Vzduchová ruční brzda

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Vzduchová ruční brzda

#31 Nový příspěvek od Jaro25 »

traktoristaPB píše: čtv led 27, 2022 7:56 pm
daniber píše: stř led 26, 2022 7:25 pm traktoristaPB
Jak vypadá vzduchovej válec samozřejmě vím, ten traktor má u kazdýho kola jeden a radši bych využil je když už tam jsou
A nemá to Tatra tak že bez vzduchu je zabrzdená? Treba valec kde brzdi pružina odpuštanim vzduchu brzdiš.TO je predsa pôžiadavka tak prečo si nezobrať príklad z tatry? V
S to ma opačne bez vzduchu nebrzdi
Takto to nefunguje. Ak je to bez vzduchu, zabrzdí pružina. Po natlačení vzduchu sa pružina odbrzdí, ale na prevádzkové brzdenie sa používa zasa tlak vzduchu. Ak by to malo fungovať na odpúšťaní vzduchu a brzdení tou pružinou, tak by hlavný brzdič (pedál) musel pre zadné brzdy tlak odpúšťať a pre predné napúšťať. To by bolo dosť problematické riešenie. napr. tu je to vysvetlené http://www.schroter.cz/ouvc3/ouv-c-ot31 ... htm#_valec
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Vzduchová ruční brzda

#32 Nový příspěvek od daniber »

Díky za osvětu. Pěkný a vysvětlující animace. Ale na lkt to nic neřeší. Ten bez vzduchu nebrzdi a nechci to celý předělávat. Potřeboval bych nějakej asi tří komorový ventil kterým bych do dvouokruhovych brzd pustil tlak a zavřel výstup z brzdiče aby neutikal přez něj. Kamarád to tak měl na V3S nebo jit cestou elektromagnet. ventilů.
Prosím o radu jak to udělat, ne proč to nedelat.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Vzduchová ruční brzda

#33 Nový příspěvek od Franta.cz »

A co se Ti zdá složitýho na tom přidělat pod traktor horskou vzpěru jak Taf.
Rozvaděč radlice vyměníš za dvousekční.Někde na rámu přivaříšdva držáky na čepy.Trocha železa pár hadic a dvě pístnice :-/
A hlavně bude to fungovat na rozdíl od brzd na kola viz video :roll:

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Vzduchová ruční brzda

#34 Nový příspěvek od Jaro25 »

Neviem ako má LKT riešenú normálnu parkovaciu brzdu, ale zrejme ja na daný účel slabá. No obávam sa, že ak by si len nejakým ventilom do brzdového systému vpustil vzduch, tak bude unikať cez hlavný brzdič (pedál), keď nebude stlačený. Lebo to je princíp odbrzdenia prevádzkovej brzdy. Ak to chceš riešiť cez normálne brzdy, tak mi najjednoduchšie príde urobiť nejakú blokovaciu páčku na pedál. Zošliapneš, zablokuješ a máš zabrzdené. Tak to má riešené napr. Tank T55, tuším aj T72 a tiež sa to používa na malých lietadlách. To len na ilustráciu. No rozhodne tento spôsob zabrzdenia neodporúčam na dlhodobejšie zabrzdenie ak nebeží motor.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchová ruční brzda

#35 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Ted jsme ti prave vysvetlili, ze to nebudes cely predelavat. Jen vymenis vzduchovej valec (nebo valce, nevim kolik :) ) a pridas jednu hadici vzduchojem-valec s jednim ventilem, klidne jako maj Zetory na rychlospojce k vleku. Hadice nemusi bejt ani moc silna.

