Dotaz na kompresor

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Dotaz na kompresor

#1 Nový příspěvek od cenda.t »

Mam v umyslu pouzit kompresor z klimy s elmag. spojkou na tlakovani postrikovace (nic velkeho, cca3-4m, +-10 trysek), nadoba do 60-ti litru, jedine co nevim, jestli tato myslenka neni uplne zcestna - neni tady nekdo, kdo dela klimatizace, aby mi rekl, jaky je mozno cekat vykon a tlak - samozrejme ramcove - jinak bych to musel prehodnotit a honit to kompr. z Avie nebo traktorackym jednovalcem. Diky za pomoc a pripadne nakopnuti spravnym smerem ( ne do pozadi) ;-)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Dotaz na kompresor

#2 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj , teoreticky je to možne použít kompresor z klimy, bylo dobré napsat typ , je to moc obecné, na nádrži by měl být přetlakový ventil proti nafouknutí nádrže. Vysavač by se mohl použít na tlakovaní , je to omezené výkonově.

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Dotaz na kompresor

#3 Nový příspěvek od cenda.t »

Postrikovac je zatim jen v moji hlave :-). Ty bezpecnostni prvky( pretlak.ventil a redukcak) povazuji za samozrejmost, proto jsem je ani nezminoval.
Idea je asi takova: kompresor>tlakova nadoba 50 litru (test na 40 bar> red. ventil (cca 3 bary)> nadoba s postrikem +- 40l> ramena s tryskama. Nestrikam kdovijake lany, ale smykat bazmek na zadech a krvave ruce od pumpovani :-( a druhy clovicek s rahnem 2 m s 5-ti tryskama a uchodis se jak ten v.l :-)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Dotaz na kompresor

#4 Nový příspěvek od thovt »

Zde máš informativní katalog, můžeš si spočítat množství vzduchu, tlak najdeš, záleží typu kompresoru.
http://www.schiessl.cz/soubor-kompresor ... k-385-.pdf

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na kompresor

#5 Nový příspěvek od Lišák1 »

Taky jsem si ho dělal k Vari, ale použil jsem lamelové čerpadlo, nádrž byla bez tlaku.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Dotaz na kompresor

#6 Nový příspěvek od cenda.t »

Super, díky moc - to je informací na prasknutí hlavy :) , ale myslím si, že by to mohlo fungovat - nebude to nastálo, jen na občasné použití, tak by to snad chvíli mohlo vydržet...

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Dotaz na kompresor

#7 Nový příspěvek od cenda.t »

Lišák1 píše:Taky jsem si ho dělal k Vari, ale použil jsem lamelové čerpadlo, nádrž byla bez tlaku.
A na kterém stromě roste? :D Protože pokud by bylo ze serva, tak ty hrůzy, co přes něj jdou, by ho musely zlikvidovat (teda si myslím)

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na kompresor

#8 Nový příspěvek od Lišák1 »

nebylo ze serva, bylo doma dělané, celé ze silonu, jenom čela z jakéhosi tvrzeného hliníku, lamely z pertinaxu.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Dotaz na kompresor

#9 Nový příspěvek od P.S. »

cenda.t píše:Mam v umyslu pouzit kompresor z klimy s elmag. spojkou na tlakovani postrikovace (nic velkeho, cca3-4m, +-10 trysek), nadoba do 60-ti litru, jedine co nevim, jestli tato myslenka neni uplne zcestna - neni tady nekdo, kdo dela klimatizace, aby mi rekl, jaky je mozno cekat vykon a tlak - samozrejme ramcove - jinak bych to musel prehodnotit a honit to kompr. z Avie nebo traktorackym jednovalcem. Diky za pomoc a pripadne nakopnuti spravnym smerem ( ne do pozadi) ;-)

Budeš to mít zapřažené v traktoru nebo domadělu?

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Dotaz na kompresor

#10 Nový příspěvek od cenda.t »

Joj, hlava dubova, v domadelu, motor oktavka a protoze ho budu (ten kompresor) pouzivat spise sporadicky, tak ta elmag. spojka, nebo shazovat remen(coz je horsi varianta)

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“