Nabíječka autobaterií.

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nabíječka autobaterií.

#211 Nový příspěvek od ota »

No já teď koukám na ten odkaz co dal Fizz a mají je teď v akci se slevou, než tuhle. Tak tam mají třitypy. Kterej mám objednat? Abych to už vyřešil. Ta 600 by mohla mít i silnější ty kabely.
https://www.uni-max.cz/produkty/autotec ... age=1#todo

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Nabíječka autobaterií.

#212 Nový příspěvek od Fizz »

Taky bych asi vzal silnější, proc ale nevím, mensi mi natočí i HONa, a kdyz startuju třeba naftaka s ko baterkou, 2,5ltra tak jen na druhý stupeň. A na drc.

Ty kable jsou slabý navic i krátký. Běžně používám startovací kabely z auta co s sebou vozím.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nabíječka autobaterií.

#213 Nový příspěvek od ota »

Právě jsem koukal tuhle a ta cena ,,před akcí" nabyla tak vysoko. Ale sleva tam nějaká je. Zase už to není takovej rozdíl tak se taky kloním k té 600. Sice váhově je těžší, ale těch 8 kg navíc nebude tak znát.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Nabíječka autobaterií.

#214 Nový příspěvek od Britt »

Já teda nevím, ale na kolik vyjde nová baterka, kde máte jistotu že natočíte kdykoliv, než tahle kysna, se kterou se budete tahat pokaždé, když budete chtít vyjet? Pokud je baterka v řiti, tak vám jí žádný startovací zdroj nenahradí. Pokud je pouze vybitá, jako se to stalo mě, nechám ji v klidu dobít a pak teprve jedu. Vždyť nejde o život. :-/ Když je opravdu zle, tak mám startovací kabely za pár kaček a z jiného vozidla to natočím.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Nabíječka autobaterií.

#215 Nový příspěvek od chobotek »

8) Tak jest. S pořádnýma kabelama se dá natočit osobákem traktor, V3S, autobus... Samo za předpokladu, že druhý akumulátor není úplně po smrti.
A kdybych chtěl lehký zdroj, co v apatyce nekoupíš, stačí téměř jakýkoliv spínaný a pořádná baterie kondenzátorů: https://www.ebay.com/itm/252965478835
Akorát je třeba dát pozor na jejich vnitřní odpor a napájecí zdroj musí umět fungovat jako proudový (napěťový zdroj s proudovým omezením). Ale protože jsem líný dělat, co už udělali naši předkové, používám furt ten těžký: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=38408
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Nabíječka autobaterií.

#216 Nový příspěvek od bourač »

startování dieslů v zimě má jedno specifikum - prostor válce nad pístem je vymrzlej, komprese nestačí ohřát naftovou mlhovinu aby bouchla. Nelze točit motorem dokud nechcípne baterka, furt to nasává studený čerstvý vzduch a chladí.
Diesel se starým systemem vstřiků se startuje - pouze jednou protočit motor starterem, jednou max dvakrát aby se protočily všechny písty do komprese, počkat 10 (20) sekund - prostor pod hlavami už se ohřívá.
Opakovaně takto krátce startovat, většinou stačí 3x 4x opakovat tento postup a motor chytne i v -15°C.
U dnešních vstřiků typu comonreil netřeba, to chytne hned a kdykoliv.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Nabíječka autobaterií.

#217 Nový příspěvek od Britt »

Na to stačí noviny. Tatru jsem natočil po týdnu ve 20°C mrazech na první pokus, díky rudému právu. Kluci mi podrželi noviny u sání a šla jako hutě.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Nabíječka autobaterií.

#218 Nový příspěvek od bourač »

jo, když jsi na to sám musíš se nachystat předem. Na Destě jsem udělal tuning sacího potrubí - odbočka do které zastrčím horkovzdušku. 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Nabíječka autobaterií.

#219 Nový příspěvek od Britt »

Tatra má 2 strany sání a 2 letlampy bych nesehnal. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nabíječka autobaterií.

