Nabíječka autobaterií.

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nabíječka autobaterií.

#331 Nový příspěvek od ota »

Teď zrovna jsem na ten CTEK koukal. :red: Docela je chválí. Mají v nabídce dost velkou škálu nabiječek.
Jinak to má i udržovačku. Přemýšlel jsem, že bych do budoucna kvůli tomu jednu pořídil. Bo mám v dílně č. 2 asi 6 baterek ze strojků co v zimě nejezdí a mám lídlovou udržovačku a ta není stavěná podle návodu na 150A baterku a tu tam jednu mám. A když někde odpadne další velká baterka bude pro ještěrku a to by byla druhá velká. Nechám třeba 10 dnů a dám na další baterku.
Zkusil bych kouknout na ten CTEK.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Nabíječka autobaterií.

#332 Nový příspěvek od Sniper »

ota: Já mám baterie s nejvyšší kapacitou 140Ah a na údržbu používám podobný krám od Bosch, ale je to Čína stejně, jak ten lidl.
Zapojim, cvaknu a jede :prace: baterii to nepřebije, ale do plného stavu trvá.
Samozřejmě tu 140ku na to nezapojim, když je vybita.
Ono vůbec na vybitou baterii to nedá. Musím ji chvíli oživit normální nabíječkou a pak se chytne 8)
A jaké, že mám baterie?
6x 140Ah vždy po párech : T-148, P-V3S, Z7245, Z25K
2x95Ah Fendt 930 Vario
1x90Ah Mitsubishi L200
1x90Ah Z25K Polák
2x75Ah Audi 2,5 Tdi
3x60-80Ah do ostatních vozů
1x30Ah Takeuchi TB 016
1x12Ah Honda XL 750 Africa twin
2x8Ah 6V ČZ 170 450 a 470.

Snad jsem na nic nezapomněl :-/
1ks nabíječka 6/12V 2/4A stará ČSSR
1ks nabíječka 6/12V 2/3A taková žehlička v plastu
1ks Bosch 6/12V Made by Taiwan

Tož asi tak no...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dragonfly
Příspěvky: 276
Registrován: stř zář 21, 2011 9:00 am
Bydliště: Drahoňův Újezd

Re: Nabíječka autobaterií.

#333 Nový příspěvek od dragonfly »

Už druhý rok používám spokojeně tuhle čínskou nabíječku 8A 12-24v za cca 600 Kč.
https://www.aliexpress.com/item/4000640 ... 4c4dc5elPK
Nabíjím s ní i 180 AH baterii. Ale 24V jsme s ní nezkoušel, takovou možnost nemám. Teď mám objednanou druhou, myslím, že cenově nemá konkurenci.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Nabíječka autobaterií.

#334 Nový příspěvek od Čárls »

Máš největší140 amperhodin Kokni po nabíječce co dává 14 amper pokud rezervu tak 16 A aby dávala. Bude ti stačit Mikroprocesor inteligentní nabíjení
Značku ti nepovím :friends: Já si kdysi dávno nabíječku stavěl podle amára a už 20 let leží ve sklepě Duvod je jednoduchý Polovička jezdí s autem dnes a denně
Osobně pokud bych kupoval a měl tvý kapacity baterek šel bych do téhle nabíječky https://www.svarecky-obchod.cz/nabijeck ... gramem.htm Pokud se blbě přenáší udělal bych si k ní vozík jak na pojízdnou tašku a držák na prodlužovák to ale dle potřeby
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Nabíječka autobaterií.

#335 Nový příspěvek od Sniper »

Díky za tip, ta vypadá dobře 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Nabíječka autobaterií.

#336 Nový příspěvek od Fizz »

Ctek můžu doporučit taky, uschopňila pár neschopných baterek, používám ji obdobně jak píše Ota, občas cosi udržuje, čas od času si v zimě udělá kolečko na tom co nejezdí.
Já bych dnes koupil neco co mi ukazuje jakým proudem to dobíjí (nebo třeba startuje), ideálně s displejem který ukazuje stav baterie či průběh nabíjení.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Nabíječka autobaterií.

#337 Nový příspěvek od Čárls »

U inteligentní nabíječky bych to bral skoro jak zbytečnost ale záleží na vkusu Nastavím proud a o zbytek se stará procesor Význam to má pokud nastavuješ proud potenciometrem
U ty co jsem napsal jen namáčkneš ampery volty a o zbytek se stará procesor diody ti ukáží co jsi navolil a konec nabíjení či chybu v nabíjení Ono ty s potenciometrem Občas se stávalo že uživatel ve snaze rychleji nabít nastavil větší proud Ona to párkrát baterka vydrží ale pak se sesypou články Gelovky ty mají vubec svý specifikum na nabíjení Takže nastavení proudu jen knoflíkem a rozsvícenou diodou je dobrá volba Potenciometr časem se vydře dráha a zlobí
Tak jen na shrnutí proč displej a proč ne ono většinou ty displeje fixlujou o proti reálu stačí aby se změnila teplota okolí a bočník změní odpor potom už ukáže odchylku sice nijak velkou ale ukáže
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Nabíječka autobaterií.

