Jake kabely?

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Jake kabely?

#31 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele, me sice vypocty moc nejdou, ale pocita nekdo ze zemnici vodic musi z obou vleku pobrat vsechno? Uz jen 4x brzdovky a kdyz k tomu treba jeste varovky + 8x5w.....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Jake kabely?

#32 Nový příspěvek od bourač »

Karle to je všechno pěkný s těma ampérama.
Co se bude dít se světly na vleku v - mlze, brzdíce, a ještě blinkr - když to všechno má jednu žílu společnou kostru. :-/

pan Lukashil byl rychlejší. :ano:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Jake kabely?

#33 Nový příspěvek od Čárls »

To je právě to co si musíte spočítat součet všech žárovek ve watech vydělíte voltama a musíš nadimenzovat kostru to jest cca na vleku 2x 2,5 nebo 4 pruřez
Když se podíváš na original kabeláž je to stejný většinou 4 drát na kostře na zásuvce a přívod od světel na vleku 2x 2,5 vše záleží co je na vleku osazeno
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Jake kabely?

#34 Nový příspěvek od Lukashil »

Ja prave potreboval aby mi nekdo spocital pro dva vleky kabel k zasuvce traktoru pochopitelne i tloustku zemniciho vodice ktery musi pobrat (budou mi fungovat i varovky a na kazdem vleku z vyvodu mlhovky 21w couvacka) takze to je
4x21w brzda tj. 84w nemlich blinkry 84w a obrysovky dohromady 8x5w tj. 40w plus couvacky 42w takze nejakych 250w minimalne 250/12 je zaokrouhleno 21a a to uz umi palit izolaci na nitkach, takze jaky vodic pro 21a pri 12v a 12metrech vysledne delky kabelu? Dekuji predpokladam ze pri varovkach nebudu stat v kuse na brude takze pro 21a toleruji ubytek napeti 3v ale uz je to hranicni
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Jake kabely?

#35 Nový příspěvek od Lukashil »

Edit. Hadam ze na druhem vleku (pokud nema tazne) uz muzu vodice pocitat stejne, jako by to byl jediny prives napojeny na zdroj, nebo se pletu?
Stydím se za tuto zem

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Jake kabely?

#36 Nový příspěvek od duchodce »

Pokud to chveš takhle provozovat tak si doporučuji na tažné vozidlo /pokud tam je moderní elektrika s přesně spočítanými drátky v kabelu/ dát vystupní relé a pořádně dimenzované jinak by ti mohla začít doutnat elektrika na tažném.Zásuvku na tažném extra uzemnit . A doporučuji pro druhý vlek natahnout extra kabel se zásuvkou na prvním vleku. . Jinak se ti může stát ,že ti to bude blikat jak vánoční stromeček a poliši ti seberou papíry od vleku .Tenkrát jsem používal normální kabel 5/2.5 dřív tolik vodičů stačilo. Co to může provádět na tažném ,mohl by ses divit. Dost jsem se kolem el. na vlekách motal ,dříve ZT 300 a nebo 160 Crystaly tahaly běžně dva vleky na větší vzdálenost a když byl policajt kurva tak si nechal všechno rozsvítit ,šlápnout na brzdu a do toho blinkr.A pokud to bylo poddimenzované tak z toho byla diskotéka a pokuta.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1207
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jake kabely?

#37 Nový příspěvek od kaja.h »

Ahoj, :friends:
Tak třeba ty samí dráty co jsou zapojeny do zásuvky v traktoru. Tam podle mě bude max 1.5 mm. 31 můžeš u každé zásuvky uzemnit na rám stroje, a pak každé světlo pospojit, a půjde minus po šasí.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Jake kabely?

#38 Nový příspěvek od Čárls »

2,5 přívodní zemnící 4 to zvládnou bez problémů.A jak to ošetřit aby ti neshořela elektrika na tažném stroji jak píše duchodce přes relátka a dvojí zasuvka ono ty zasuvky jsou taky dimenzovaný na určitý ampery To ti z hlavy nepovím
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jake kabely?

#39 Nový příspěvek od andre.marek »

Není jednodušší tam dát led světla s nižším odběrem? Teď už se dají koupit relativně běžně. Já mám na vozíku a jsem spokojený :)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Jake kabely?

#40 Nový příspěvek od Čárls »

Bacha na homologaci při koupi led světel Dost se jich prodává bez homologace na to mě upozornil muj dvorní autopravář když sem chtěl kdysi koupit led světla na opla co jsem našel na netu. Doslova mi řek pokud nejsou schválený a nemaj homogolaci je techničák v čistírně :friends: Dost u toho jdou i deních přídavných světel na starší auťáky
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Jake kabely?