#220 Nový příspěvek od ota »

Jardi jasně, mám nabiječky doma dvě. To není problém. Mám tady v těch mejch mašinách asi 8 baterek kdybych je snosil na plac. Akorát traktůrky a minibagr mají ,,autovou" beterku. Ty ostatni jsou 150A baterky. Samozřejmě není problém koupit novou. Ale viďím to třeba u ještěrky tak, v zimě jedu s ještěrkou 3x za měsíc. Někdy vůbec. Stejně to je s ostatníma baterkama. Makám v dílně a najednou se před oknama mihne cosi žlutého a on je to kolega s dodávkou a veze paletu kulaťin. V tu chvíli potřebuju nastartovat a paletu složit aby on pokračoval dál. Sere mě to, že mi šéf nezavolá, zítra ti přiveze železo. Dal bych si tu baterku nabít. Protože nemá cenu koupit do ještěrky novou baterku. Když jezdí tak sporadicky. V létě po delším stání natahnu kabel a ze startovacího vozíku co stojí opodál nastartuju a jedu. Na třeba 4x nastartování mi ta baterka vysloužilá co tam je v létě stačí. To nastartuje v poho. Ale v zimě třeba jen 2x. Většinou mi ještěrka chcípne kus od baráku a musím to řešit jak jsem tu popisoval.
Auta to je jiná věc, tam mám baterky asi 2 roky starý. Začne zlobit koupím jinou a ta zlobivá jde do traktůrku. Z traktůrku jde sousedovi a od něj do kovošrotu. Když mi opravdu chcípne ta velká baterka ( jednu tu zrovna teď mám že dám nabiječku a nechám ji pomaloučku nabijet třeba 3 dni a pak ji za 5 h změřím měřákem a je tam 1/5 kapacity ) řeknu sousedovi ,,koukni se mi po 150 baterce". On potká baterku a já mu dám tu chcíplou a vyměníme to. Doplaťím většinou jen za kg. A dovleče jinou která dá třeba 4 roky provozu.
Když bych měl koupit novou, musel bych takřka každý rok koupit jednu. Nevadilo by to. Ale sralo by mě, že ta nová baterka naběhala za ty leta co bych ji měl pár hodin a pár startů. Není to že ldyž je nová a já s ní tak sporadicky zastertuju, že vydrží dlouho. Novou máme v Z 25 a Z 4011, tam je asi 3 rok. Ale v zimě když traktor měsíc stojí je lepší na první start dát vozík a nastartovat s ním. To mám vyzkoušeno. To zatočí a hned to chytne. Ale se sudeným motorem baterkou to sotva motá i ldyž je baterka rok stará.
No suma sumárum včera jsem objednal ten 600 vozík tak prej bude ježíšek.

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Nabíječka autobaterií.

#221 Nový příspěvek od vladman »

Spytam sa......ako sa ma spravne pouzivat takyto vozik pri startovani so slabou bateriou?Proste aby nieco neodpalilo....
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Nabíječka autobaterií.

#222 Nový příspěvek od Britt »

Oto, na to je dobrá ta nabíječka od Cteku, ale určitě to umí jiné značky. Antikrist mi stojí celou zimu a mám trvale napojenou nabíječku k baterce, takže na jaře sednu a jedu. Spotřeba elektriky 0 nic, destilka neubejvá a baterka je stále v kondici. Už to takhle dělám 3 sezónu a pohoda.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14674
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Nabíječka autobaterií.

#223 Nový příspěvek od DanculSK »

a dokonca su tie Ctek teraz u nas v akcii...
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Nabíječka autobaterií.

#224 Nový příspěvek od Fizz »

vladman píše:....
Nacvaknes na baterku, dáš tam nabíjení zapneš si v autě klíček, a pul minuty minutu počkáš (žhavení ostatní blbosti) precvaknes z rezimu CB(nabíjení) na rezim start v odpovídajícím stupni (I. - IV.) a startujes, u zdroje je uvedeno jak dlouho můžeš maximálně tocit. Zpravidla to chytne okamžitě - tj pouštím klíček a vypínám popr přepínám zpátky na dobíjení. Na ten startovací režim to dává dost A který bere baterka a začne hnedle plynovat, osobně kdykoliv cokoliv nabíjím pokud možno co nejnižším proudem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Nabíječka autobaterií.

#225 Nový příspěvek od vladman »

Ok.... nemám to doma ale rozmýšľam nad tým..... A včera susedovi vybuchla baterka po pripojení na štartovací vozík, bolo to na 3011,ale neviem čo tam stvarali :)
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“