Brzdy Škoda Roomster 1.4 TDi

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Brzdy Škoda Roomster 1.4 TDi

#1 Nový příspěvek od mirek4x »

Ahoj, řeším teď problém s brzdy na Škodě Roomster 1.4 TDi (rok 2008, s ABS), koupil jsem toto auto před nedávnem v bazaru a hned co jsem s tím začal jezdil je problém s tím že když s autem vyjedu tak první šlápnutí na pedál je málo účinný až při druhém šlápnutí auto brzdí úplně normálně a pak celou jízdu kdykoli šlápnu vše funguje jak má. Vpodstatě vždy po delším odstavení musím si pohlídat abych dvakrát našlápnul pedál brzdy a pak celou jízdu vše v pohodě. Nevíte někdo co to může způsobovat? Podle servisky byla brzdovka naposled měněna před 5,5 roku, před půl rokem se dávali vpředu nové kotouče + desky. Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy Škoda Roomster 1.4 TDi

#2 Nový příspěvek od Atlan »

No co vymenit brzdovku a odvzdusnit cez diagnostiku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Re: Brzdy Škoda Roomster 1.4 TDi

#3 Nový příspěvek od mirek4x »

Brzdovku samozdřejmě určitě vyměním. Ale je problém určitě jen v tom že je to někde zavzdušněný? Podle servisky a i podle vzhledu dílů dlouho nebylo nic demontováno aby někudy se dostal vzduch. určitě výměnu i s pořádným ovzdušněním udělám, ale bohužel diagnostiku nemám, snad nebude zavzdušněna i jednotka ABS. A zkoušel jsem odvzdušńováky povolit a vzádu kde jsou bubny jdou, ale vpředu bych je pravděpodobně zalomil. Bude stačit jen vysát kapalinu z nádobky a nalít novou a odvzdušnit jen zadky? Není to úplně ono, ale řekl bych že nijak tomu neuškodím a lepší než nic.

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Brzdy Škoda Roomster 1.4 TDi

#4 Nový příspěvek od vasek775 »

posilovač
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“