Volha 21 - brzdy

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Volha 21 - brzdy

#1 Nový příspěvek od anonym639 »

Chystám sa prerobiť brzdy na mojom traktoríku , teraz tam mám brzdový kotúč s octavie 2, strmeň a spojkový valček so škody 105. Brzdí to dobre ale nemám uzávierku takže jedno koleso stojí a druhé ma snahu sa točiť opačne, dobre to je hlavne na blate ked to človek zašliapne a chytí to šmyk. Nápravu ma s volgy 21, chýba mi jeden bubon, to snad zoženiem, ale okrem štítov nemám vôbec nič. Našiel som nejaké nové brzdové valčeky na volgu a údajne to má samostavy, to znamená že nepotrebujem excentre? Pakne sa dajú bez problémov zohnať tiež, ale čo dalej? A to najtažšie ako urobiť rozvod, ked škodovka ma iné holedre ako tie valčeky s volgy. Ked kúpim brzdovú trubku na metráž, bude mi na výrobu trubiek stačíť niečo takéto https://www.lemaxsk.eu/pertlovanie-trub ... tra-s-7dft, mám takého tucha že ked všetko nakúpim nepôjde to.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Volha 21 - brzdy

#2 Nový příspěvek od DanculSK »

a čo ma skodovka z volhou?
zasa zmätkuješ ?
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Volha 21 - brzdy

#3 Nový příspěvek od anonym639 »

No nič, a kde tam píšem že niečo má?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Volha 21 - brzdy

#4 Nový příspěvek od Ondras83 »

takze jsem to pochopil, ze mas vzadu kotoucovy brzdy a chces predelat na buben? proc?

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Volha 21 - brzdy

#5 Nový příspěvek od Irčan »

Já sem pochopil že má buďto kotóč na jedné straně nápravy a na druhé nic nebo kotóč na vstupu do difu,no a chce to překopat na bubnový brzdy v kolech -náprava volha.
Na tvarování sedýlek brzdovéch trubek sme používali trysku ze vstřikovača z dýzlu.Trubku uřízneš pilkó na železo,vodjehlíš,JEMNĚ chytneš do svěráku,nasadíš to šróbení s vňéším zavitem a konec trubky prvně roztáhneš kirnerem a dotvaruješ špičkó z trysky.
Eště sem zapomněl napsat že trubku musíš dat do svěráku vodorovně aby ju držela co névěčí plocha čelistí,dyž ju dáš svisle tak se promáčkne.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Volha 21 - brzdy

#6 Nový příspěvek od anonym639 »

Ano teraz mam kotúč na unášači pred diferencialom, a chcem urobitäť bubnové brzdy tak ako to pôvodne bolo na aute. No a ako hlavný brzdový válec mám spojkový zo škody 105, a neviem aký holender sedí do brzdových valčekov volga, pretože som ich nikdy nedržal v ruke. Premýšlal som že by som si nechal vyrobiť kotúče rovno na náboj namiesto bubnov, ale to by bolo asi velmi drahé.

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“