Brzdy přední nápravy

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Tom45
Příspěvky: 20
Registrován: čtv úno 14, 2019 7:07 pm
Bydliště: Dyjákovice

Brzdy přední nápravy

#1 Nový příspěvek od Tom45 »

Ahoj chlapy. Mám v plánu udělat brzdy na přední nápravě. A chce se zeptat jestli mohu použít hlavní spojkový válec místo brzdového válce. A nebo tam dát prostě brzdový válec.
A ještě jedna otázka. Nešlo by na ty prasátka brzdový válečky napojit vzduch? Zadní nápravu mám totiž brzděnou vzduchem.

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Brzdy přední nápravy

#2 Nový příspěvek od Fizz »

pokud ma spijkovy vylec stejny prumer jako brzdovy tak klidne, pokud je vetsi (asi je) tak budes mit tvrdy pedal a bolavou nohu, pokud by mel mensi prumer pujde lehceji a bude mit delsi krok.

vzduch nepouzijes to bys musel mit o par nul vetsi tlak, leda pouzit bubnove brzdy s klicem jako maji motorky a za klíč tahat vzduchovym valcem, treba jako to ma hon na zadni naprave (UN 053) na klic predelat prasatkovy brzdy by slo taky.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Brzdy přední nápravy

#3 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ne patří tam brzdový válec, jspojkový bude mít dlouhý chod, konstručně je to uvnitř trochu jinak.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Brzdy přední nápravy

#4 Nový příspěvek od sferos »

Pokial mas v zadu vzduchove brzdy a chces zachovat vzduchove brzdy, pouzi do predu vzduchokvapalinovy prevodnik. Jednoducho budes mat kombinovane brzdy vzadu vzduchove a v predu kvapalinove. Ja mam traktor brzdeny vzduchom a vlecky kvapalinov. Vzduch ovlada hlavne brzdove valce na vleckach. Pozri moje vlakno. Vzduchokvapalinovy prevodnik bol na A-31T a na Ivekach

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy přední nápravy

#5 Nový příspěvek od Ondras83 »

Veteranista! píše:Ne patří tam brzdový válec, jspojkový bude mít dlouhý chod, konstručně je to uvnitř trochu jinak.
veteranista vi vsechno: da se predelat spojkovy na brzdovy? je to 1203, ale verim, ze vnitrky budou aspon podobny...

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Brzdy přední nápravy

#6 Nový příspěvek od Killer Koly »

ja ovladam spojkovym valcem S 105/120 kotoucove brzdy ze S 100 a brzdi to paradne. vsechno bez uprav, origo skodovacke dily. jen jsem zaslepil 2 vyvody u nadrzky na brzdovku
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Brzdy přední nápravy

#7 Nový příspěvek od sferos »

Vzduchokvapalinovy prevodnik je vzduchovy valec vhodneho priemeru (120mm), ktory priamo tlaci na hlavny brzdovy valec. Jednoducho mozes bokom na hoci ktorom mieste traktora namontovat hlavny brzdovy valec a brzdovy pe
Naposledy upravil(a) sferos dne úte říj 01, 2019 12:27 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Brzdy přední nápravy

#8 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ondras83 píše: veteranista vi vsechno: da se predelat spojkovy na brzdovy? je to 1203, ale verim, ze vnitrky budou aspon podobny...
Já to nikdy nedělal, ale mělo by to jít, bohužel jen z doslechu vím, "přidá se jedna gumička", asi dle katalogu by se to dalo poskládat.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Brzdy přední nápravy

#9 Nový příspěvek od sferos »

Pri uprave prispevku mi vypadla cast.

Mozes pouzit hlavny kvapalinovy brzdovy valec a brzdovy pedal ovladat napr. vzduchovym kolovym valcom napr. s V3S, len musis vyskusat v zdialenost v ktorom bude tlacit na pedal. Nie je problem navrtat viac dier a spravit uchytenie valca na posuvanie.

Nemusis nic prerabat, len spravis kvapalinovy okruh na prednu napravu, a dotiahnes vzduch zo vzduchoveho okruhu do ovladacieho valca.

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“