#338 Nový příspěvek od Navarson »

Když jste zmínili ten Lídl, tak na oživení podbitý baterky a nabití větších baterek (nejvetší mám 180Ah) používám tuto: https://www.lidl.cz/p/ultimate-speed-au ... p100310725
Malej motor jako pomocný zdroj (zrovna v tejdnu jsem s tím startoval 3 měsíce stojící Fiestu) to nastartuje jako prd. A i u motoru nakladače, pokud má v cajku baterii, tak to přidá při startu pár ampér navíc, a je to sakra slyšet na rychlejších otáčkách startéru.
Jinak na udržování kondice baterky používám taky CTEK.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Nabíječka autobaterií.

#339 Nový příspěvek od Čárls »

Ještě dodám Vyhnul bych se všemu co je v názvu gude a pod. Koukal bych na zajištěný servis v čechách apod Chceš investovat do pořádný nabiječky chce to trochu pohledat i recenze na výrobce
a výrobek Obchod v tomhle případě kamený obchod třeba i s int. prodejem ale osobní vyzvednutí Přeci jen jde o hromadu peněz
Já třeba kupoval svářečku Jasic a kupoval tam kde maj i zaruční a pozáruční servis
To jen na doplnění Je dnes hromada prodejců co za rok či dva nejsou k nalezení a nemáš se na koho obrátit
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Nabíječka autobaterií.

#340 Nový příspěvek od hobr »

Kamarád vyndal z Feldy totálně vybitou baterku. Zapojil "Lídlovku" a za 48hodin byla nabitá. U traktoru (také totál) mi to tato nabíječka nedala. Musel jsem zapojit "selenku", (která už má místo selenu jakési diody, nebo něco jiného - ilustrační foto):
https://aukro.cz/original-nabijecka-k-a ... 6974470532.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Nabíječka autobaterií.

#341 Nový příspěvek od Joe66 »

V lidlu v predajniach bola teraz inteligentna nabijacka ako ma lidl svoju ale znacky Osram .Cena z 26 na 19 euro tusim . Neviem ci 3alebo 5maperova .Ale ta uz zacne nabijat aj ked je baterka uplne vystavena narozdiel od lidlackej co nezacne . Neviem sice aku charakteristiku nabijania ma ale aj mensia nabijacka dokaze v pohode nabit vacsiu baterku len jej to bude dlhsie trvat ale zase setrnejsie k baterke . Inak mam ctek 5amperovu a v pohode nabije aj 220amperhodinovu baterku-len trochu dlhsie jej to trva

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Nabíječka autobaterií.

#342 Nový příspěvek od Čárls »

Baterie de vždy měla nabíjet 1 desetinou kapacity a pokud je cajk je za 10 hodin nabitá(uplně vybitá baterie)
Co se týká nových nepřednabitých tak ty se nalili pak nechali 24 hodin stát pak se nabíjeli zmenšeným proudem cca 3 hodiny a pak tou 1/10 kapacity vybily a znova nabíjeli pak teprve šla baterka použít
Nyní tohle zastane inteligentní nabíječka s procesorem Nabíjet velkou baterku slabou nabíječkou jde ale jestli je to šetrnější :-/
Tzv udržovačky Pokud nejsou inteligentní aby vypli a pak zas dobíjeli svým zpusobem ničí baterku a nebo ubývá elektrolit u klasiky se zátkama
Ještě nabíjení velkým proudem nad 1/15 kapacity taky škodí
Kdysi se to dělalo odporem a napětím čímž si baterka vzala co potřebovala nabíjelo se 15 a více V přes odpor Jak stoupalo napětí na baterce snižoval se i proud Odpor tam byl z duvodu začátku nabíjení aby nešlo víc proudu jak ta 1/10 kapacity Toto se týká klasických olověných akumulátorů s elektrolitem a zátkami co se musí při nabíjení vyšroubovat

Teď gelové baterie u těch nabíjecí napětí překročit 14,2 Voltu a proud zas 1/10 kapacity nabíječka má tedy omezení výstupního napětí a odpor který se přepíná dle kapacity baterky

Toto vše nyní hravě zvládá nabíječka s procesorem kde jen zadáte kapacitu baterky a jakou baterku dobíjíte zda gelovku či klasiku
Bacha neplést si bezudržbovou baterku s gelovkou a proto se dnes tzv bezudržbové dobíjí stejně jak gelovky jinak bouchnou,ale Gelovka vydrží daleko víc jak normální bezudržbová baterie
Dobíjení v autě je nastaveno právě na těch 14,2 V u všech baterek Pokud je víc praskají žárovky a odchází baterie
To aby se ujasnily pojmy okolo nabíjení baterek
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Nabíječka autobaterií.

#343 Nový příspěvek od Joe66 »

Carls niektore japonske auta maju alternator co tlaci bezne 14,4 az 14,8V a ziarovky nepraskaju :smich:
Inak maly test tej shit lidl nabijacky a tej osram nabijacky za 20e tiez z lidlu . https://www.youtube.com/watch?v=_V5vkCAYoxo

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Nabíječka autobaterií.

#344 Nový příspěvek od Čárls »

Joe ale to se nechá seřídit nejde o alternátor ale to co opravdu jde do baterky Jinak ještě o těch gelových baterkách velice pěkný článek
https://technoluxpro.com/cs/stati/kak-z ... yator.html
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Nabíječka autobaterií.

#345 Nový příspěvek od Joe66 »

Carls na novych to mozese nastavit v riadiacke softwerom to nabijanie-servis. Ale v starsich japonskych typoch je taky altik s zabudovanym regulatorom a tam nic nenastavis a ziarovky nepraskaju -vlastna skusenost kedze japonskych terenakov s takymi altikmi som mal habadaj :smich:

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“