Kapalinové brzdy na nápravě P V3S

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Hydraulické brzdy na V3S a ručná brzda

#31 Nový příspěvek od dzango »

myslel som zadne prasiatko aj z kotucom a to ma lankovu rocnu brzdu tiez!
no na tvoj mali traktorik je to OK ale 2,5 tonovy traktor to asi neubrzdi :nene: či?

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Hydraulické brzdy na V3S a ručná brzda

#32 Nový příspěvek od zde »

No myslim že ubrzdi ved tiez tam mam kvapalinu + lanko a netreba zabudat ze to este brzdi cez prevod diferaku .Inak mam doma zadne prasiatko na kotucovu brzdu a ma aj packu z boku na lankovu ručnu brzdu . najskôr som kupoval na inzerat ,ale potom som ich nepouzil .Mam doma 2 ks strmenov je to vraj z nejakej Octavie .

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Hydraulické brzdy na V3S a ručná brzda

#33 Nový příspěvek od zde »

Rasty333 píše:S prasiatkami je obrázok v prvok príspevku :)
Je to ešte niekde na fóre, jeden užívateľ to tak robil, dal tam prasiatka z Avie 15 alebo 30,31 a len hlavný brzdový valec,hadice,olej,odvzdušnil a bolo ..... ak som dobre čítal
Je nejaké iný spôsob ako mechanicky,kotučom na kardane ?

predavam http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 10&t=71741 brzdovy strmen s vyvodom na lanko ručnej brzdy

Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Hydraulické brzdy na V3S a ručná brzda

#34 Nový příspěvek od dzango »

mam otazku na niekoho kto uz ma urobenu kardanovu rucnu brzdu pomocov strmena a kotuca, ako drzite tlak medzi platnickymi a kotucom kedze tam nieje hydraulicky okruh? ci to nieje podstatne? je dostatocny ten vysuv pomocov lanka aby to stlacilo poriadne ten kotuc?

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Sz

#35 Nový příspěvek od traktorfanda »

Mě to drží jen to lanko a v pohodě.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Hydraulické brzdy na V3S a ručná brzda

#36 Nový příspěvek od Chose11 »

když už teda chceš ruční brzdu na kapalinu, vyprdni se na druhý válec a vytvoř si mechanismus kterým zajistíš pedál brzdy sešlápnutý. Takhle jsem to viděl na ještěrce a bylo to jednoduchý funkční. Šlápneš na brzdu, zajistíš pedál a hotovo.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

dusanv3s
Příspěvky: 152
Registrován: úte lis 20, 2012 8:05 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Hydraulické brzdy na V3S a ručná brzda

#37 Nový příspěvek od dusanv3s »

dzango píše:mam otazku na niekoho kto uz ma urobenu kardanovu rucnu brzdu pomocov strmena a kotuca, ako drzite tlak medzi platnickymi a kotucom kedze tam nieje hydraulicky okruh? ci to nieje podstatne? je dostatocny ten vysuv pomocov lanka aby to stlacilo poriadne ten kotuc?
ja to mam podobne strmen z fordu focus a brzdi to tak ze ked zatiahnem lankom tak pisu gumy po asfalte ale trosku kvapaliny by som do strmena dal a zapchal dieru kde je pripojene hadicka aby sa ti to nepridrelo predsa sa len vysuva a zasuva a na sucho to nie je bohvieco

Adassamiec
Příspěvky: 14
Registrován: stř čer 19, 2019 9:33 am
Bydliště: Milikov

Kapalinove brzdy naprava v3s

#38 Nový příspěvek od Adassamiec »

Zdravim chlapi, mam problem s brzdama, předělal jsem brzdy na zadni naprave z v3s na kapalinove a pořad mi teče z prasatek.
Mam hlavní brzdový válec průměr 19mm a prasatka mam prumer 25mm a mam problem stim ze když to ovzdisnim tak mi to chvilku funguje ale po čase mi brzda změkne a když na ni přitlačim tak mi teče z prasatek.. už mě to trápí a pročetl jsem snad všechno ale pořad nemuzu přijít jak na to a nebo co tomu chybí..
Jo a brzdy mam dělené, mam dva ty brzdové válce. Prosil bych vas o radu a pomoc jak to vyřešit předem děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kapalinove brzdy naprava v3s

