Nabíječka autobaterií.

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Nabíječka autobaterií.

#406 Nový příspěvek od Sniper »

No tak je doma.
Nakonec jsem ji vyčmuchal za necelých 5tis zde:

https://www.motonero.cz/nabijecky/nabij ... -ah--15-a/

Jako je opravdu dost malá a to jí ještě zvětšuje kastlík na kabely, které tak nikde netrčí 8)
Zpracování vypadá dobré, jediné ovládání jsou 2 mikrospinace, které se mačkají celkem v pohodě.
Zarazily mě však příliš tenké vodiče, ale asi budou na těch 15A stačit.
No jsem zvědavý, svým rozsahem mi plně vyhovuje, tak snad bude makat jak má.

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nabíječka autobaterií.

#407 Nový příspěvek od ota »

No Snipere s těch mikrospinaču bych moc nadšenej nebyl. Mám tu nabiječku a tam má tenhle mikrospinač taky. Nejsem na věci ani hovado nebo nemám těžké prsty a stejně mi ten spinač blbne. Jde špatně mačkat. Musím třeba 10x než přeskočí na další polohu. A někdy to přeskočí o jedno dál a musím znova. Měl jsem to rozebrané a je tam takovej gumoplast. Pod ním jsou jakési napružené plíšky. Tan plast trochu asi zkřehl a opravdu to špatně funguje. Vždycky u toho už pekluju když připojuju krokodýly na baterku, že to bude zase porod než tam namačkám potřebnou položku. Není nad to, mít tam čumbrk kterým otáčím za knoflík.
Jak píšu mě uplně nejvíc oslovila ta nabiječka co teď používám. Připojím krokodýly, strčím do zdi a jede si to samo. Vše si to zreguluje. I u té velké, nebo prťavé baterky. Má to akorát čudl na 6V a 12V. Těch 6V doma není tak ani ten čudl nepřepínám. Teď jsem ji měl na traktůrku dal jsem ji tam ve čtvrtek dopoledne a v sobotu jsem šel pro trakturek a svítilo ,,plně nabito" sedl jsem a drk baterka otočila jak nic tím jednohrnkem naftovým.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Nabíječka autobaterií.

#408 Nový příspěvek od Sniper »

Hele oťas, nehledej furt všude problém :tyty: :smich:
Tahle má výborné reference prostě fungovat BUDE :prace:
Kámoš má podobný krám z Lidlu, je na fotce co jsem dával, má taky mikro přepínače, zasraná jak jetel od prachu, má ji ve stodole a funguje.
Kabely a kleště jak od svářečky a dává max 6A :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Nabíječka autobaterií.

#409 Nový příspěvek od fikejz »

Mě by zajímalo jak to umí tu regeneraci a nabíjení těžce vybitých baterií. Píšou, že umí nabíjet už od napětí baterie 1V :-/ To by mělo obyčejné trafo umět taky, ale většinou je problém spíš v tom, že výkonem "neprotlačí" odpor baterie.

Kdysi jsem koupil motorku (Jawu 250) a její baterka byl už v době koupě docela šrot. Chtěl jsem si jí nabít a jediná nabíječka k níž jsem měl přístup byla v práci ta velká 6/12/24V s potenciometrem na nastavení nabíjecího proudu. Baterku jsem dal na nabíječku, nastavil přepínačem volty a 1/10 na proudu a potenciometrem začal přidávat. Rafička na budíku voltmetru lezla nahoru, ale do baterky furt netekly žádný ampéry, pak se ozvala rána a proud vylítl nadoraz. Tak honem potenciometrem zpět na 6V a patřičný proud. Baterka se normálně nabila a motorka na ní jezdila ještě dalších šest let!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Nabíječka autobaterií.

#410 Nový příspěvek od Sniper »

fikejz: ten S. O. S. program by mě taky zajímal, v podstatě i kvůli tomu jsem tu nabíječku bral. Doma mám pár baterek, co jsou už v řiti, tak uvidíme.
Prosím tě a jak ti to jeblo, to byla rána z čeho? :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fík.
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2020 8:28 pm
Bydliště: Boleslav

Re: Nabíječka autobaterií.

