Lepení obložení.

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení obložení.

#16 Nový příspěvek od Terablick »

To jo, ale ty nýty jsou tam pak zbytečné (nemají prakticky žádnou nosnost) a jen ubírají plochu obložení a díry snižují pevnost ;-). Ten hliníkovej trhací nejt jde utrhnout i kombinačkama ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lepení obložení.

#17 Nový příspěvek od Viťa1 »

No koupíš i měděné a ty pevnosti na nýtech už jsou taky různé věř že svoji funkci tam splní měl jsem tk14 nalepili mi obložení a za dva roky se to odlepilo taky jsme to pak po nalepení ještě nýtovali myslím že nýtované drží taky dobře
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20811
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Lepení obložení.

#18 Nový příspěvek od ota »

Jak píše staník, nejlepší to je od odborníků. Tady kousek ode mě je pán v Ratboři, asi 12 km daleko. Dovezeš mu tam pakny, spojku, prostě věc co má obložení a on buďto má už nalepený ( na Zetor, nebo běžný auta škodovky, trabant, atd ) a hned Ti vymění za nalepený, nebo je nalepí. Podle toho jak na to spěchám, tak to má hotoví. Třeba druhej den. Přijel jsem tam, pakny z trabanta a spojkovou lamelu. Pakny mi dal hned a lamela byla druhej den. On ty věci vyčistí, odstraní staré obložení nastříká a nalepí nové a potom to ,, upeče" v peci. Zatím všechny co jsem od něho měl, drželo jako bejk a opotřebení standartní. Normálně jako když koupím nové. 100% spokojenost. Když je to bez papíru, tak je to levnější. Pakny na trabanta tuším 120Kč pár a lamela na trabanta 250 Kč. No doma bych to nelemtal ani nenejtoval, je to kousek a on hlavně ví co a jak.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lepení obložení.

#19 Nový příspěvek od Viťa1 »

Určitě nejlepší řešení jak říkáš u nás to dělají v Kelči stojí to pár korun a když už na něčem musíš sundat portály a rozdělávat kdo ví co tak se ti určitě oplatí to nechat udělat :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lepení obložení.

#20 Nový příspěvek od olin »

Toreto píše: Máš pravdu. :ano: Ale ja som to videl jednoho "majstra" že to prišroboval a be halo to normálne. :jazyk:
Jo a když sjede obložení na šrouby, tak pak může měnit i bubny :vysmech: :vysmech: :vysmech:
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Lepení obložení.

#21 Nový příspěvek od winch »

Skrutky tam dávať je blbost, ale ja mám už pát rokov na 805 vlastnoručne nanitované medenými nitmi. Origo boli nanitované tak som nemenil technologiu. Akurát na dolnej strane som nejakú desatinku zosústrušil z hrúbky hlavy nitu, lebo tam kde sa roztvárajú sa viac opotrebúvajú.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení obložení.

#22 Nový příspěvek od Terablick »

Jinak nechat to udělat odborně fakt neni drahý a je to 100% a se zárukou ;-). Nechávám pravidelně dělat spojku, a občas i nějaký to obložení a vyjde to opravdu za dobře a kvalita je srovnatelná s originálem. Dělá to ostatně firma co lepí i pro Ferodo do prvovýroby ;-). Jen z hlavy nevím kde to přesně je, ale někde tady a jihu okolo Tábora myslím... Já to neposílám přímo, ale přes kamaráda co má servis ;-). Mám od nich i závodní spojku (samozřejmě materiál je úplně jinej než se běžně dává) a funguje super už druhej rok ;-). A je to taky jen vyměněný obložení na origo lamele. U závoďáku se to dělá tak, že se koupí nová kvalitní seriová lamela (s kvalitním středem) a rovnou se jim pošle na výměnu obložení za speciální. Na Feldu to vyjde cca na 1600,- (+ lamela cca 1500,-), což je o polovinu levnější než origo sportovní (nikoliv závodní) lamela ;-). Několik mojich známých ji od nich má taky (obložení) a to i na 220 HP závodních autech, čili kvalita (i montáže) je ověřena v nejnáročnějším nasazení ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení obložení.