#39 Nový příspěvek od Šéďa »

Já ti asi nijak neporadím, umím jen vyměnit prasátka, pakny a odvzdušnit, konstrukcí jsem se nikdy nezabýval, ale laicky když vezmu v úvahu, že felda má váleček 22mm a ty pakny jsou asi čtvrtinový než na PV3S, tak nebude to tím, že ten váleček jepoddimenzovaný a moc na něj šlapeš, aby jsi vůbec vyvinul tlak na tu velkou paknu a zabrzdil? Nebo nemá dlouhý krok?

Adassamiec
Příspěvky: 14
Registrován: stř čer 19, 2019 9:33 am
Bydliště: Milikov

Re: Kapalinove brzdy naprava v3s

#40 Nový příspěvek od Adassamiec »

No to nevim ale nechapu proč když to odvzdušnim tak mi to chvilku funguje ale pak po nějake době ta brzda změkne a když na ni přitlačim tak teče prasatko.. tohle je ten problem
A ty to mysliš jakože b to chtělo nějake dorazy udělat na tu paknu abych netlačil tak hluboko ?

Adassamiec
Příspěvky: 14
Registrován: stř čer 19, 2019 9:33 am
Bydliště: Milikov

Re: Kapalinove brzdy naprava v3s

#41 Nový příspěvek od Adassamiec »

*doraz brzdové paky

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kapalinove brzdy naprava v3s

#42 Nový příspěvek od Šéďa »

Nevím, jak to máš dělané, zda jen místo toho "S" klíče máš prasátko, ale u originálu má ta pakna dost dlouhý krok, ale vzduchu to nevadí, u toho, prasátka by to mohl být problém. A druhá věc, zda to prasátko repsektive manžety jsou dělaný na tak velký tlak, aby zastavily tuhle velkou nápravu jestli by nebylo lepší sehnat větší prasátko. AVIA a podobný auta s kapalinovejma brzdama.

Adassamiec
Příspěvky: 14
Registrován: stř čer 19, 2019 9:33 am
Bydliště: Milikov

Re: Kapalinove brzdy naprava v3s

#43 Nový příspěvek od Adassamiec »

Jo ja to mam tak ze mezi pakny jsem dal prasatko jakoby místo toho klíče. Myslim ze by to mělo ubrzdit v pohodě v praci je používáme na břždeni 100 tunovych mostovych jeřabu

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kapalinove brzdy naprava v3s

#44 Nový příspěvek od duchodce »

Nevím co tam máš za hlavni válec ale většinou tohle dělá on . Zkontroluj jestli nepřekrývá některá manžeta s otvory. Dál měl by tam být zpětný ventil /v tom válci/ který zajišťuje mírný přetlak v celé soustavě. Některé válce určené pro ovládání servisních válečků nebo spojek je neměly.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kapalinove brzdy naprava v3s

#45 Nový příspěvek od Chose11 »

přesně tak, jsou dva základní druhy kolových brzdových válců tlakové a beztlaké. Beztlaké jsou takové, co mají těsnění válečku jakoby jen kruhovou manžetu, tvarovaný o-kroužek, nebo jak to nazvat. Tlakové mají tvar těsnění jakoby mističky a ty musí mít i po odbrždění v sobě mírný přetlak, jinak právě netěsní a tečou. Na ně je speciální hlavní brzdový válec, který ti po uvolnění pedálu brzdy ten malý přetlak ve válečku zachová. Naopak beztlaký brzdový , nebo spojkový válec (vypadají podobně, ne-li stejně) je po uvolnění pedálu otevřený až do nádobky na brzdovou kapalinu. Průměry válce a prasátka na to nemají vliv, mění se tím pouze délka pedálu, nebo výsledná síla potřebná pro brždění. Malý průměr hl.brzdového válce a větší prasátko= dlouhý zdvih na pedál, ale je menší potřebná síla na pedál brzdy. Velký průměr válce a malý prasátka=krátký krok pedálu a nutná velká síla na pedál.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“