#411 Nový příspěvek od Fík. »

My ji máme v práci co koupil Sniper a nic moc..zrovna s ní moc spokojený moc nejsme...druhá je NOCO 15000 a ta funguje super snad i od ,,0"..

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Nabíječka autobaterií.

#412 Nový příspěvek od Čárls »

Nenech se vyhecovat ať slouží a dlouho :friends: lidově řečeno svýho času sem se nastavěl různých nabíječek mraky Nakonec sem si postavil jednu co umí gelový baterky podle amará a leží ve sklepě za 20 let sem ji použil jen jednou Prostě není potřeba za ty leta nam jen jednou odešla baterka prostě klekla a konečná No tak se koupila nová a auto sem s ní pak prodali Nyní polo baterka nevím jak je stará ale když jsme jej kupovali tak prý od podzima stálo v bazaru a bezproblemově natočili zatím je tam furt a drží
Ono je prostě potřeba jezdit baterka musí pracovat nejhorší pro baterku je když jen stojí a nejezdí se pruměrnej věk baterek u nas je 10 let :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Nabíječka autobaterií.

#413 Nový příspěvek od fikejz »

Normálně se ozvala rána jak si elektrika prorazila cestu tou zřejmě zaoxidovanou baterkou. Nic nevybouchlo, jen prosté prásknutí jak u silného elektrického výboje a ampérmetr vyletěl na doraz.
Edit: dej pak vědět jak dopadl test a v jakém byly stavu ty baterky.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Nabíječka autobaterií.

#414 Nový příspěvek od Pavel »

tak radsi zatim necham starou selenku

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Nabíječka autobaterií.

#415 Nový příspěvek od Sniper »

Fík. píše: čtv zář 08, 2022 7:07 pm My ji máme v práci co koupil Sniper a nic moc..zrovna s ní moc spokojený moc nejsme...
To je taková informace, která sice může nasrat, ale vypovídací hodnota 0 :-/
Můžeš být konkrétní??
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Nabíječka autobaterií.

#416 Nový příspěvek od Sniper »

Tak už maká a rovnou na plno :prace:
24V/180Ah vybité baterie z Tatry.
Líbí se mi její tichý chod, větrák téměř není slyšet a v pozadí lehký brum trafa.
A takhle vypadá uvnitř.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Nabíječka autobaterií.

#417 Nový příspěvek od Sniper »

Po hodině provozu tam pere 28,5V krabice je studená, vše zatím cajk 8)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Nabíječka autobaterií.

#418 Nový příspěvek od ibanez5 »

Snipre at Ti slouží 8)
Jinak takové ty řeči dokáží akorát nasrat!!! To je jak koupíš si auto a někomu se pochválíš a on Ti na to řekne,to jsem měl taky a na pi.. . Furt se něco sralo:vztek: :vztek: :vztek:
Ale každý normální ví,že vše je kus od kusu 8) :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Nabíječka autobaterií.

#419 Nový příspěvek od Sniper »

Ibanez5: Díky :friends:

Tak baterie z Tatry nabité, to čumím jak rychle :typek:
Zítra je změřím zátěžákem a namátkou i hustotu elektrolythu.
Schválně jsem vytáhl starou baterku, co po nabití nedrží a má hned cca 8V a zapl jsem na nabíječce Sulfatizaci. Trafo už hrčí mnohem více, jinak nic.
Tento proces prý trvá 24-48h a nabíječka pak přejde do režimu normálního nabíjení.
Jo a má paměť na poslední nabíjecí režim, takže při výpadku proudu a opětovném nahození pokračuje tam, kde přestala.
Tož uvidíme.

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Nabíječka autobaterií.

#420 Nový příspěvek od Čárls »

vnitřek vypadá dobře a zřejmě i lehce opravitelná co se týká elktroniky Trafo oddělený jak má být ta vydrží věčnost Tak ať slouží a hodně dlouho 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“