Kotoučová brzda na kardanu

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: kotoučová brzda na karda

#31 Nový příspěvek od rezis »

Nepotřebuješ dva třmeny. Já mam jen jeden z favorita a nemám sebemenší problém jet všemi 4 koly ( s zaplým předkem) smykem.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: kotoučová brzda na karda

#32 Nový příspěvek od Toreto »

Tak toto hovrí za všetko. :ano:

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: kotoučová brzda na karda

#33 Nový příspěvek od Mako4991 »

Tam to brzdí ešte cez diferák,takže brzdný účinok sa násobí.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: kotoučová brzda na karda

#34 Nový příspěvek od Toreto »

Pokial viem ta kcez diferák, a koncové prevody na v3s kovej náprave !!!

Uživatelský avatar
quako2
Příspěvky: 79
Registrován: pon zář 10, 2012 8:46 pm
Bydliště: kosice, SR

Kotucova brzda na kardan

#35 Nový příspěvek od quako2 »

Mam zadnu napravu z V3S s bubnovymi brzdamy. Chcem tam este dorobit Kotucovu brzdu na kardan. Mam tam ale dost malo miesta. Vojde mi tam kotuc priemeru max 240mm a iba jeden brzdic. Dal by som tam zadny kotuc z nejakeho osob. auta a k tomu brzdic. Otazka znie: bude to ucinne? Nebude maly kotuc + jeden brzdic slaby?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotucova brzda na kardan

#36 Nový příspěvek od Atlan »

Nebude lebo brzdna sila sa znasobi pomerom diferencialu a reduktorov kolies. Bude to brzdit s prehladom akurat je tu ten problem s pretacanim kolies ak nieje zapnuta uzavierka tj. jedno koleso bude stat a druhe sa otacat,, tak ze aj ked bude traktor zabrzdeny bude brzdit iba jedno koleso co je dost nebezpecne na blate, ztoci ti traktor do strany.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Kotucova brzda na kardan

#37 Nový příspěvek od Ivan50 »

Možeš to kludne použit ako piše atlan brzdna sila sa znasobi cez prevody ja mam na mojej avii kotuč na kardane z neakeho stareho auta a ubrzdi to auto v pohybe dolu kopcom a to brzdim rukou,ja to mam len ako nudzovu brzdu,keby nahodou ušiel vzduch až mam čim aspom spomalit Obrázek

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Kotucova brzda na kardan

#38 Nový příspěvek od Toreto »

Nemá niekto fotku ako dopasoval brzdoví kotúč na unášač nápravy z V3S? :zapomel:
Potrebujem inšpiráciu ako sa do toho pustiť :)

Uživatelský avatar
ZETOR-7745
Příspěvky: 34
Registrován: čtv srp 22, 2013 9:12 pm
Bydliště: Čadca

kardanova brzda

#39 Nový příspěvek od ZETOR-7745 »

cawte,kto ma skusenost z kardanovov brzdov (hydraulicku) na naprave V3S? mam v plane kardanovu brzdu a bubnove (mechanicke) nechat na parkovaciu :chytry: alebo nejake fotky kardanovej brzdy sa nenajdu ?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: kardanova brzda

#40 Nový příspěvek od ota »

Nemám s ní zkušenost. Nemám ji na žádném stroji. Akorát co vím, tak je tam jeden dost podstatnej problém co jsem slyšel a to, že když jedeš třeba po namrzlé cestě v zimě a šlápneš na tu kotoučovou brzdu na kardanu, tak se zastaví kola, to je ještě dobrý, ale jedno se začne točit do předu a druhý dozadu. To díky diferenciálu. Takhle to fungovalo i u V3S když se roztahovala na silnici a byl ztuhlej motor v zimě. Jedno kolo se točilo dopředu a druhý dozadu. Protože to mělo přez kardany odpor. Problém by nastal, kdyby Jsi jel třeba lesem z kopce a byl sníh, nebo umrzlo, a zabrzdil Jsi a najel třeba jedním kolem na muldu, to se nadlehčí a už se ten problém děje. Jedno se odlehčí a začne se to motat dopředu a dozadu a to jsi na sněhu ve škarpě, než by jsi řekl ,,švec"
Toliko co vím. Jinak by to brzdilo asi pěkně.

Uživatelský avatar
ZETOR-7745
Příspěvky: 34
Registrován: čtv srp 22, 2013 9:12 pm
Bydliště: Čadca

Re: kardanova brzda

#41 Nový příspěvek od ZETOR-7745 »

prave tohto som sa obaval,ale hovorili chlapi ze pokial mam 4x4 ako zabrzdim traktor z fleku zastavi pretoze mi zablokuje prevodovku a tym padom aj predny nahon ale predsa stale predok nebudem mat zapnuty :nene: rozmislal som nad brzdamy v predu kezde mam prednu napravu z GAZA ktora ma kvapalinove brzdy to by nebol problem zapojit len ako mam skusenosti na aute ako v blate zabrzi predok auto zacne tahat na 1 stranu co je dost nebezpecne z nalozenu vlecku :tyty:

fazuliak
Příspěvky: 146
Registrován: sob říj 20, 2012 5:27 pm
Bydliště: Slovensko

Re: kardanova brzda

#42 Nový příspěvek od fazuliak »

ja sa to tiež chystám robiť.Na v3s nápravu kotúč a dopredu náboje z embešky s kotúčovkami

Uživatelský avatar
dejva105
Příspěvky: 665
Registrován: sob srp 27, 2011 5:29 pm
Bydliště: Bedřichov (Blansko)

Re: kardanova brzda

#43 Nový příspěvek od dejva105 »

Přesně, jak píše Ota.
Na svém traktoru mám taky kotoučovku na kardanu http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?f=2&t=10450

A jednou jsem zkoušel na rovině na louce skočit na brzdy a nastalo to, co napsal Ota - jedno kolo dopředu, jedno dozadu.

Ale myslím, že pokud s tím člověk jezdí rozumně, tak je to OK. Ruční brzdu mám vzduchovou na válce v zadní nápravě. Ono zase člověk toho s tím traktorem moc nenabrzdí a když chci, tak si přibrzdím vzduchem 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: kardanova brzda

#44 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, právě ty brzdy i když se dá říct, že na domádu ani moc nebrzdíš, jsou základní a řekl bych nejduležitější věc. Vím to z vlastní zkušenosti. Taky jsem jel bez brzd a málem to hodně špatně dopadlo. Jednou s domádem a podrhé s V3S. A to jsem asi o 30 vteřin minul autobus na křižovatce z krpálu bez vzduchu v soustavě.
Proto zastávám názor, že brzdy jsou nejduležitější vec a musí fungovat aby se na ně v každé situaci dalo spolehnour.

Uživatelský avatar
dejva105
Příspěvky: 665
Registrován: sob srp 27, 2011 5:29 pm
Bydliště: Bedřichov (Blansko)

Re: kardanova brzda

#45 Nový příspěvek od dejva105 »

Taky jsem zastáncem toho, aby vše fungovalo a především brzdy. Proto jsem na traktor dodělal vzduchovou ruční brzdu a taky ji hodně využívám, že si třeba přibrzdím podle potřeby :)

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“