#41 Nový příspěvek od duchodce »

Ty led světla je elegantnější řešení -i když dražší- ale doporučuji zajít na STK a poptat se co vše je potřeba a jak značené při přestavbě. Já jsem narazil při montáži denního svícení. Ono tam je něco i o svítivosti. Ale potom mužeš mít kabely sice slabší ale opět pečlivě kostřené ,zvlášť na združených svítilnách. Oni potom ty diody jsou háklivější na prosvěcování zbytkovým napětím. To co na žárovce není totiž vidět diody rozsvítí a v šeru haly STK je vidět.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Jake kabely?

#42 Nový příspěvek od Lukashil »

To je pravda ale na traktoru mam prerusovac ktery pozna i zda blika druhy vlek a to pozna jen u klasickych zarovek, jinak rele neni u me potreba 7211 jiz byla pro tahani dvou vleku odzkousena i s temi 1,5 vodici co tam jsou akorat to bylo prave jak diskoteka..... jinak uzemnit prives pres saci, notabene prives s tocnou neni uplne idealni, jak to v zavesu hrca tak to bude opravdu blikat jak stromecek, asi natahnu pres oba vleky zvlast 4mm zilu na to zemeni a zbytek necham tou 1,5 a uvidim co to bude provadet. Ale z traktoru to vyvedu ve 4ce vsechno. To zemneni tam je pres kostru traktoru tak to snad bude v pohode. Co se tyve vodice 1,5 tak hadam ze jedna zila vydrzi 84w (brzdy) a zbytek uz je kazda zila mensi odber....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Jake kabely?

#43 Nový příspěvek od Čárls »

Ta 1,5 snese 10A trvale ale v podmínkách co na provozu nejsou Ty tabulky co jsem dal jsou pro volně vedený ve vzduchu ne ve svazku a namáhaný otřesy Já kdysi na motorce dělal novou elektriku a vše tahal 2,5 dráty a to tak že jsem koupil kabel 5x25 a z toho jsem elektriku tahal myslím že mě nestačila tak sem dal ještě jeden 3x2,5 a byl pokoj na dlouhý roky
Ono je lepší předimenzovat a pokud začne elektrika zlobit a není moc složitá udělat celou znova (vlek a přívěs) Po ověření že na vozidle je vše v cajku 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Jake kabely?

#44 Nový příspěvek od Lukashil »

Me slo spis o to, ze to pocitame jako by mely byt spotrebice az na konci kabelu a byly zapnute porad.
Ale kdo to ma ze zadnich svetel je to od zdroje 2metry a ubyde 94w (zadni svetla s brzdou a varovnyma pri bliku) pak je 5m vlek a ubyde dalsich 104w a pak uz jde jen 104w dozadu zbylyma 5 metrama.
Pokud mate dva okruhy (z4911 a novejsi) tak je to traktor vlastnimi vodici a do zasuvky taky.
Takze od zdroje 7m a je prvnich 104w a pak 5 m a zbylych 104w (svetla brzda varovky v bliku) ale bezna provozni je kazdy.vlek 20w svetla tj. 40w a pokud zrovna pribrzdim je to 40w +84w a k tomu treba jeden blinkr +42w tj. 166w pri varovkach mam rozum a nestojim na brzde kterou bez krece udrzim tak 2 minuty a to varovky furt blikaj nesvitej ale blikaj. Takze potom chapu ze na me cisterne kde dal nekdo 7x1 a za nim jeste vozik kde je nejalych 7x0,75 mozna min a zapojim to za 30tku zetora kde je na stejnem kabelu i zadni lampa a jednim vodicem leva i prava strana obrysovek a nehorelo nikdy nic.
Tak prosim zkusene elektrikare spise o vysvetleni jakou minimalni hodnotu kabelu lze provouovat beu paleni izolace. Chapu ze jiste prebliky nedostatecnom kostrenim pak budou videt, ale z hlediska pozarniho staci kolik? Dekuji
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Jake kabely?

#45 Nový příspěvek od Navarson »

Z hlediska požárního (nadměrné oteplení vodíče) je dobré i v elektroinstalacích dopravních prostředků používat pojistky, dimenzované dle maximálního proudového zatížení nejslabšího vodiče, v daném elektrickém okruhu. :-/
Jinak krom hlavních světlometů, jsou běžně k dostání homologované LED žárovky s příslušnou paticí. U blinkrů se vyměňuje také místo bimetalového přerušovače, přerušovač elektronický (cca 200,-Kč), který pasuje do slotu po původním. Třeba zde: https://www.svetzarovek.eu/led-autozarovky/?pv60=3474
Něco legislativy kolem LED osvětlení třeba zde: https://voton.cz/informace/uzitecne-inf ... egislativa
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“