

Rychlost odbrdeni se zrychlila,jen stale pokud byl prazdny tak brdy hvizdaly,koupil vyfukovaci ventil,ten mam namontovani hned za brdouvym valcem,vyhoda 3,5t ze je jenom jeden..
Ted je vlecka v pohode,muzes brzdit ,pribrzdovat a hned po sundani nohy z brdy,uz vlek nebrzdi..
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchové brzdy na vleku

#65 Nový příspěvek od Radek01 »

Fidlla píše:Tlak 4bary je docela malo,mel by byt kolem 5,5-6 ,ja ho mam nastaven na 7....
Já jsem to měl dříve taky nastaveno na 6, ale kolega mi doporučil ať to snížím, že to bude lépe fungovat.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchové brzdy na vleku

#66 Nový příspěvek od Radek01 »

Ok, zkusím to vyčistit, jen jestli mi dáš fotku toho odfuku, nebo odkaz, kde to koupím a kde to mám zapojit.
Díky za informace.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vzduchové brzdy na vleku

#67 Nový příspěvek od Fidlla »

http://www.bvm.cz/vyfukovaci-ventil/d-5/

pridelas do hned na brdovy valec pomoci sroubeni se zavitem 22x1,5 ,na ventilu jsou sipky kudy jde vzduch...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchové brzdy na vleku

#68 Nový příspěvek od Radek01 »

OK, díky.
Jak budu doma, tak to pofotím, objednám a pořeším, kdyžtak se ještě poptám co s tím.
Ještě jednou díky.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchové brzdy na vleku

#69 Nový příspěvek od Radek01 »

Tak už mi přišel ten vyfukovací ventil, ale nevím jak ho mám zapojit. Dnes jsem se dostal za světla domů, tak jsem to vyfotil. Jednak jsem vyfotil "brzdič" na vlečce a na druhé fotce je vyfukovací ventil. Nicméně nevím jak to zapojit, tak jsem jednotlivé vývody popsal čísly a písmeny (v malování), jestli mi někdo poradí, co příjde kam.
Díky Radek.

Obrázek

Obrázek
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vzduchové brzdy na vleku

#70 Nový příspěvek od Fidlla »

1 privod vzduchu
2,3 je k brdovemu valci

ja mam zapojeno 1- jde trubka od regulatoru,2-zaslepena,3-zasroubovana do brdoveho valce....muzu ti to zitra vyfotit jestli chces...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchové brzdy na vleku

#71 Nový příspěvek od Radek01 »

OK,
díky, jestli můžeš, tak mi to zítra vyfoť.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 975
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchové brzdy na vleku

#72 Nový příspěvek od Radek01 »

Takže, pokud jsem to správně pochopil, mělo by to být zapojeno, tak jak jsem nakreslil na obrázku. I když je možné, že jsem přehodil A s B (teď si nepamatuji jak to vlastně je zapojeno).
Přílohy
zapojení1.jpg
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vzduchové brzdy na vleku

#73 Nový příspěvek od Fidlla »

Přesně tak,jak to máš znazorněno,tak to zapoj...
Zetor 6718 DEEP RED

redneck
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 23, 2013 10:28 am
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: vzduchové brzdy na vleku

#74 Nový příspěvek od redneck »

Mam traktor s kompresorom avia a 4 x vzduchove brzdy s V3S brzdicom. Ked chcem vyviest rychlospojku na vzduch na brzdenie vlecky odkial ju mam napojit, od brzdica alebo od vzduchojemu traktora?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: vzduchové brzdy na vleku

#75 Nový příspěvek od pawka »

Radek01 píše:Už jsem to psal do fóra dopravní technika, ale sem to pasuje lépe:

Mám na vás takový dotaz, i když je možné, že se to tu už někdy řešilo. No prostě moje 3,5 tuna (čtyřkolka) vlečka zůstává zabrzděná. Když chci zabrzdit, lehce se dotknu brzdy a ona se natrvrdo zabrzdí a zůstane zabrzděná tak 20 - 60 sekund. Co je pěkný hnus, když jsem ve městě na křižovatce. Lidi na mne troubí, že mohu jet a ono to nejde a až mi to povolí, tak zase něco jede a tak dokola. No prostě se s tím nedá kloudně jezdit. Po poli je mi to v celku jedno, ale po cestě v provozu je to síla.
Stačí se dotknout pedálu brzdy a ona se natvrdo zabrzdí a po určité chvíli se zase odbrzdí, jakoby nic. Mám ještě další dvě vzduchem brzděné vlečky a ty mi brzdí úplně normálně, takže chyba není v traktoru, ale na vlečce. Už jsem zkoušel i vyměnit takový ten hliníkový "brzdič" na vlečce, ale bezúspěšně. Na traktoru jsem dal brzdič taky pro jistotu nový (ten starý stejně ucházel), ale na ostatních vlečkách funguje vše.
Tak se chci zeptat, čím by to mohlo být, co může být na té vlečce špatně, že to tak zlobí.
taky mně to tak těd zlobí a to mám 4 brzdiče. a zajimavý,že to děla jen jeden traktor s jednim vozem.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“