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Vzduchová ruční brzda

#36 Nový příspěvek od daniber »

Musel bych vyměnit 4 válce a ty současný jsou zánovní. Jo taky by to šlo ale to co chci mi přijde jednoduší a taky nevymýšlím nic novýho. Třeba na ty V3Sce to fungovalo, jen vědět jak.
Franto, traktor je na podkovákách v lese a když se nic nepos... bude tam tahat ještě celý jaro. A než bastlit vzpěru, radši předědělám štít na padací až se dostanu na dílnu. Kolový brzdy nejsou sice nic moc ale spolu s ruční kardanovou už to docela brzdí když navíjim.
Díky za rady, půjdu zas o dům dál a třeba se povede

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Vzduchová ruční brzda

#37 Nový příspěvek od Franta.cz »

Hlavně počítej že ty válce jsou 2 * tak velký, nepřeháním, jako původní.Mysli na to kam je dáš resp jak je ochráníš před haluzama.

Ty brzdy jsou prostě berlička.Za hodně peněz málo muziky.Já razím heslo když do toho dám peníze ať to má význam.Takže štít.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchová ruční brzda

#38 Nový příspěvek od J.A.Y. »

:-/ tak potrebujes 3cestnej kulovej ventil vrtani L, dve polohy, kterej bude v ceste vzduchu od pedalu k brzdicum. Jeden konec k brzdici, druhej k valcum a treti do vzduchojemu. Ventil prepinas bud brzdic - valce, vzduchojem zavreno nebo vzduchojem - valce, pedal zavreno.

https://www.obchod-vtp.cz/tricestny-kul ... 3sQAvD_BwE

Schema Obrázek

Levy dva obrazky, tam co pisou pouze vstup budou valce a leva - prava strana si vyberes kde je vzduchojem a kde pedal. Kulaku to bude jedno odkud kam jde vzduch.

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Vzduchová ruční brzda

#39 Nový příspěvek od daniber »

Díky, to by mohlo být ono. Nakreslený je to hned jasnější 8)

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchová ruční brzda

#40 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Btw koukam na zacatek tematu a reseni navrhnul CBS uz pred 12 rokama :smich:
CBS píše: pon kvě 10, 2010 2:28 pm Prípadne by si potreboval trojcestný ventil za brzdový pedál, ktorým by si uzavrel prívod vzduchu z pedálu a priviedol na valce vzduch zo vzduchojemu, pri odbrzdení by sa prívod zo vzduchojemu uzavrel a tlak z valcov by unikol bez brzdový pedál.
Jen vic cist a min se ptat :-/

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Vzduchová ruční brzda

#41 Nový příspěvek od daniber »

Nevšiml jsem si, promiň že se ptám ale myslel jsem že od toho fórum je

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Výměna madla ruční brzdy

#42 Nový příspěvek od Šéďa »

Lidi prosím nenašel jsem adekvátní téma, tak se zeptám zde.
Jak vyměnit madlo ruční brzdy?
Prasklo mi vejpůl madlo ruční brzdy, zkoušel jsem ho stáhnout, ale jde jen asi 1cm a pak vůbec nic, ani kladívkem přes klínek. Kde je chyba? Nevadí tomu ten odjišťovací čudlík? Je šroubovaný? Nebo jak je přidělaný? Respektive, jak ten plast - madlo vyměnit?
Děkuji.
Koupil bych jen to madlo a přehodil. https://www.zetor-shop.cz/rukojet-2392cz117/

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Vzduchová ruční brzda

#43 Nový příspěvek od Tomas6 »

Musíš odšroubovat čudlík. Je na závit.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vzduchová ruční brzda

#44 Nový příspěvek od Šéďa »

Tomas6, díky myslel jsem si to, když jsem si tu ručku nalezl v katalogu. No jistota je jistota, lepší se zeptat než něco zkurvit.
Děkuji.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Vzduchová ruční brzda

#45 Nový příspěvek od krajan »

Áno mám takto urobenú ručnú brzdu . Zabrzdim a pneuventil obíde brzdic a pustí tlak do bŕzd aby som nemusel ťahať ako blázon .
Za normálnych okolností ide tlak cez vypnutý ventil z brzdica .
Pri zapnutí el ventilu pustí plný tlak , obíde brzdic a brzdí. Akurát keď stúpim na brzdu tak to cez ten pneuventil vyfuci .
Pri použití mechanického pneuventilu je to jednoduché zapojenie na pár minút.
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“