Kotoučová brzda na kardanu

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZETOR-7745
Příspěvky: 34
Registrován: čtv srp 22, 2013 9:12 pm
Bydliště: Čadca

Re: kardanova brzda

#46 Nový příspěvek od ZETOR-7745 »

co poviete esce na predne brzdy ?

traktoristaPB
Příspěvky: 301
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: kardanova brzda

#47 Nový příspěvek od traktoristaPB »

dejva105 píše:Přesně, jak píše Ota.
Na svém traktoru mám taky kotoučovku na kardanu http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?f=2&t=10450

A jednou jsem zkoušel na rovině na louce skočit na brzdy a nastalo to, co napsal Ota - jedno kolo dopředu, jedno dozadu.

Ale myslím, že pokud s tím člověk jezdí rozumně, tak je to OK. Ruční brzdu mám vzduchovou na válce v zadní nápravě. Ono zase člověk toho s tím traktorem moc nenabrzdí a když chci, tak si přibrzdím vzduchem 8)
Presne je to tak môžem potvrdiť na blate a mokrej tráve len s kardanovou brzdou dole prudkým kopcom ako snehová guľa jedno koleso sa pretáča v protismere.A hrozí neštastie aj preto som si kupil Cabrio od Šalka to ma brzdy perfektne a suprové po 8r na Stk mi to meral prístrojom na parkovisku že to brzdí lepšie ako osobne auto povedal technik.A to že to ma mechanické brzdy bol docela v šoku nechcel tomu veriť. Ručnú zatiahnem stojím v hoc akom kopci ako prilepený ale aj tak pre istotu dávam kliny pod kolesa.Nikdy mi doposial nepovolila ručná brzda aby mi zatlačila koleso na klin a to ich dávam natesno ku kolesu Brzdy a ochranný rám je základ do lesa by som bez toho nešiel.

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“