Bubnové brzdy Octavia I

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
z4011be
Příspěvky: 2002
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Bubnové brzdy Octavia I

#1 Nový příspěvek od z4011be »

čau lidi
nevíte někdo, jakou maximální tloušťku obložení mohou mít pakny na zadní nápravě Octavia I tak, aby se vešly do nového bubnu a zároveň nedrhly ?
Dostal jsem se do situaci, kdy mám ne příliš jeté bubny, pakny taky pěkné, ale prostě už na buben nedosáhnou tak, jak by měly. Zvažuji proto, že nechám udělat obložení na míru. Ale nevím kolik......

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Bubnové brzdy Octavia I

#2 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj,a nemáš zatuhlý samostav nebo to automatické nastavení vůle? Když koupíš nové obložení a nové bubny musí to sedět 8)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Bubnové brzdy Octavia I

#3 Nový příspěvek od Veteranista! »

co je ne příliš jeté bubny?
Určitě má ten buden max možný průměr a k tomu budou pasovat normálně kupované pakny
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

z4011be
Příspěvky: 2002
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Bubnové brzdy Octavia I

#4 Nový příspěvek od z4011be »

Bubny jsou tam max 30 000 - 40 000km, jsou prakticky jako nové, protože moc nebrzdí, auto naložený taky nejezdí, natož s vlekem. Takže většinu odtahají předky. Právě, že ten samoštel je až na maximu, prasátka se vysunou taky na max,ale prostě to nestačí. Nový je celý vnitřek, vše chodí jak má, akorát to málo brzdí. Jako kdyby byl buben o číslo větší než jsou pakny, což je jasně nesmysl, ale popisuje to nejlíp současný stav.

Tak si říkám když je vnitřek ok, bubny v pohodě, nechám udělat tlustší obložení a musí to chodit.

Nechce se mi vyhazovat nový věci jen proto, že např. třeba ty nový bubny jsou díky výrobním tolerancím trochu větší a pakny na ně nedosánou. Hlavně vyhazovat věc, která je ok, když nevím, kde je problém. Může to skončit tak, že vyházím celý brzdy a za pár tisíc km budu v situaci co dnes.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Bubnové brzdy Octavia I

#5 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Tak je to třeba proměřit...kolik mají pakny při ztaženém stavu a kolik má buben ....
Libor :-)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Bubnové brzdy Octavia I

#6 Nový příspěvek od Veteranista! »

Bubny mají rozměr 230mm, max povolený rozměr je 231.5mm

víc asi k tomu nemám.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

z4011be
Příspěvky: 2002
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Bubnové brzdy Octavia I

#7 Nový příspěvek od z4011be »

Dík moc, tak bych se mohl už dopočítat.
Pokud dobře chápu, tak nový buben má 230 mm, nové pakny při max. roztažení 231,5 mm.
Takže změřím průměr bubnu, to bude jako rozměr nového, zvětším o 1,5 mm, to bude maximálka paken.
Pak šířku přes pakny přes nejširší místo při max. roztažení, odečtu od maximálky paken, a půlka z rozdílu by mělo být to, kolik obložení mi chybí.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Bubnové brzdy Octavia I

#8 Nový příspěvek od Chose11 »

Nedají se pakny navařit? Je to prasárna v době kdy se dá všechno sehnat, ale kdysi jsme tak auta dělávali.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

z4011be
Příspěvky: 2002
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Bubnové brzdy Octavia I

#9 Nový příspěvek od z4011be »

Navařit jdou, je to normální železo. Jen hledám řešení, který bude "trvanlivější, odbornější".

Sice se dá vše sehnat, ale když často příšerné kvality, a to i u značek, kde by to člověk nečekal.

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“