#23 Nový příspěvek od Petr Matula »

tady u nas vyjde jedna naprava na ventru na 800 mas to se zaruku a bez nejake velke prace a nemusis sa strachovat jestli si to nalepil nebo nenalepil. pujdu do toho. vysral bych sa na nejake to samodomo pokad jde o brzdy.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Lepení obložení.

#24 Nový příspěvek od Toreto »

Lišák1 píše:Takového majstra bych asi někam nakopal, to je fušeřina
tO Máš UPNU PRAVDU, ale museli sme sa nejako dostať z chalupy domov :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení obložení.

#25 Nový příspěvek od kenybz »

taky dávám lepit a tady lepí dokonce obložení na spojku vari myslím že to stálo necelů stovku
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení obložení.

#26 Nový příspěvek od Atlan »

ked das skrutku a maticu jej koniec rozklepes ta kto musi drzat lepsie ako medeny nit, ale neoplati sa stym trapit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lepení obložení.

#27 Nový příspěvek od hotday »

Ahojte, tiez som menil oblozenie na T805, daval som tam z furgona, je trosku kratsie, ale kazde origo oblozenie na T805 ma hore este ani nedotknutu plochu, takze som ho posunul smerom dolu k valceku a prinitoval. teraz som menil oblozenie tiez na dalsej tatre a dal som ho nalepit, zatial mi to tak vychadza, ze max hrubka je tych 6-7mm hrube oblozenie, hrubsie by som neodporucal, bolo by to treba sustruzit a aj bubny...teraz som dal len nalepit oblozenie a planujem ho prinitovat tam uplne hore, kde su tie plochy, co sa tak malo deru, tam by to nemalo vobec vadit...raz sa mi jedno oblozenie odlepilo a bol to celkom problem, lebo mi to blokovalo koleso, kolesom ani hnut, ani na jednu stranu, atd...potom bol problem zobrat dolu bubon, kdeze to bolo zalepene...takze jeden dva nity nicomu neublizia, lebo su namahane na strih...okrem toho, nalepenie oblozenia aj s oblozenim ma stalo 24€, co sa mi zda ako slusna cena za 4ks celusti.

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Lepení obložení.

#28 Nový příspěvek od ZipBene »

Na náklaďáku se nám stalo, že byla zohýbaná čelist. Což jsme zjistili při čištění, jelikož nám z toho dpadla vrstva polyesterového kytu. Ja myslíte že o dopadlo? Po dotazu co stojí nová a odpovědi, že sada na jedno kolo jen plech je za 13000 bez DPH, jsme čelist nakytovali a přilepili polyuretanem a ještě snýtovali a vydrželo to 100000Km. pak už jsme to jen zopakovali bez drhnutí kytu a znovu jsme ji nalepili.
Bez nýtů bych tomu ale moc nevěřil. Nechal bych si to radši udělat.

Uživatelský avatar
kovboj2000
Příspěvky: 136
Registrován: sob lis 26, 2011 2:21 pm
Bydliště: Levice, Slovensko

Re: Lepení obložení.

#29 Nový příspěvek od kovboj2000 »

U nás to lepenie obloženia stálo 160 korun pred pár rokmi. Pred vyše rokom som na motorku KTM 125 CROSS sám lepil brzdové obloženie epoxidom. Dosial drží. Pýtal som sa toho remeselníka čím to lepí, on ma na to nejaké špecialne lepidlo ktoré drží pevnosť aj nad 100 stupnov, vytvrdzuje sa to za tepla v peci. Lebo epoxid stráca pevnosť nad 100 stupnov, ale na crosske vzľadom na spôsob jazdy pri motocrose a styl používania sa nikdy brzda nejako moc nezohreje (kto jazdil motocross potvrdí) ako som písal - dodnes to drží - lepil som to EPOXY 1200.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení obložení.

#30 Nový příspěvek od Terablick »

No nemám moc tušení na kolik stupňů se ohřeje obložení na motorce při motocrossu, ale u auta je teplota nad 100°C prakticky při jakémkoliv brzdění... U závodních aut se dokonce musí používat destičky které trvale snáší až 900°C - kotouče jsou po "erzetě" žhavé že svítí... :-/ Klasické destičky ze sériového auta po 3-4 zabrzděních hoří, z blatníků se valí dým a auto přestává brzdit... Samozřejmě je to jiná hmotnostní kategorie a jiný styl jízdy... :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“